Klass 10 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori A + B Preliminär |
5 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Inez Jonsson | Mr Dundee |
| Sikehamn HSK | Bonance v . Dorpzicht - Asso Prior | 164 |
1 | Wilma Hejdenberg | Chicko Boy |
| Kalmarbygdens FK | Stuifakker´s Chico RWM 36 - Rondeels Careway RWM 25 | 49 |
2 | Hanna Andraey | Ta Ett Toy |
| Snapphanarnas RF | Okänd - Okänd | 218 |
3 | Emilia Funkquist | Phona |
| Mörbylångadalen | Pontus RWM23 - Ekbäckens Krumelur RWM 22 | 182 |
4 | Nellie Strömqvist | Dahlåkras Damast |
| Karlskrona Lyckå | Benjamin II RW - Mr Charm RW | 59 |
|
till toppen |
Klass 10 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C Preliminär |
7 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Lina Lantz | Contessa |
| Perstorps K&RF | The Hale Helios - Callaghan | 55 |
2 | Filippa Lange | Eves Summer Flower |
| RK Udden | Chewano van de Langenieuw | 83 |
3 | Matilda Svensson | Torpalyckans Lucifer |
| RK Udden | Stackarps Peer-Boy - Sörbys Lotus | 223 |
4 | Emilia Lidberg | Little Dream |
| Eriksmåla RK | Hedlanda Good Boy RNF - Dago RNF | 141 |
5 | Mikaela Johansson | Magic Blue Larissa |
| Torestorp Kristvalla | Fredriksbergs Esa - Möllegårdens Marco Polo | 147 |
6 | Miranda Nordstrand | Fidelie |
| Sikehamn HSK | Okänd - Okänd | 92 |
7 | Ebba Nilsson | Obelix |
| Torestorp Kristvalla | Bjärbys Picasso - Okänd | 178 |
|
till toppen |
Klass 10 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D Preliminär |
13 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Rebecca Thomasson | Control |
| Sölvesborgs RK | FS Cocky Dundee - Rusty | 56 |
2 | Moa Mårtensson | Killbarry Rosie |
| Torsås Ryttare | Okänd | 126 |
3 | Madelene Murto | Maybee a Broomflyer |
| Västerviksorten | Speykbosch Dancer BRP 8 - Sörby Lotus RNF 120 | 155 |
4 | Manda Häggbring | Shanbo Daisy Lad |
| Kalmarbygdens FK | Grange kings surf | 203 |
5 | Agnes Werner | Calima |
| Södermöre RF | Coulthard RW 116 - King´s Bonus xx 798 (GB) | 42 |
6 | Jennifer Abrahamsson | Power Bell |
| Mörbylångadalen | Power Boy - Kairouan ox | 184 |
7 | Cassandra Jalmander | Etoile |
| Kalmarbygdens FK | Okänd - Okänd | 81 |
8 | Julia Madejska | Midnight |
| RK Udden | Lord Alberth - Okänd | 160 |
9 | Johanna Andersson | Chucky |
| Kalmar HästspHSK | Okänd | 51 |
10 | Ebba Björe | Rotherdale Cymraes |
| Ölands RF | Rotherdale Viscount - Rotherdale Rhodri | 195 |
11 | Wilma Jaensson | Shadow |
| Mörbylångadalen | Cippyns Red Crusader RWD | 202 |
12 | Emilia Lidberg | Kulltorps Kaliber |
| Eriksmåla RK | Paddock Camargue - Downland Wild Fowler | 134 |
13 | Miranda Nordstrand | Zeus |
| Sikehamn HSK | Verona´s Bo-Gi RP - Finney Master RC | 240 |
|
till toppen |
Klass 9 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A/A:0 med totalfel Kategori B Avd. A Preliminär |
Kings net sponsrar |
12 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Cajsa Johansson | Selma |
| Snapphanarnas RF | Pegasus Buckey - Molstabergs Action Man RWM 34 | 201 |
2 | Saida Haller | Ekbäckens Springflower |
| Överums HSF | Heinarth Yarra-Glen - Twyford My Man | 75 |
3 | Julia Nordkvist | Trippan |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 227 |
4 | Lina Lantz | Milton |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 162 |
5 | Cornelia Brandin | Anastasia |
| RK Udden | Okänd - Okänd | 8 |
6 | Eric Larsson | Brantsvikens Paloma |
| Ölands RF | Candide - Paddock Camargue RW 91 | 32 |
7 | Emilia Funkquist | Phona |
| Mörbylångadalen | Pontus RWM23 - Ekbäckens Krumelur RWM 22 | 182 |
8 | Johanna Ekh | Kulltorps Hercules |
| RK Udden | Wärnanäs Peng - Downland Mohawk | 132 |
9 | Tindra Cordasic | Fantom |
| Åstorpsortens RF | Bery Welsh - Springs Nougat | 88 |
10 | Lovis Bäckström | Lillebror |
| RK Udden | Shamrock Rembrandt - Hellekis Timjan RW 31 | 139 |
11 | Natalie Ajlec | Bullen |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 40 |
12 | Sixten Landgren | Exzentrics Mixed Emotions |
| Vellinge HSF | Kulltorps Arkitekt RW - Scrafton Night Owl RWM | 85 |
|
till toppen |
Klass 9 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A/A:0 med totalfel Kategori C Avd. A Preliminär |
Kings net sponsrar |
26 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Julia Hinn | Goldstar |
| Åstorpsortens RF | V.Bailando van de Klimop - Okänd | 108 |
2 | Felicia Remmhagen | Fenomen |
| Lillhagens RK | Okänd - Okänd | 91 |
3 | Filippa Lange | Eves Summer Flower |
| RK Udden | Chewano van de Langenieuw | 83 |
4 | Lovisa Håkansson | Eternal Sunshine |
| Kalmar HästspHSK | Fredriksbergs Dizney - Dart Light RNF 113 | 80 |
5 | Ingrid Gren | Brunette |
| Figeholm | Vernons Peeping Tom - Wäranäs Peng | 38 |
6 | Moa Åkesson | Cabi |
| Kalmarbygdens FK | Okänd - Okänd | 41 |
7 | Nathalie Franzén | Gismo |
| Wisby Ridklubb | Ivanhoe - Lagun | 106 |
8 | Agnes Ahlgren | Lukas |
| Kalmarbygdens FK | Okänd - Okänd | 144 |
9 | Joline Söderling | Royal Collection`s Joy-Fellow |
| Kalmar HästspHSK | Flora`s Hof Magic - Goldwind Empire's Voice | 243 |
10 | Astrid Ärleskog | Flintegårdens Komtesse |
| Nybro Ridklubb | Marrondales Moscan - Bazuun | 96 |
11 | Wilda Asper | Sturevallens Mister |
| Snapphanarnas RF | Sörbys Magnific - Hedlanda Good Boy | 211 |
12 | Lina Andersson | Munsboro Shannon |
| Ölands RF | Okänd | 172 |
13 | Tuva Nilsson | Eirian Breeze |
| Torestorp Kristvalla | Lord Arimis RW - Möllegaards Orion Surprise | 74 |
14 | Nellie Palén | Nemo |
| Tingsryds R&KK | Okänd | 176 |
15 | Tindra Cordasic | Unicorn |
| Åstorpsortens RF | Guns Firecracker - Ekelunds Bingo | 231 |
16 | Nell Gunnarsson | Trestena Antidote |
| Eriksmåla RK | Molstabergs Sandstorm - Algarve xx | 225 |
17 | Alma Älmeliden | Expensive Electra |
| Karlshamns RK | Bona Fide RW 83 - Fagerås Eros RW 43 | 84 |
18 | Wilma Ståhlgren | Carlows Cinzano |
| Nybro Ridklubb | Okänd | 46 |
19 | Amanda Funkquist | Minigårdens Sherikan |
| Mörbylångadalen | Hellekis Timjan - Crezent | 163 |
20 | Ebba Nilsson | Obelix |
| Torestorp Kristvalla | Bjärbys Picasso - Okänd | 178 |
21 | Linnéa Pokas | Ebba |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 72 |
22 | Andréa Persson | Smulan's Timon |
| Frosta RF | Okänd - Okänd | 208 |
23 | Lina Lantz | Contessa |
| Perstorps K&RF | The Hale Helios - Callaghan | 55 |
24 | Julia Petersson | Mr Goofy |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 165 |
25 | Ebba Sunesson | Madigan |
| Ölands RF | Balans - Ekelunds Bingo RW 19 | 145 |
26 | Carolina Radner | Hembys Nimbus |
| RK Udden | Miclas Aktiv - Skogs Max | 112 |
|
till toppen |
Klass 9 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A/A:0 med totalfel Kategori D Avd. A Preliminär |
Kings net sponsrar |
31 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
-1 | Cassandra Jalmander | Etoile |
| Kalmarbygdens FK | Okänd - Okänd | 81 |
1 | Lisa Carlsson | Sunset Bell |
| Karlshamns RK | Golden Sunset RC 94 - Sirius | 212 |
2 | Sofie Lindvall | Simon |
| Lenhovda HSK | Okänd - Okänd | 205 |
3 | Linnea Ljungar | Clonkela Dream |
| Kalmar HästspHSK | Okänd - Okänd | 54 |
4 | Louise Forsby | Hippotekets Isolde |
| Ölands RF | Tyreos Storm Buster - Ditton Wood xx | 114 |
5 | Greta Wårfors | Ricardos Miss Dynamite |
| Borås FK | Ricardo Z - Tenor de la Cour | 192 |
6 | Felicia Axelsson | Antares |
| Skabersjö RF | Okänd - Okänd | 11 |
7 | Julia Sjöberg | Efata |
| Råby Ridklubb | Consensus - Egzamin | 73 |
8 | Lisa Nilsson | Haldor |
| Fagereke RF | Hedlanda Good Boy - Pommac RC 44 | 110 |
9 | Thea Essén | Debbie´s Honour |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 65 |
10 | Alva Timén | Bristo |
| Wisby Ridklubb | Kamillo av Haga RC39 - Axi RW70 | 35 |
11 | Mikaela Johansson | Etoscha |
| Torestorp Kristvalla | Pr Buenteeichen-Ernando - LP Durant | 82 |
12 | Ida Olofsson | Princess Of Mohill |
| Karlshamns RK | Mohill Gipsy - Norhaven Apache | 187 |
13 | Sophia Thorsell | An Buachaill Beag |
| Kalmar HästspHSK | Okänd - Okänd | 7 |
14 | Vendela Pettersson | Cameron |
| Johannishus RF | Okänd | 43 |
15 | Lina Eneberg | Tequila Sunrise |
| Eriksmåla RK | Pascal 656 - Diamant 463 | 219 |
16 | Frida Petersson | Bronco |
| RK Udden | Okänd - Okänd | 37 |
17 | Erik Andraey | SB Top'n Breeze |
| Karlshamns RK | Top Nordpol - Tammer Fors xx | 200 |
18 | Saga Östberg | Horsvangs Sparkling Dancer |
| Ölands RF | Merlyn Welsh Calibra - Merlyn Canon WDH 13 | 117 |
19 | Miriam Bonér | Spacys Mira |
| Ölands RF | Shirley´s Thunderbell RC 65 - Okänd | 209 |
20 | Isabelle Forsberg | Ametyst |
| Karlskrona Lyckå | Ammadoor SPH 130 DK D.S.P - Abbeytown Pride S0000952 IRL | 5 |
21 | Alexandra Jönsson | Marshyland´s Joris |
| Råby Ridklubb | Beukenhof´s Jordy H19614 - Bokkesprong Czardas H13738 | 152 |
22 | Andréa Persson | Munsboro Giles |
| Frosta RF | Okänd - Okänd | 169 |
23 | Kajsa Prins | Gran Tourismo |
| Högsby HSK | Okänd | 109 |
24 | Tove-Lisa Larsson | Make No Mistake |
| RK Udden | Okänd - Okänd | 149 |
25 | Clara Unterüberbacher | Florentine |
| Mörrums RF | Okänd - Okänd | 97 |
26 | Annie Johansson | Castlefarm Valentine |
| Åseda RF | Okänd - Okänd | 48 |
27 | Jennifer Abrahamsson | Power Bell |
| Mörbylångadalen | Power Boy - Kairouan ox | 184 |
28 | Ebba Abrahamsson | Kolbrie Prince Romeo |
| Torestorp Kristvalla | Carlo - Kantje's Korporaal | 129 |
29 | Elin Pettersson | Baileys |
| Olofströms RK | Rolls Royce RC - Värnbergs Neptunus | 20 |
30 | Isabelle Lundström | Memoar |
| Södermöre RF | Shirley´s Thunderbell - Wootton Bracken | 157 |
|
till toppen |
Klass 9 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär |
Kings net sponsrar |
7 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
101 | Alexandra Karlsson | Wingfield twinkle toes |
| Ölands RF | Shadows dun - Oisin | 237 |
102 | Ebba Björe | Rotherdale Cymraes |
| Ölands RF | Rotherdale Viscount - Rotherdale Rhodri | 195 |
103 | Jannike Magnusson | Magic Surprise |
| Ölands RF | | 148 |
104 | Tilda Åström Hallström | Sannängens Mumrik |
| Ölands RF | Lunnalyckans Tacado - Valentin Bell | 199 |
105 | Hugo Hägg | Finbar |
| Grevagårdens RF | Frederiksminde Hazy Move - Wings of Victory | 93 |
106 | Madelene Murto | Maybee a Broomflyer |
| Västerviksorten | Speykbosch Dancer BRP 8 - Sörby Lotus RNF 120 | 155 |
107 | Pauline Johansson | Tiiva |
| Hakarps RF | Hip hop (SWB) - Okänd | 221 |
|
till toppen |
Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär |
Hööks sponsrar |
16 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Julia Nordkvist | Trippan |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 227 |
2 | Wilma Hejdenberg | Chicko Boy |
| Kalmarbygdens FK | Stuifakker´s Chico RWM 36 - Rondeels Careway RWM 25 | 49 |
3 | Sixten Landgren | Exzentrics Mixed Emotions |
| Vellinge HSF | Kulltorps Arkitekt RW - Scrafton Night Owl RWM | 85 |
4 | Cornelia Brandin | Anastasia |
| RK Udden | Okänd - Okänd | 8 |
5 | Cornelia Meurling | Lotte |
| RK Udden | Okänd - Okänd | 143 |
6 | Lovis Bäckström | Lillebror |
| RK Udden | Shamrock Rembrandt - Hellekis Timjan RW 31 | 139 |
7 | Emilia Funkquist | Marque |
| Mörbylångadalen | Paddock Camargue - Wärnanäs Peng RW 64 | 151 |
8 | Alva Gardhem | Wild Tilda Tölo |
| Torestorp Kristvalla | Downland Wild Fowler - Friars Sion WSB 29205 | 236 |
9 | Eric Larsson | Brantsvikens Paloma |
| Ölands RF | Candide - Paddock Camargue RW 91 | 32 |
10 | Selma Imhäuser | Eklyckans Karamba |
| Lillhagens RK | Bonafide - Mr Charm | 76 |
11 | Mihra Winge | Shira |
| Gamleby RK | Bravo RW 87 - Simberg hiphop RW121 | 204 |
12 | Tindra Cordasic | Fantom |
| Åstorpsortens RF | Bery Welsh - Springs Nougat | 88 |
13 | Natalie Ajlec | Bullen |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 40 |
14 | Cajsa Johansson | Selma |
| Snapphanarnas RF | Pegasus Buckey - Molstabergs Action Man RWM 34 | 201 |
15 | Saida Haller | Ekbäckens Springflower |
| Överums HSF | Heinarth Yarra-Glen - Twyford My Man | 75 |
16 | Alva Sandberg | Sunshine |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 242 |
|
till toppen |
Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär |
Hööks sponsrar |
34 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Ebba Sunesson | Madigan |
| Ölands RF | Balans - Ekelunds Bingo RW 19 | 145 |
2 | Ebba Björe | Dracula |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 69 |
3 | Joline Söderling | Royal Collection`s Joy-Fellow |
| Kalmar HästspHSK | Flora`s Hof Magic - Goldwind Empire's Voice | 243 |
4 | Carolina Radner | Hembys Nimbus |
| RK Udden | Miclas Aktiv - Skogs Max | 112 |
5 | Mikaela Fransson | Attyrory Miss Understood |
| Ljungby RK | Okänd - Okänd | 18 |
6 | Alma Älmeliden | Expensive Electra |
| Karlshamns RK | Bona Fide RW 83 - Fagerås Eros RW 43 | 84 |
7 | Josefine Samuelsson | Fricadell |
| RK Udden | Fridolf RNF - Xandino RNF | 101 |
8 | Ingrid Gren | Brunette |
| Figeholm | Vernons Peeping Tom - Wäranäs Peng | 38 |
9 | Andréa Persson | Smulan's Timon |
| Frosta RF | Okänd - Okänd | 208 |
10 | Moa Åkesson | Cabi |
| Kalmarbygdens FK | Okänd - Okänd | 41 |
11 | Vanja Qvarfort | Fay-H |
| Trelleborgs RF | Corso - Valentino | 89 |
12 | Johanna Fritz | Courier Boy |
| Ölands RF | Okänd | 57 |
13 | Nell Gunnarsson | Trestena Antidote |
| Eriksmåla RK | Molstabergs Sandstorm - Algarve xx | 225 |
14 | Emelie Boberg | Hamlet av Ryabacken |
| Värnamobygdens RF | Harras - Noel | 111 |
15 | Tilda Sandberg | Turks Minna |
| Södermöre RF | Vitluvens Curbitz RP - Okänd | 230 |
16 | Melanie Aldenhamn | Queeni |
| Braås P&RK | Okänd | 189 |
17 | Hilde Broman | Gandhi |
| Karlshamns RK | Garryhack Frederick - Brantshammar Korak | 103 |
18 | Filippa Mannonen | Tindra |
| Svarttorps RS | Twilight 1062 - Micklehill Montegomery RD 7 | 222 |
19 | Wilma Ståhlgren | Carlows Cinzano |
| Nybro Ridklubb | Okänd | 46 |
20 | Felicia Remmhagen | Fenomen |
| Lillhagens RK | Okänd - Okänd | 91 |
21 | Lovisa Håkansson | Eternal Sunshine |
| Kalmar HästspHSK | Fredriksbergs Dizney - Dart Light RNF 113 | 80 |
22 | Julia Hinn | Goldstar |
| Åstorpsortens RF | V.Bailando van de Klimop - Okänd | 108 |
23 | Lina Andersson | Munsboro Shannon |
| Ölands RF | Okänd | 172 |
24 | Elin Juneberg | Apricote |
| RK Udden | Jolly Roger - Horsemosens Charlie Brown | 12 |
25 | Emma Blomberg | Braveheart |
| Perstorps K&RF | Okänd | 34 |
26 | Tilde Limbach | Dahlåkras Cosmos |
| Gotlands Lantliga | Wärnanäs Peng - Fagerås Eros | 58 |
27 | Amanda Funkquist | Minigårdens Sherikan |
| Mörbylångadalen | Hellekis Timjan - Crezent | 163 |
28 | Julia Petersson | Mr Goofy |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 165 |
29 | Thea Månsson | Munsboro Spare Time |
| Jönköpings FK | Okänd - Okänd | 173 |
30 | Agnes Ahlgren | Lukas |
| Kalmarbygdens FK | Okänd - Okänd | 144 |
31 | Mollie Samuelsson | Replay |
| Tingsryds R&KK | Okänd - Okänd | 191 |
32 | Tuva Nilsson | Eirian Breeze |
| Torestorp Kristvalla | Lord Arimis RW - Möllegaards Orion Surprise | 74 |
33 | Linnéa Pokas | Ebba |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 72 |
34 | Wilma Engström | Candy |
| Västerviksorten | Gentleman RNF 95 - Okänd | 45 |
|
till toppen |
Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär |
Hööks sponsrar |
41 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Elin Andersson | United Colours |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 232 |
2 | Alva Timén | Bristo |
| Wisby Ridklubb | Kamillo av Haga RC39 - Axi RW70 | 35 |
3 | Thea Essén | Debbie´s Honour |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 65 |
4 | Saga Fridholm | Deaz |
| Nybro Ridklubb | Okänd - Okänd | 64 |
5 | Lina Eneberg | Tequila Sunrise |
| Eriksmåla RK | Pascal 656 - Diamant 463 | 219 |
6 | Anna Olsson | Trestena Antiloop |
| Yxnarums RF | Molstabergs Sandstorm - Algarve xx | 226 |
7 | Sophia Thorsell | An Buachaill Beag |
| Kalmar HästspHSK | Okänd - Okänd | 7 |
8 | Manda Häggbring | Shanbo Daisy Lad |
| Kalmarbygdens FK | Grange kings surf | 203 |
9 | Cassandra Jalmander | Etoile |
| Kalmarbygdens FK | Okänd - Okänd | 81 |
10 | Alice Listrup | Broadways Nick |
| Jump Club RSF | Okänd | 36 |
11 | Isabelle Lundström | Memoar |
| Södermöre RF | Shirley´s Thunderbell - Wootton Bracken | 157 |
12 | Andréa Persson | Munsboro Giles |
| Frosta RF | Okänd - Okänd | 169 |
13 | Saga Östberg | Horsvangs Sparkling Dancer |
| Ölands RF | Merlyn Welsh Calibra - Merlyn Canon WDH 13 | 117 |
14 | Moa Antonsson | Princess |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | 186 |
15 | Mikaela Johansson | Etoscha |
| Torestorp Kristvalla | Pr Buenteeichen-Ernando - LP Durant | 82 |
16 | Felicia Håkansson | Survivor W |
| Karlskrona Lyckå | Silver General OX - Neron NPA 9100008.88 | 214 |
17 | Isabelle Forsberg | Ametyst |
| Karlskrona Lyckå | Ammadoor SPH 130 DK D.S.P - Abbeytown Pride S0000952 IRL | 5 |
18 | Linnea Ljungar | Clonkela Dream |
| Kalmar HästspHSK | Okänd - Okänd | 54 |
19 | Louise Forsby | Hippotekets Isolde |
| Ölands RF | Tyreos Storm Buster - Ditton Wood xx | 114 |
20 | Rasmus Axelsson | Mayo |
| Gislaved-Anderstorp | Okänd - Okänd | 156 |
21 | Julia Sjöberg | Efata |
| Råby Ridklubb | Consensus - Egzamin | 73 |
22 | Ebba Abrahamsson | Kolbrie Prince Romeo |
| Torestorp Kristvalla | Carlo - Kantje's Korporaal | 129 |
23 | Emelie Nilsson | Franziska |
| Torsås Ryttare | Harras 10 - Bengal 1488 | 99 |
24 | Emelie Wendel | Hero |
| Trolleholms RF | Dragos - Foreign Office | 113 |
25 | Clara Unterüberbacher | Florentine |
| Mörrums RF | Okänd - Okänd | 97 |
26 | Ida Olofsson | Princess Of Mohill |
| Karlshamns RK | Mohill Gipsy - Norhaven Apache | 187 |
27 | Felicia Engström | Killowen Ash |
| Västerviksorten | Gwennic de goariva - Glenayre silver fox | 127 |
28 | Kajsa Prins | Gran Tourismo |
| Högsby HSK | Okänd | 109 |
29 | Alexandra Jönsson | Marshyland´s Joris |
| Råby Ridklubb | Beukenhof´s Jordy H19614 - Bokkesprong Czardas H13738 | 152 |
30 | Annie Johansson | Castlefarm Valentine |
| Åseda RF | Okänd - Okänd | 48 |
31 | Frida Petersson | Bronco |
| RK Udden | Okänd - Okänd | 37 |
32 | Fanny Petersson | Attyrory Gizmo |
| Karlshamns RK | Okänd - Okänd | 15 |
33 | Tove-Lisa Larsson | Make No Mistake |
| RK Udden | Okänd - Okänd | 149 |
34 | Felicia Axelsson | Antares |
| Skabersjö RF | Okänd - Okänd | 11 |
35 | Jaqueline Andersson | Irish Playboy |
| Västerviksorten | Silver Wood | 119 |
36 | Maja Glasberg | Fjordglimt Royal Express |
| Kalmarbygdens FK | Leyeswick Dai 37336 - Menai Sparkling Comet 25364 | 94 |
37 | Amelie Björklund | Bjennesby Beoncy |
| Snapphanarnas RF | Kulan Kavat RC 90 - Värnbergs Orion RC 27 | 27 |
38 | Amanda Franzen | Fortridge Daffodil |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 98 |
39 | Johanna Andersson | Chucky |
| Kalmar HästspHSK | Okänd | 51 |
40 | Lisa Carlsson | Sunset Bell |
| Karlshamns RK | Golden Sunset RC 94 - Sirius | 212 |
41 | Sofie Lindvall | Simon |
| Lenhovda HSK | Okänd - Okänd | 205 |
|
till toppen |
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori A + B Avd. A Preliminär |
Kings net sponsrar |
11 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Johanna Ekh | Kulltorps Hercules |
| RK Udden | Wärnanäs Peng - Downland Mohawk | 132 |
1 | Alva Gardhem | Wild Tilda Tölo |
| Torestorp Kristvalla | Downland Wild Fowler - Friars Sion WSB 29205 | 236 |
2 | Cornelia Meurling | Lotte |
| RK Udden | Okänd - Okänd | 143 |
3 | Clara Karlsson Lindskog | Tuborg Guld |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 228 |
4 | Lina Lantz | Milton |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 162 |
5 | Alva Sandberg | Sunshine |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 242 |
6 | Tilda Jonsson | Amelia |
| Lammhults RK | Molegarnedd Dewin - Horshaga Manolito RW 34 | 4 |
7 | Hanny Landgren | Bostorp Besk RW 115 |
| Vellinge HSF | Möllegaards Orion Suprise RW 8 - Anglian Gerald RW 37 | 30 |
8 | Emilia Funkquist | Marque |
| Mörbylångadalen | Paddock Camargue - Wärnanäs Peng RW 64 | 151 |
9 | Amanda Gejervall | Trendy Celeb |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 224 |
10 | Hugo Persson | Max |
| Frosta RF | Okänd | 154 |
|
till toppen |
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori C Avd. A Preliminär |
Kings net sponsrar |
31 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Wilda Asper | Dream Star |
| Snapphanarnas RF | Dirco Hästak - Stoatley Pride II | 70 |
2 | Kajsa Jonsson | Merlie Touchess |
| Lammhults RK | Minotauros RP 114 - Okänd | 158 |
3 | Nathalie Franzén | Gismo |
| Wisby Ridklubb | Ivanhoe - Lagun | 106 |
4 | Emelie Boberg | Hamlet av Ryabacken |
| Värnamobygdens RF | Harras - Noel | 111 |
5 | Elin Juneberg | Apricote |
| RK Udden | Jolly Roger - Horsemosens Charlie Brown | 12 |
6 | Alicia Carlsson | Boccia |
| Grevagårdens RF | Miclas Madoc RNF - Buck RNF | 29 |
7 | Moa Råsmark | Miclas Agatha Christie |
| Högsby HSK | Miclas Active RNF - Silverlea Flash Harry NFS | 159 |
8 | Saga Passmark | Nellys Delight |
| Vimmerbyortens RF | Okänd - Okänd | 175 |
9 | Clara Green | Sky High |
| Vetlandaortens RF | Okänd - Okänd | 206 |
10 | Melanie Aldenhamn | Queeni |
| Braås P&RK | Okänd | 189 |
11 | Saga Lundell | Classic Hill |
| Nääs RF | Okänd - Okänd | 53 |
12 | Alexandra Jönsson | Dahlåkras Jazz |
| Råby Ridklubb | Moelgarnedd Dewin RW 112 - Paddock Camarque RW91 | 61 |
13 | Josefine Zander | Oh Take on me |
| Fjälkestads RK | Tizian - Lac Dazur xx | 179 |
14 | Astrid Ärleskog | Flintegårdens Komtesse |
| Nybro Ridklubb | Marrondales Moscan - Bazuun | 96 |
15 | Pauline Johansson | Diwidiza |
| Hakarps RF | Spinway Corona - Golden Rover | 67 |
16 | Sara Holmberg | Ruby Pearl |
| Sporren | Okänd - Okänd | 196 |
17 | Alexandra Karlsson | Aastrupgaards Thor |
| Ölands RF | Don Ibrahim - Wharley Caruso WBH 4 DK | 2 |
18 | Tilde Weinerhall | Munsboro Puzzle |
| Skogslottens RF | Okänd - Okänd | 170 |
19 | Emma Blomberg | Braveheart |
| Perstorps K&RF | Okänd | 34 |
20 | Vanja Qvarfort | Fay-H |
| Trelleborgs RF | Corso - Valentino | 89 |
21 | Hanna Svensson | Prince |
| Frosta RF | | 185 |
22 | Ida Kjellsson | Bjennesby Vincent |
| Snapphanarnas RF | Hagens O´Chief RC 38 - Öxenholm Marble Jr Rc 61 | 28 |
23 | Johanna Fritz | Courier Boy |
| Ölands RF | Okänd | 57 |
24 | Ebba Björe | Dracula |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 69 |
25 | Lisa Börjesson | Åstratorps Marsala |
| Karlshamns RK | Rodlease Dancing Gold - Stackarps Dayton | 241 |
26 | Hanna Svensson | Kilmagar Prince |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 128 |
27 | Rasmus Nilsson | Anemon II |
| Frosta RF | Lillemons Thunderace - Amigo | 10 |
28 | Disa Jonasson | Emelie II |
| Torsås Ryttare | Fredriksbergs Esa RNF - Ashurst Wonder RNF | 78 |
29 | Tindra Cordasic | Unicorn |
| Åstorpsortens RF | Guns Firecracker - Ekelunds Bingo | 231 |
30 | Nelly Bengtsson | Young Winsome´s Warwick |
| Åstorpsortens RF | De Mensinghe´s Rinaldo - Marits Mistique | 239 |
31 | Wilda Asper | Sturevallens Mister |
| Snapphanarnas RF | Sörbys Magnific - Hedlanda Good Boy | 211 |
|
till toppen |
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori D Avd. A Preliminär |
Kings net sponsrar |
31 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Alice Leander | Famous |
| Hemseortens RK | Kamillo av Haga - Orchis Cham | 86 |
2 | Emilia Kedemyr | Supreme Guy |
| Trolleholms RF | Okänd - Okänd | 213 |
3 | Jesper Granath | Feldin |
| Karlskrona Lyckå | Fellow - Robin | 90 |
4 | Nathalie Aronsson | Muscot |
| Vetlandaortens RF | Stackarps Pablo RNF 158 - Höjmarkens Ikaros RNF 105 | 174 |
5 | Frida Ahlberg | Svansjöns Daylight |
| Perstorps K&RF | Highcrest Promise - Stackarps Rapid | 215 |
6 | Alice Hjalmarsson | Lisrua Boy |
| Värnamo Kappeled | Gurteen Paddy - Ard Archer | 140 |
7 | Cecilia Fantenberg | Ballinclogh Clover |
| Snapphanarnas RF | Okänd - Okänd | 22 |
8 | Elin Andersson | United Colours |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 232 |
9 | Elin Pettersson | Baileys |
| Olofströms RK | Rolls Royce RC - Värnbergs Neptunus | 20 |
10 | Alice Listrup | Broadways Nick |
| Jump Club RSF | Okänd | 36 |
11 | Wilma Appelqvist | Munsboro Asteroid |
| Torsås Ryttare | Okänd - Okänd | 168 |
12 | Felicia Håkansson | Survivor W |
| Karlskrona Lyckå | Silver General OX - Neron NPA 9100008.88 | 214 |
13 | Cassandra Jalmander | Etoile |
| Kalmarbygdens FK | Okänd - Okänd | 81 |
14 | Amanda Franzen | Fortridge Daffodil |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 98 |
15 | Fanny Petersson | Attyrory Gizmo |
| Karlshamns RK | Okänd - Okänd | 15 |
16 | Vera van der Stelt | Just my Elliot |
| Söderköpings RS | Fabian xx - GlansevinGadabout | 122 |
17 | Jaqueline Andersson | Irish Playboy |
| Västerviksorten | Silver Wood | 119 |
18 | Saga Fridholm | Deaz |
| Nybro Ridklubb | Okänd - Okänd | 64 |
19 | Miriam Bonér | Fredriksdals Daphne |
| Ölands RF | Feno Me RP 137 - Dancer Gold B RP 117 | 100 |
20 | Alva Hägg | Little Grannus |
| Grevagårdens RF | Laudatio - Black Boy | 142 |
21 | Amanda Karlsson Lindskog | Brava-V |
| Grevagårdens RF | Toulon - Saygon | 33 |
22 | Hugo Hägg | Finbar |
| Grevagårdens RF | Frederiksminde Hazy Move - Wings of Victory | 93 |
23 | Rebecca Thomasson | Polly |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | 183 |
24 | Amanda Kruse | Texas |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 220 |
25 | Julia Kjellsson | Jasmine Bell |
| Snapphanarnas RF | Alladin - Rolls Royce | 120 |
26 | Anna Olsson | Trestena Antiloop |
| Yxnarums RF | Molstabergs Sandstorm - Algarve xx | 226 |
27 | Emilia Berg | Perfect Image |
| Gislaved-Anderstorp | Okänd | 181 |
28 | Linnéa Ahonen | Dalton |
| Råby Ridklubb | Kantjes Top Boy RNF - Horsemosens Charlie Brown | 62 |
29 | Nadja Levin | Chocolate Mint |
| Karlshamns RK | Lofty Roderic RC - Brantshammar Korak RC | 50 |
30 | Filippa Olsson | A little Liberty |
| Karlskrona Lyckå | Aplsau - Kaiseradler | 1 |
31 | Clara Karolji-Magnusson | Fantacy |
| Trelleborgs RF | Pilgaards Sammy Junior - Öxenholm Mango | 87 |
|
till toppen |
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A/A:0 med totalfel Kategori B Avd. A Preliminär |
Ebba Lindberg sponsrar |
9 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Julia Nordkvist | Trippan |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 227 |
2 | Mihra Winge | Shira |
| Gamleby RK | Bravo RW 87 - Simberg hiphop RW121 | 204 |
3 | Lina Lantz | Milton |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 162 |
4 | Elsa Ivansson | Rico |
| Vetlandaortens RF | Okänd - Okänd | 193 |
5 | Alva Sandberg | Sunshine |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 242 |
6 | Tilda Jonsson | Amelia |
| Lammhults RK | Molegarnedd Dewin - Horshaga Manolito RW 34 | 4 |
7 | Cajsa Johansson | Selma |
| Snapphanarnas RF | Pegasus Buckey - Molstabergs Action Man RWM 34 | 201 |
8 | Sixten Landgren | Exzentrics Mixed Emotions |
| Vellinge HSF | Kulltorps Arkitekt RW - Scrafton Night Owl RWM | 85 |
9 | Tindra Cordasic | Fantom |
| Åstorpsortens RF | Bery Welsh - Springs Nougat | 88 |
|
till toppen |
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A/A:0 med totalfel Kategori C Avd. A Preliminär |
Ebba Lindberg sponsrar |
30 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Filippa Mannonen | Nirvana Midnight |
| Svarttorps RS | Okänd - Okänd | 177 |
2 | Ida Kjellsson | Bjennesby Vincent |
| Snapphanarnas RF | Hagens O´Chief RC 38 - Öxenholm Marble Jr Rc 61 | 28 |
3 | Thea Månsson | Munsboro Spare Time |
| Jönköpings FK | Okänd - Okänd | 173 |
4 | Linnéa Pokas | Ebba |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 72 |
5 | Julia Dolk | Dun 'n' Dusted |
| Gamleby RK | Okänd - Okänd | 71 |
6 | Pauline Johansson | Diwidiza |
| Hakarps RF | Spinway Corona - Golden Rover | 67 |
7 | Ebba Björe | Dracula |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 69 |
8 | Hedda Johansson | Afrodite IV |
| Eksjöortens RF | Fredriksbergs Dizney - Priory Prickle HE Imp 78 | 3 |
9 | Disa Jonasson | Emelie II |
| Torsås Ryttare | Fredriksbergs Esa RNF - Ashurst Wonder RNF | 78 |
10 | Tilde Limbach | Dahlåkras Cosmos |
| Gotlands Lantliga | Wärnanäs Peng - Fagerås Eros | 58 |
11 | Wilda Asper | Sturevallens Mister |
| Snapphanarnas RF | Sörbys Magnific - Hedlanda Good Boy | 211 |
12 | Mollie Samuelsson | Replay |
| Tingsryds R&KK | Okänd - Okänd | 191 |
13 | Alexandra Karlsson | Aastrupgaards Thor |
| Ölands RF | Don Ibrahim - Wharley Caruso WBH 4 DK | 2 |
14 | Rebecca Pettersson | Honey |
| Sikehamn HSK | Peeping Tom - Örnes Sunboy | 116 |
15 | Johanna Fritz | Courier Boy |
| Ölands RF | Okänd | 57 |
16 | Nellie Palén | Nemo |
| Tingsryds R&KK | Okänd | 176 |
17 | Nathalie Franzén | Gismo |
| Wisby Ridklubb | Ivanhoe - Lagun | 106 |
18 | Emma Blomberg | Braveheart |
| Perstorps K&RF | Okänd | 34 |
19 | Lina Lantz | Contessa |
| Perstorps K&RF | The Hale Helios - Callaghan | 55 |
20 | Moa Råsmark | Miclas Agatha Christie |
| Högsby HSK | Miclas Active RNF - Silverlea Flash Harry NFS | 159 |
21 | Hanna Svensson | Kilmagar Prince |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 128 |
22 | Frida Jonasson | Bram |
| Sporren | Bora ox | 31 |
23 | Maja Elofsson | Kanebys Immer |
| Snapphanarnas RF | Meonbury Mr McGreggor RNF 153 - Goofy RNF 123 | 124 |
24 | Lina Andersson | Munsboro Shannon |
| Ölands RF | Okänd | 172 |
25 | Emelie Boberg | Hamlet av Ryabacken |
| Värnamobygdens RF | Harras - Noel | 111 |
26 | Hilde Broman | Gandhi |
| Karlshamns RK | Garryhack Frederick - Brantshammar Korak | 103 |
27 | Felicia Remmhagen | Fenomen |
| Lillhagens RK | Okänd - Okänd | 91 |
28 | Tove Gejervall | Mathis des Mauvis |
| Grevagårdens RF | East end Breezer - Peveril Peter Piper | 153 |
29 | Vanja Qvarfort | Fay-H |
| Trelleborgs RF | Corso - Valentino | 89 |
30 | Filippa Mannonen | Tindra |
| Svarttorps RS | Twilight 1062 - Micklehill Montegomery RD 7 | 222 |
|
till toppen |
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A/A:0 med totalfel Kategori D Avd. A Preliminär |
Ebba Lindberg sponsrar |
28 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Miriam Bonér | Spacys Mira |
| Ölands RF | Shirley´s Thunderbell RC 65 - Okänd | 209 |
2 | Erik Andraey | SB Top'n Breeze |
| Karlshamns RK | Top Nordpol - Tammer Fors xx | 200 |
3 | Amanda Franzen | Fortridge Daffodil |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 98 |
4 | Julia Kjellsson | Jasmine Bell |
| Snapphanarnas RF | Alladin - Rolls Royce | 120 |
5 | Victoria Tellner | Carrowmore Shujanna |
| Värnamobygdens RF | Okänd - Okänd | 47 |
6 | Alice Listrup | Broadways Nick |
| Jump Club RSF | Okänd | 36 |
7 | Emilia Berg | Perfect Image |
| Gislaved-Anderstorp | Okänd | 181 |
8 | Emelie Wendel | Hero |
| Trolleholms RF | Dragos - Foreign Office | 113 |
9 | Simona Hjorth | Elvira |
| Bätteropps HS | Everest - Jaspar | 77 |
10 | Ida Olofsson | Princess Of Mohill |
| Karlshamns RK | Mohill Gipsy - Norhaven Apache | 187 |
11 | Fanny Petersson | Attyrory Gizmo |
| Karlshamns RK | Okänd - Okänd | 15 |
12 | Lisa Nilsson | Haldor |
| Fagereke RF | Hedlanda Good Boy - Pommac RC 44 | 110 |
13 | Isabelle Forsberg | Ametyst |
| Karlskrona Lyckå | Ammadoor SPH 130 DK D.S.P - Abbeytown Pride S0000952 IRL | 5 |
14 | Rasmus Axelsson | Mayo |
| Gislaved-Anderstorp | Okänd - Okänd | 156 |
15 | Vera van der Stelt | Just my Elliot |
| Söderköpings RS | Fabian xx - GlansevinGadabout | 122 |
16 | Linnéa Ahonen | Dalton |
| Råby Ridklubb | Kantjes Top Boy RNF - Horsemosens Charlie Brown | 62 |
17 | Elin Andersson | United Colours |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 232 |
18 | Greta Wårfors | Ricardos Miss Dynamite |
| Borås FK | Ricardo Z - Tenor de la Cour | 192 |
19 | Jaqueline Andersson | Irish Playboy |
| Västerviksorten | Silver Wood | 119 |
20 | Felicia Axelsson | Antares |
| Skabersjö RF | Okänd - Okänd | 11 |
21 | Lisa Carlsson | Sunset Bell |
| Karlshamns RK | Golden Sunset RC 94 - Sirius | 212 |
22 | Alva Timén | Bristo |
| Wisby Ridklubb | Kamillo av Haga RC39 - Axi RW70 | 35 |
23 | Clara Karolji-Magnusson | Fantacy |
| Trelleborgs RF | Pilgaards Sammy Junior - Öxenholm Mango | 87 |
24 | Cecilia Fantenberg | Ballinclogh Clover |
| Snapphanarnas RF | Okänd - Okänd | 22 |
25 | Alice Hjalmarsson | Lisrua Boy |
| Värnamo Kappeled | Gurteen Paddy - Ard Archer | 140 |
26 | Elin Pettersson | Baileys |
| Olofströms RK | Rolls Royce RC - Värnbergs Neptunus | 20 |
27 | Alexandra Jönsson | Marshyland´s Joris |
| Råby Ridklubb | Beukenhof´s Jordy H19614 - Bokkesprong Czardas H13738 | 152 |
28 | Miriam Bonér | Fredriksdals Daphne |
| Ölands RF | Feno Me RP 137 - Dancer Gold B RP 117 | 100 |
|
till toppen |
Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär |
Ebba Lindberg sponsrar |
7 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
101 | Tilda Åström Hallström | Sannängens Mumrik |
| Ölands RF | Lunnalyckans Tacado - Valentin Bell | 199 |
102 | Anna Davidsson | Vilse |
| Nybro Ridklubb | Lunnalyckans Tacado - Fridolf | 234 |
103 | Alexandra Karlsson | Wingfield twinkle toes |
| Ölands RF | Shadows dun - Oisin | 237 |
104 | Kristin Westerlund | Kulltorps Liston |
| Ölands RF | Paddock Camargue RW 91 - Wärnanäs Peng RW 64 | 135 |
105 | Pauline Johansson | Tiiva |
| Hakarps RF | Hip hop (SWB) - Okänd | 221 |
106 | Kajsa Lindquist | Ballylane Sunshine |
| Karlskrona Lyckå | Silver Heaven - Silver Cloud | 23 |
107 | Madelene Murto | Maybee a Broomflyer |
| Västerviksorten | Speykbosch Dancer BRP 8 - Sörby Lotus RNF 120 | 155 |
|
till toppen |
Klass 5 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär |
Gardstigs foto sponsrar |
13 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Julia Nordkvist | Trippan |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 227 |
2 | Elsa Ivansson | Rico |
| Vetlandaortens RF | Okänd - Okänd | 193 |
3 | Hugo Persson | Max |
| Frosta RF | Okänd | 154 |
4 | Mihra Winge | Shira |
| Gamleby RK | Bravo RW 87 - Simberg hiphop RW121 | 204 |
5 | Hanny Landgren | Bostorp Besk RW 115 |
| Vellinge HSF | Möllegaards Orion Suprise RW 8 - Anglian Gerald RW 37 | 30 |
6 | Alva Sandberg | Sunshine |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 242 |
7 | Selma Imhäuser | Eklyckans Karamba |
| Lillhagens RK | Bonafide - Mr Charm | 76 |
8 | Lilly Landgren | Kajsa Kavat |
| Kalmarbygdens FK | Okänd - Okänd | 123 |
9 | Belinda Matzke | Emelie Suprise |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 79 |
10 | Signe Svensson | Beats Me |
| Högsby HSK | Okänd | 24 |
11 | Amanda Gejervall | Trendy Celeb |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 224 |
12 | Tilda Jonsson | Amelia |
| Lammhults RK | Molegarnedd Dewin - Horshaga Manolito RW 34 | 4 |
13 | Eric Larsson | Brantsvikens Paloma |
| Ölands RF | Candide - Paddock Camargue RW 91 | 32 |
|
till toppen |
Klass 5 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär |
Gardstigs foto sponsrar |
33 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Filippa Mannonen | Nirvana Midnight |
| Svarttorps RS | Okänd - Okänd | 177 |
2 | Mikaela Fransson | Attyrory Miss Understood |
| Ljungby RK | Okänd - Okänd | 18 |
3 | Lina Andersson | Munsboro Shannon |
| Ölands RF | Okänd | 172 |
4 | Nelly Bengtsson | Young Winsome´s Warwick |
| Åstorpsortens RF | De Mensinghe´s Rinaldo - Marits Mistique | 239 |
5 | Sara Holmberg | Ruby Pearl |
| Sporren | Okänd - Okänd | 196 |
6 | Emma Blomberg | Braveheart |
| Perstorps K&RF | Okänd | 34 |
7 | Therese Augustinsson | Dahlåkras Gate |
| Ölands RF | Paddock Camargue RW - Wärnanäs Peng RW | 60 |
8 | Kajsa Jonsson | Merlie Touchess |
| Lammhults RK | Minotauros RP 114 - Okänd | 158 |
9 | Rebecca Pettersson | Honey |
| Sikehamn HSK | Peeping Tom - Örnes Sunboy | 116 |
10 | Lisa Börjesson | Åstratorps Marsala |
| Karlshamns RK | Rodlease Dancing Gold - Stackarps Dayton | 241 |
11 | Kajsa Lindquist | Golden Grove Minx |
| Karlskrona Lyckå | Holyoakle Czar - Oakley Eleven Up | 107 |
12 | Alva Lanzinger | Kulltorps Ibiza |
| Ölands RF | Paddock Camargue RW 91 - Downland Arcady WSB 24511 | 133 |
13 | Thea Månsson | Sally |
| Jönköpings FK | Okänd | 198 |
14 | Tindra Cordasic | Unicorn |
| Åstorpsortens RF | Guns Firecracker - Ekelunds Bingo | 231 |
15 | Julia Hinn | Goldstar |
| Åstorpsortens RF | V.Bailando van de Klimop - Okänd | 108 |
16 | Tilde Limbach | Dahlåkras Cosmos |
| Gotlands Lantliga | Wärnanäs Peng - Fagerås Eros | 58 |
17 | Vanja Qvarfort | Fay-H |
| Trelleborgs RF | Corso - Valentino | 89 |
18 | Matilda Sjögren | Big Boy |
| Figeholm | Okänd | 26 |
19 | Nelly Johansson | Winnetou |
| Vetlandaortens RF | Okänd | 238 |
20 | Saga Lundell | Classic Hill |
| Nääs RF | Okänd - Okänd | 53 |
21 | Ronja Karlsson | Saga Starlight |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 197 |
22 | Julia Dolk | Dun 'n' Dusted |
| Gamleby RK | Okänd - Okänd | 71 |
23 | Carolina Radner | Sörbys Kavaljer |
| RK Udden | Gentleman - Katric Caspers | 217 |
24 | Tea Fransson | Victor |
| Svarttorps RS | Okänd - Okänd | 233 |
25 | Saga Passmark | Nellys Delight |
| Vimmerbyortens RF | Okänd - Okänd | 175 |
26 | Frida Jonasson | Bram |
| Sporren | Bora ox | 31 |
27 | Josefine Zander | Oh Take on me |
| Fjälkestads RK | Tizian - Lac Dazur xx | 179 |
28 | Wilda Asper | Dream Star |
| Snapphanarnas RF | Dirco Hästak - Stoatley Pride II | 70 |
29 | Wilma Edström | Claggan Moonwalker |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 52 |
30 | Moa Råsmark | Miclas Agatha Christie |
| Högsby HSK | Miclas Active RNF - Silverlea Flash Harry NFS | 159 |
31 | Hedda Johansson | Afrodite IV |
| Eksjöortens RF | Fredriksbergs Dizney - Priory Prickle HE Imp 78 | 3 |
32 | Alexandra Jönsson | Dahlåkras Jazz |
| Råby Ridklubb | Moelgarnedd Dewin RW 112 - Paddock Camarque RW91 | 61 |
33 | Filippa Mannonen | Tindra |
| Svarttorps RS | Twilight 1062 - Micklehill Montegomery RD 7 | 222 |
|
till toppen |
Klass 5 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär |
Gardstigs foto sponsrar |
31 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Ida Sjöström | Mandy Flight |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 150 |
2 | Anna Olsson | Trestena Antiloop |
| Yxnarums RF | Molstabergs Sandstorm - Algarve xx | 226 |
3 | Hugo Hägg | Finbar |
| Grevagårdens RF | Frederiksminde Hazy Move - Wings of Victory | 93 |
4 | Ida Olofsson | Princess Of Mohill |
| Karlshamns RK | Mohill Gipsy - Norhaven Apache | 187 |
5 | Vera van der Stelt | Just my Elliot |
| Söderköpings RS | Fabian xx - GlansevinGadabout | 122 |
6 | Emelie Wendel | Hero |
| Trolleholms RF | Dragos - Foreign Office | 113 |
7 | Maja Ramwall | Mag Pie |
| Södermöre RF | Okänd | 146 |
8 | Wilma Appelqvist | Munsboro Asteroid |
| Torsås Ryttare | Okänd - Okänd | 168 |
9 | Jesper Granath | Feldin |
| Karlskrona Lyckå | Fellow - Robin | 90 |
10 | Alice Leander | Famous |
| Hemseortens RK | Kamillo av Haga - Orchis Cham | 86 |
11 | Matilda Sjögren | Holger |
| Figeholm | Fellow - Corall-Li | 115 |
12 | Moa Antonsson | Princess |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | 186 |
13 | Amelie Björklund | Bjennesby Beoncy |
| Snapphanarnas RF | Kulan Kavat RC 90 - Värnbergs Orion RC 27 | 27 |
14 | Andre Brandt | Killacloran Bailey |
| Karlshamns RK | Corcullen Silver Belle - Coosheen Bailey | 125 |
15 | Cassandra Jalmander | Munsboro Renaldo |
| Kalmarbygdens FK | Okänd - Okänd | 171 |
16 | Vendela Pettersson | Cameron |
| Johannishus RF | Okänd | 43 |
17 | Greta Wårfors | Ricardos Miss Dynamite |
| Borås FK | Ricardo Z - Tenor de la Cour | 192 |
18 | Saga Eklund | Dougies Best Kept Secret |
| RK Udden | Okänd - Okänd | 68 |
19 | Kajsa Jönsson | Mu Junior |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 167 |
20 | Sofia Wickström | Delihla |
| RK Udden | Gullabos Camus RNF 163 - Rodlease Dancing Gold RNF 132 | 66 |
21 | Andréa Persson | Munsboro Giles |
| Frosta RF | Okänd - Okänd | 169 |
22 | Victoria Tellner | Carrowmore Shujanna |
| Värnamobygdens RF | Okänd - Okänd | 47 |
23 | Elin Andersson | United Colours |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 232 |
24 | Emma Persson | Kulltorps Ferrari |
| Södermöre RF | Moelgarnedd Dewin - Paddock Camargue RW 91 | 130 |
25 | Anna Davidsson | Red Fox |
| Nybro Ridklubb | Okänd | 190 |
26 | Frida Ahlberg | Svansjöns Daylight |
| Perstorps K&RF | Highcrest Promise - Stackarps Rapid | 215 |
27 | Hilma Petersson | Anel |
| RK Udden | Okänd - Okänd | 9 |
28 | Emilia Kedemyr | Supreme Guy |
| Trolleholms RF | Okänd - Okänd | 213 |
29 | Jessika Lindström | Sweet as Candy |
| Frosta RF | Idholmens Matador RC 22 - Estral | 216 |
30 | Filippa Olsson | A little Liberty |
| Karlskrona Lyckå | Aplsau - Kaiseradler | 1 |
31 | Linn Karlsson | Attyrory Lyric |
| Tingsryds R&KK | Okänd - Okänd | 16 |
|
till toppen |
Klass 4 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C Avd. A Preliminär |
Solliden sponsrar |
35 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Saga Lundell | Classic Hill |
| Nääs RF | Okänd - Okänd | 53 |
2 | Sara Holmberg | Ruby Pearl |
| Sporren | Okänd - Okänd | 196 |
3 | Hanna Svensson | Prince |
| Frosta RF | | 185 |
4 | Hilde Broman | Gandhi |
| Karlshamns RK | Garryhack Frederick - Brantshammar Korak | 103 |
5 | Thea Månsson | Sally |
| Jönköpings FK | Okänd | 198 |
6 | Matilda Sjögren | Big Boy |
| Figeholm | Okänd | 26 |
7 | Tea Fransson | Victor |
| Svarttorps RS | Okänd - Okänd | 233 |
8 | Kajsa Lindquist | Golden Grove Minx |
| Karlskrona Lyckå | Holyoakle Czar - Oakley Eleven Up | 107 |
9 | Carolina Radner | Sörbys Kavaljer |
| RK Udden | Gentleman - Katric Caspers | 217 |
10 | Nelly Johansson | Winnetou |
| Vetlandaortens RF | Okänd | 238 |
11 | Wilda Asper | Dream Star |
| Snapphanarnas RF | Dirco Hästak - Stoatley Pride II | 70 |
12 | Therese Augustinsson | Dahlåkras Gate |
| Ölands RF | Paddock Camargue RW - Wärnanäs Peng RW | 60 |
13 | Tilde Weinerhall | Munsboro Puzzle |
| Skogslottens RF | Okänd - Okänd | 170 |
14 | Alva Lanzinger | Kulltorps Ibiza |
| Ölands RF | Paddock Camargue RW 91 - Downland Arcady WSB 24511 | 133 |
15 | Wilma Edström | Claggan Moonwalker |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 52 |
16 | Filippa Farkas | Sligo Touch of Queeney |
| Ölands RF | Grand Touch - Okänd | 207 |
17 | Ebba Eriksson | Bella Mi Po |
| Grevagårdens RF | Pommac RC - Nice-n-Easy RC | 25 |
18 | Tove Gejervall | Mathis des Mauvis |
| Grevagårdens RF | East end Breezer - Peveril Peter Piper | 153 |
19 | Evelina Karlsson | Just Irish Trip |
| Torestorp Kristvalla | Okänd - Okänd | 121 |
20 | Saga Passmark | Nellys Delight |
| Vimmerbyortens RF | Okänd - Okänd | 175 |
21 | Josefine Zander | Oh Take on me |
| Fjälkestads RK | Tizian - Lac Dazur xx | 179 |
22 | Hanna Svensson | Kilmagar Prince |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 128 |
23 | Ronja Karlsson | Saga Starlight |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 197 |
24 | Mikaela Fransson | Attyrory Miss Understood |
| Ljungby RK | Okänd - Okänd | 18 |
25 | Alicia Carlsson | Boccia |
| Grevagårdens RF | Miclas Madoc RNF - Buck RNF | 29 |
26 | Hanna Elofsson | Queen's Sweet Violet |
| Ranarps RK | Minotauros - Glansevin Gadabout RW 80 | 188 |
27 | Vida Gustavsson-Ramnebrink | Roony |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 194 |
28 | Nelly Bengtsson | Young Winsome´s Warwick |
| Åstorpsortens RF | De Mensinghe´s Rinaldo - Marits Mistique | 239 |
29 | Kajsa Jonsson | Merlie Touchess |
| Lammhults RK | Minotauros RP 114 - Okänd | 158 |
30 | Rasmus Nilsson | Anemon II |
| Frosta RF | Lillemons Thunderace - Amigo | 10 |
31 | Clara Green | Sky High |
| Vetlandaortens RF | Okänd - Okänd | 206 |
32 | Pauline Johansson | Diwidiza |
| Hakarps RF | Spinway Corona - Golden Rover | 67 |
33 | Maja Elofsson | Kanebys Immer |
| Snapphanarnas RF | Meonbury Mr McGreggor RNF 153 - Goofy RNF 123 | 124 |
34 | Tindra Cordasic | Unicorn |
| Åstorpsortens RF | Guns Firecracker - Ekelunds Bingo | 231 |
35 | Alexandra Jönsson | Dahlåkras Jazz |
| Råby Ridklubb | Moelgarnedd Dewin RW 112 - Paddock Camarque RW91 | 61 |
|
till toppen |
Klass 4 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. A Preliminär |
Solliden sponsrar |
37 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Simona Hjorth | Attitude Surprise |
| Bätteropps HS | Okänd | 14 |
2 | Hilma Petersson | Anel |
| RK Udden | Okänd - Okänd | 9 |
3 | Clara Karolji-Magnusson | Fantacy |
| Trelleborgs RF | Pilgaards Sammy Junior - Öxenholm Mango | 87 |
4 | Amanda Kruse | Texas |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 220 |
5 | Moa Antonsson | Princess |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | 186 |
6 | Rebecca Thomasson | Polly |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | 183 |
7 | Jessika Lindström | Sweet as Candy |
| Frosta RF | Idholmens Matador RC 22 - Estral | 216 |
8 | Kajsa Jönsson | Mu Junior |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 167 |
9 | Linn Karlsson | Attyrory Lyric |
| Tingsryds R&KK | Okänd - Okänd | 16 |
10 | Frida Ahlberg | Svansjöns Daylight |
| Perstorps K&RF | Highcrest Promise - Stackarps Rapid | 215 |
11 | Nathalie Aronsson | Muscot |
| Vetlandaortens RF | Stackarps Pablo RNF 158 - Höjmarkens Ikaros RNF 105 | 174 |
12 | Andre Brandt | Killacloran Bailey |
| Karlshamns RK | Corcullen Silver Belle - Coosheen Bailey | 125 |
13 | Nadja Levin | Chocolate Mint |
| Karlshamns RK | Lofty Roderic RC - Brantshammar Korak RC | 50 |
14 | Ida Sjöström | Mandy Flight |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 150 |
15 | Josefine Ekeflod | Mr Top Notch |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 166 |
16 | Linnéa Ahonen | Dalton |
| Råby Ridklubb | Kantjes Top Boy RNF - Horsemosens Charlie Brown | 62 |
17 | Tilda Johansson | Attyrory Mighty Mac |
| Eksjöortens RF | Okänd - Okänd | 17 |
18 | Maja Ramwall | Mag Pie |
| Södermöre RF | Okänd | 146 |
19 | Alice Leander | Famous |
| Hemseortens RK | Kamillo av Haga - Orchis Cham | 86 |
20 | Amanda Karlsson Lindskog | Brava-V |
| Grevagårdens RF | Toulon - Saygon | 33 |
21 | Cassandra Jalmander | Munsboro Renaldo |
| Kalmarbygdens FK | Okänd - Okänd | 171 |
22 | Matilda Sjögren | Holger |
| Figeholm | Fellow - Corall-Li | 115 |
23 | Ellen Persson | Indian Dream Blazy |
| Ölands RF | River Blaz Denizon | 118 |
24 | Emma Persson | Kulltorps Ferrari |
| Södermöre RF | Moelgarnedd Dewin - Paddock Camargue RW 91 | 130 |
25 | Moa Petersson | Gateway Mountain-Spirit |
| Västerviksorten | Brynithorn Northern Wind - Cippyn Real Magic | 104 |
26 | Nellie Andersson | Latino |
| Torsås Ryttare | Paddock Camargue RW 91 - Balans RWR 5 (B/R) | 138 |
27 | Ebba Eriksson | Storm |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 210 |
28 | Alva Hägg | Little Grannus |
| Grevagårdens RF | Laudatio - Black Boy | 142 |
29 | Saga Eklund | Dougies Best Kept Secret |
| RK Udden | Okänd - Okänd | 68 |
30 | Elin Kraaijenbrink | Oh, how i love you |
| Ölands RF | Honeymoon Star - Satellit | 180 |
31 | Emilia Kedemyr | Supreme Guy |
| Trolleholms RF | Okänd - Okänd | 213 |
32 | Anna Davidsson | Red Fox |
| Nybro Ridklubb | Okänd | 190 |
33 | Vanda Valeskog | Ballinaclogh Soxs |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 21 |
34 | Cecilia Fantenberg | Ballinclogh Clover |
| Snapphanarnas RF | Okänd - Okänd | 22 |
35 | Miriam Bonér | Fredriksdals Daphne |
| Ölands RF | Feno Me RP 137 - Dancer Gold B RP 117 | 100 |
36 | Simona Hjorth | Elvira |
| Bätteropps HS | Everest - Jaspar | 77 |
37 | Hilma Petersson | Lady Surprice |
| RK Udden | | 137 |
|
till toppen |
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär |
Ekonomi huset Borgholm |
9 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Mihra Winge | Shira |
| Gamleby RK | Bravo RW 87 - Simberg hiphop RW121 | 204 |
2 | Julia Nordkvist | Trippan |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 227 |
3 | Cajsa Johansson | Selma |
| Snapphanarnas RF | Pegasus Buckey - Molstabergs Action Man RWM 34 | 201 |
4 | Selma Imhäuser | Eklyckans Karamba |
| Lillhagens RK | Bonafide - Mr Charm | 76 |
5 | Tilda Jonsson | Amelia |
| Lammhults RK | Molegarnedd Dewin - Horshaga Manolito RW 34 | 4 |
6 | Alva Stålfors-Korsar | Nilla |
| RK Udden | Vita Nova´s Hanassie - Paddock Carmargue RW 91 | 247 |
7 | Eric Larsson | Brantsvikens Paloma |
| Ölands RF | Candide - Paddock Camargue RW 91 | 32 |
8 | Hugo Persson | Max |
| Frosta RF | Okänd | 154 |
9 | Tindra Cordasic | Fantom |
| Åstorpsortens RF | Bery Welsh - Springs Nougat | 88 |
|
till toppen |
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär |
Ekonomi huset Borgholm |
30 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Wilda Asper | Sturevallens Mister |
| Snapphanarnas RF | Sörbys Magnific - Hedlanda Good Boy | 211 |
2 | Filippa Mannonen | Nirvana Midnight |
| Svarttorps RS | Okänd - Okänd | 177 |
3 | Disa Jonasson | Emelie II |
| Torsås Ryttare | Fredriksbergs Esa RNF - Ashurst Wonder RNF | 78 |
4 | Tindra Cordasic | Unicorn |
| Åstorpsortens RF | Guns Firecracker - Ekelunds Bingo | 231 |
5 | Mikaela Fransson | Attyrory Miss Understood |
| Ljungby RK | Okänd - Okänd | 18 |
6 | Saga Passmark | Nellys Delight |
| Vimmerbyortens RF | Okänd - Okänd | 175 |
7 | Julia Hinn | Goldstar |
| Åstorpsortens RF | V.Bailando van de Klimop - Okänd | 108 |
8 | Nelly Johansson | Winnetou |
| Vetlandaortens RF | Okänd | 238 |
9 | Ida Kjellsson | Bjennesby Vincent |
| Snapphanarnas RF | Hagens O´Chief RC 38 - Öxenholm Marble Jr Rc 61 | 28 |
10 | Vanja Qvarfort | Fay-H |
| Trelleborgs RF | Corso - Valentino | 89 |
11 | Minna Nilsson | Flinga |
| Mörbylångadalen | Bostorp Bravad RW 73 - Castor II RW 98 | 95 |
12 | Lina Lantz | Contessa |
| Perstorps K&RF | The Hale Helios - Callaghan | 55 |
13 | Hedda Johansson | Afrodite IV |
| Eksjöortens RF | Fredriksbergs Dizney - Priory Prickle HE Imp 78 | 3 |
14 | Ebba Björe | Dracula |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 69 |
15 | Felicia Remmhagen | Fenomen |
| Lillhagens RK | Okänd - Okänd | 91 |
16 | Emma Blomberg | Braveheart |
| Perstorps K&RF | Okänd | 34 |
17 | Hilde Broman | Gandhi |
| Karlshamns RK | Garryhack Frederick - Brantshammar Korak | 103 |
18 | Emelie Boberg | Hamlet av Ryabacken |
| Värnamobygdens RF | Harras - Noel | 111 |
19 | Pauline Johansson | Diwidiza |
| Hakarps RF | Spinway Corona - Golden Rover | 67 |
20 | Lisa Börjesson | Åstratorps Marsala |
| Karlshamns RK | Rodlease Dancing Gold - Stackarps Dayton | 241 |
21 | Nathalie Franzén | Gismo |
| Wisby Ridklubb | Ivanhoe - Lagun | 106 |
22 | Kajsa Jonsson | Merlie Touchess |
| Lammhults RK | Minotauros RP 114 - Okänd | 158 |
23 | Tilde Weinerhall | Munsboro Puzzle |
| Skogslottens RF | Okänd - Okänd | 170 |
24 | Mollie Samuelsson | Replay |
| Tingsryds R&KK | Okänd - Okänd | 191 |
25 | Nellie Palén | Nemo |
| Tingsryds R&KK | Okänd | 176 |
26 | Nelly Bengtsson | Young Winsome´s Warwick |
| Åstorpsortens RF | De Mensinghe´s Rinaldo - Marits Mistique | 239 |
27 | Julia Dolk | Dun 'n' Dusted |
| Gamleby RK | Okänd - Okänd | 71 |
28 | Wilma Edström | Claggan Moonwalker |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 52 |
29 | Wilda Asper | Dream Star |
| Snapphanarnas RF | Dirco Hästak - Stoatley Pride II | 70 |
30 | Filippa Mannonen | Tindra |
| Svarttorps RS | Twilight 1062 - Micklehill Montegomery RD 7 | 222 |
|
till toppen |
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär |
Ekonomi huset Borgholm |
33 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Ida Olofsson | Princess Of Mohill |
| Karlshamns RK | Mohill Gipsy - Norhaven Apache | 187 |
2 | Amelie Björklund | Bjennesby Beoncy |
| Snapphanarnas RF | Kulan Kavat RC 90 - Värnbergs Orion RC 27 | 27 |
3 | Fanny Petersson | Attyrory Gizmo |
| Karlshamns RK | Okänd - Okänd | 15 |
4 | Felicia Axelsson | Antares |
| Skabersjö RF | Okänd - Okänd | 11 |
5 | Lisa Nilsson | Haldor |
| Fagereke RF | Hedlanda Good Boy - Pommac RC 44 | 110 |
6 | Vendela Pettersson | Cameron |
| Johannishus RF | Okänd | 43 |
7 | Clara Karolji-Magnusson | Fantacy |
| Trelleborgs RF | Pilgaards Sammy Junior - Öxenholm Mango | 87 |
8 | Miriam Bonér | Spacys Mira |
| Ölands RF | Shirley´s Thunderbell RC 65 - Okänd | 209 |
9 | Alexandra Jönsson | Marshyland´s Joris |
| Råby Ridklubb | Beukenhof´s Jordy H19614 - Bokkesprong Czardas H13738 | 152 |
10 | Victoria Tellner | Carrowmore Shujanna |
| Värnamobygdens RF | Okänd - Okänd | 47 |
11 | Isabelle Forsberg | Ametyst |
| Karlskrona Lyckå | Ammadoor SPH 130 DK D.S.P - Abbeytown Pride S0000952 IRL | 5 |
12 | Andréa Persson | Munsboro Giles |
| Frosta RF | Okänd - Okänd | 169 |
13 | Emilia Berg | Perfect Image |
| Gislaved-Anderstorp | Okänd | 181 |
14 | Jaqueline Andersson | Irish Playboy |
| Västerviksorten | Silver Wood | 119 |
15 | Anna Olsson | Trestena Antiloop |
| Yxnarums RF | Molstabergs Sandstorm - Algarve xx | 226 |
16 | Amanda Franzen | Fortridge Daffodil |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 98 |
17 | Julia Kjellsson | Jasmine Bell |
| Snapphanarnas RF | Alladin - Rolls Royce | 120 |
18 | Alice Hjalmarsson | Lisrua Boy |
| Värnamo Kappeled | Gurteen Paddy - Ard Archer | 140 |
19 | Rebecca Thomasson | Polly |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | 183 |
20 | Jesper Granath | Feldin |
| Karlskrona Lyckå | Fellow - Robin | 90 |
21 | Greta Wårfors | Ricardos Miss Dynamite |
| Borås FK | Ricardo Z - Tenor de la Cour | 192 |
22 | Filippa Olsson | A little Liberty |
| Karlskrona Lyckå | Aplsau - Kaiseradler | 1 |
23 | Alva Timén | Bristo |
| Wisby Ridklubb | Kamillo av Haga RC39 - Axi RW70 | 35 |
24 | Cecilia Fantenberg | Ballinclogh Clover |
| Snapphanarnas RF | Okänd - Okänd | 22 |
25 | Anna Davidsson | Red Fox |
| Nybro Ridklubb | Okänd | 190 |
26 | Vera van der Stelt | Just my Elliot |
| Söderköpings RS | Fabian xx - GlansevinGadabout | 122 |
27 | Rasmus Axelsson | Mayo |
| Gislaved-Anderstorp | Okänd - Okänd | 156 |
28 | Emilia Kedemyr | Supreme Guy |
| Trolleholms RF | Okänd - Okänd | 213 |
29 | Emma Persson | Kulltorps Ferrari |
| Södermöre RF | Moelgarnedd Dewin - Paddock Camargue RW 91 | 130 |
30 | Frida Ahlberg | Svansjöns Daylight |
| Perstorps K&RF | Highcrest Promise - Stackarps Rapid | 215 |
31 | Nadja Levin | Chocolate Mint |
| Karlshamns RK | Lofty Roderic RC - Brantshammar Korak RC | 50 |
32 | Erik Andraey | SB Top'n Breeze |
| Karlshamns RK | Top Nordpol - Tammer Fors xx | 200 |
33 | Hugo Hägg | Finbar |
| Grevagårdens RF | Frederiksminde Hazy Move - Wings of Victory | 93 |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori B Avd. A Preliminär |
Ica Öland sponsrar |
12 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Alva Stålfors-Korsar | Nilla |
| RK Udden | Vita Nova´s Hanassie - Paddock Carmargue RW 91 | 247 |
2 | Hanny Landgren | Exzentrics Mixed Emotions |
| Vellinge HSF | Kulltorps Arkitekt RW - Scrafton Night Owl RWM | 85 |
3 | Wilma Eriksson | Kulltorps Helena |
| Torestorp Kristvalla | Paddock Camargue RW91 - Wärnanäs Peng RW64 | 131 |
4 | Tindra Eklund | Tuffa Victor |
| RK Udden | Paddock Camargue RW - Colbeach Royal Minstrel | 229 |
5 | Amanda Gejervall | Trendy Celeb |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 224 |
6 | Alva Stålfors-Korsar | Fulnaho`s Ary |
| RK Udden | Glansevin Graffiti - Rowfant Seal | 244 |
7 | Hugo Persson | Max |
| Frosta RF | Okänd | 154 |
8 | Lilly Landgren | Kajsa Kavat |
| Kalmarbygdens FK | Okänd - Okänd | 123 |
9 | Lina Lantz | Milton |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 162 |
10 | Saga Passmark | Brutuz |
| Vimmerbyortens RF | Rusch - Brunte | 39 |
11 | Hanny Landgren | Bostorp Besk RW 115 |
| Vellinge HSF | Möllegaards Orion Suprise RW 8 - Anglian Gerald RW 37 | 30 |
12 | Alva Stålfors-Korsar | Kulltorps Fanny |
| RK Udden | Paddock Camargue - Snowdon Blighter RWM 1 | 246 |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori C Avd. A Preliminär |
Ica Öland sponsrar |
28 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Filippa Farkas | Sligo Touch of Queeney |
| Ölands RF | Grand Touch - Okänd | 207 |
2 | Olivia Ytterell | Wieland´s Mady |
| Vetlandaortens RF | Berkhof´s Higgledy Piggledy - Okänd | 235 |
3 | Tea Fransson | Victor |
| Svarttorps RS | Okänd - Okänd | 233 |
4 | Josefine Zander | Oh Take on me |
| Fjälkestads RK | Tizian - Lac Dazur xx | 179 |
5 | Julia Dolk | Dun 'n' Dusted |
| Gamleby RK | Okänd - Okänd | 71 |
6 | Minna Nilsson | Flinga |
| Mörbylångadalen | Bostorp Bravad RW 73 - Castor II RW 98 | 95 |
7 | Rasmus Nilsson | Anemon II |
| Frosta RF | Lillemons Thunderace - Amigo | 10 |
8 | Hanna Svensson | Prince |
| Frosta RF | | 185 |
9 | Alicia Carlsson | Boccia |
| Grevagårdens RF | Miclas Madoc RNF - Buck RNF | 29 |
10 | Nelly Bengtsson | Young Winsome´s Warwick |
| Åstorpsortens RF | De Mensinghe´s Rinaldo - Marits Mistique | 239 |
11 | Rebecca Pettersson | Honey |
| Sikehamn HSK | Peeping Tom - Örnes Sunboy | 116 |
12 | Thea Månsson | Sally |
| Jönköpings FK | Okänd | 198 |
13 | Hanna Svensson | Kilmagar Prince |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 128 |
14 | Therese Augustinsson | Dahlåkras Gate |
| Ölands RF | Paddock Camargue RW - Wärnanäs Peng RW | 60 |
15 | Saga Lundell | Classic Hill |
| Nääs RF | Okänd - Okänd | 53 |
16 | Clara Green | Sky High |
| Vetlandaortens RF | Okänd - Okänd | 206 |
17 | Evelina Karlsson | Just Irish Trip |
| Torestorp Kristvalla | Okänd - Okänd | 121 |
18 | Pauline Johansson | Diwidiza |
| Hakarps RF | Spinway Corona - Golden Rover | 67 |
19 | Wilma Edström | Claggan Moonwalker |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 52 |
20 | Tove Gejervall | Mathis des Mauvis |
| Grevagårdens RF | East end Breezer - Peveril Peter Piper | 153 |
21 | Ebba Janbert-Winbladh | Ginger Rogers |
| Vetlandaortens RF | Cortus - Okänd | 105 |
22 | Ebba Eriksson | Bella Mi Po |
| Grevagårdens RF | Pommac RC - Nice-n-Easy RC | 25 |
23 | Hanna Elofsson | Queen's Sweet Violet |
| Ranarps RK | Minotauros - Glansevin Gadabout RW 80 | 188 |
24 | Alva Lanzinger | Kulltorps Ibiza |
| Ölands RF | Paddock Camargue RW 91 - Downland Arcady WSB 24511 | 133 |
25 | Maja Elofsson | Kanebys Immer |
| Snapphanarnas RF | Meonbury Mr McGreggor RNF 153 - Goofy RNF 123 | 124 |
26 | Sara Holmberg | Ruby Pearl |
| Sporren | Okänd - Okänd | 196 |
27 | Kajsa Lindquist | Golden Grove Minx |
| Karlskrona Lyckå | Holyoakle Czar - Oakley Eleven Up | 107 |
28 | Alexandra Jönsson | Dahlåkras Jazz |
| Råby Ridklubb | Moelgarnedd Dewin RW 112 - Paddock Camarque RW91 | 61 |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori D Avd. A Preliminär |
Ica Öland sponsrar |
25 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Elin Kraaijenbrink | Oh, how i love you |
| Ölands RF | Honeymoon Star - Satellit | 180 |
2 | Linnéa Ahonen | Dalton |
| Råby Ridklubb | Kantjes Top Boy RNF - Horsemosens Charlie Brown | 62 |
3 | Nadja Levin | Chocolate Mint |
| Karlshamns RK | Lofty Roderic RC - Brantshammar Korak RC | 50 |
4 | Moa Antonsson | Princess |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | 186 |
5 | Miriam Bonér | Fredriksdals Daphne |
| Ölands RF | Feno Me RP 137 - Dancer Gold B RP 117 | 100 |
6 | Kajsa Jönsson | Mu Junior |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 167 |
7 | Nellie Andersson | Latino |
| Torsås Ryttare | Paddock Camargue RW 91 - Balans RWR 5 (B/R) | 138 |
8 | Moa Petersson | Gateway Mountain-Spirit |
| Västerviksorten | Brynithorn Northern Wind - Cippyn Real Magic | 104 |
9 | Ida Sjöström | Mandy Flight |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 150 |
10 | Clara Karolji-Magnusson | Fantacy |
| Trelleborgs RF | Pilgaards Sammy Junior - Öxenholm Mango | 87 |
11 | Nathalie Aronsson | Muscot |
| Vetlandaortens RF | Stackarps Pablo RNF 158 - Höjmarkens Ikaros RNF 105 | 174 |
12 | Amanda Karlsson Lindskog | Brava-V |
| Grevagårdens RF | Toulon - Saygon | 33 |
13 | Josefine Ekeflod | Mr Top Notch |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 166 |
14 | Saga Eklund | Dougies Best Kept Secret |
| RK Udden | Okänd - Okänd | 68 |
15 | Ebba Eriksson | Storm |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 210 |
16 | Simona Hjorth | Elvira |
| Bätteropps HS | Everest - Jaspar | 77 |
17 | Mathilda Johansson | Attyrory VF |
| RK Udden | Okänd | 19 |
18 | Anna Davidsson | Red Fox |
| Nybro Ridklubb | Okänd | 190 |
19 | Emma Persson | Kulltorps Ferrari |
| Södermöre RF | Moelgarnedd Dewin - Paddock Camargue RW 91 | 130 |
20 | Amanda Kruse | Texas |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 220 |
21 | Linn Karlsson | Attyrory Lyric |
| Tingsryds R&KK | Okänd - Okänd | 16 |
22 | Ellen Persson | Indian Dream Blazy |
| Ölands RF | River Blaz Denizon | 118 |
23 | Vanda Valeskog | Ballinaclogh Soxs |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 21 |
24 | Hilma Petersson | Lady Surprice |
| RK Udden | | 137 |
25 | Alice Leander | Famous |
| Hemseortens RK | Kamillo av Haga - Orchis Cham | 86 |
|
till toppen |
Klass 1 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:1a Kategori C Avd. A Preliminär |
Thule trailer sponsrar |
12 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Hanna Elofsson | Queen's Sweet Violet |
| Ranarps RK | Minotauros - Glansevin Gadabout RW 80 | 188 |
2 | Olivia Ytterell | Wieland´s Mady |
| Vetlandaortens RF | Berkhof´s Higgledy Piggledy - Okänd | 235 |
3 | Ebba Eriksson | Bella Mi Po |
| Grevagårdens RF | Pommac RC - Nice-n-Easy RC | 25 |
4 | Vida Gustavsson-Ramnebrink | Roony |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 194 |
5 | Filippa Farkas | Sligo Touch of Queeney |
| Ölands RF | Grand Touch - Okänd | 207 |
6 | Ebba Janbert-Winbladh | Ginger Rogers |
| Vetlandaortens RF | Cortus - Okänd | 105 |
7 | Alicia Carlsson | Boccia |
| Grevagårdens RF | Miclas Madoc RNF - Buck RNF | 29 |
8 | Rasmus Nilsson | Anemon II |
| Frosta RF | Lillemons Thunderace - Amigo | 10 |
9 | Evelina Karlsson | Just Irish Trip |
| Torestorp Kristvalla | Okänd - Okänd | 121 |
10 | Tea Fransson | Victor |
| Svarttorps RS | Okänd - Okänd | 233 |
11 | Maja Elofsson | Kanebys Immer |
| Snapphanarnas RF | Meonbury Mr McGreggor RNF 153 - Goofy RNF 123 | 124 |
12 | Klara Lewin | Kungen av Nyckelby |
| Ölands RF | LL Mölleg. Marco Polo - Källstorps Curry | 136 |
|
till toppen |
Klass 1 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:1a Kategori D Avd. A Preliminär |
Thule trailer sponsrar |
13 anmälda |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Startnr | Ryttare | Häst |
| Klubb | Härstamning | Hästnr |
1 | Simona Hjorth | Attitude Surprise |
| Bätteropps HS | Okänd | 14 |
2 | Josefine Ekeflod | Mr Top Notch |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 166 |
3 | Mathilda Johansson | Attyrory VF |
| RK Udden | Okänd | 19 |
4 | Tilda Johansson | Attyrory Mighty Mac |
| Eksjöortens RF | Okänd - Okänd | 17 |
5 | Hilma Petersson | Lady Surprice |
| RK Udden | | 137 |
6 | Ebba Eriksson | Storm |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 210 |
7 | Elin Kraaijenbrink | Oh, how i love you |
| Ölands RF | Honeymoon Star - Satellit | 180 |
8 | Alva Stålfors-Korsar | Westside Padraig |
| RK Udden | Westside Fred - Gorteen Boy | 245 |
9 | Vanda Valeskog | Ballinaclogh Soxs |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 21 |
10 | Alva Hägg | Little Grannus |
| Grevagårdens RF | Laudatio - Black Boy | 142 |
11 | Moa Petersson | Gateway Mountain-Spirit |
| Västerviksorten | Brynithorn Northern Wind - Cippyn Real Magic | 104 |
12 | Nellie Andersson | Latino |
| Torsås Ryttare | Paddock Camargue RW 91 - Balans RWR 5 (B/R) | 138 |
13 | Ellen Persson | Mili |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 161 |
|
till toppen |