25m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Saga Sandström 2000 UMEÅ SS Vårsimiaden 2017 2017-05-06 Skellefteå 00:12.30
Elin Swerlander 2001 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:12.97
  Antonia Sandblom 2003 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:12.97
Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.03
  Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.03
Olivia Stille 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.22
Sara Thunholm 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:13.28
  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.28
  Agnes Cato 2001 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:13.28
10  Simone Karlsson 2001 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:13.32
11  Astrid Eriksson 2001 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.34
12  Elin Peng 2003 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.38
13  Moa Olofsson 2002 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:13.40
14  Ebba Lundström 2001 SKELLEFTEÅ Vårsimiaden 2017 2017-05-07 Skellefteå 00:13.41
15  Alma Torkelsson 2003 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:13.42
16  Mica Nolén 2004 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:13.43
17  Rebecka Östh 1999 LUDVIKA SS Dalaserien 3 2017-05-24 2017-05-24 Ludvika 00:13.46
18  Emma Garmelius 1999 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.47
19  Ellinor Stenhård 2002 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:13.49
20  Cornelia Forsgren 2000 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:13.52
21  Julia Björkén 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.53
  Thea Lindström 2000 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:13.53
23  Märta Lindström 2002 SKELLEFTEÅ Vårsimiaden 2017 2017-05-07 Skellefteå 00:13.56
24  Klara Eriksson 2000 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:13.57
25  Sara Wallberg 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:13.58
  Agnes Fährlin 1998 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.58
27  Linnea Lindgren 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.61
  Elsa Andersson 2004 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:13.61
29  Siri Bokander 2003 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:13.62
30  Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.64
  Emmy Gulliksson 1998 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:13.64
32  Sophie Dellmark 2001 ÄLVSJÖ SF Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.66
  Sofia Abrahamsson 2005 UDDEVALLA Magplasket 2017 2017-05-21 Lysekil 00:13.66
34  Adina Eriksson 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:13.67
35  Emmy Sandberg 1999 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:13.70
  Tova Magnusson 2002 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:13.70
37  Fanny Odin 2000 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.72
  Frida Lannhard 2000 FALUN Dalaserien 3 2017-05-24 2017-05-24 Ludvika 00:13.72
39  Tuva Sandström 2001 UMEÅ SS Vårsimiaden 2017 2017-05-07 Skellefteå 00:13.73
40  Ingrid Sälg 2002 UMEÅ SS Vårsimiaden 2017 2017-05-07 Skellefteå 00:13.74
41  Maja Blomliden 2004 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:13.75
42  Selma Holmer 2004 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.78
43  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.79
44  Hanne Melin Romstad 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.82
45  Alicia Kjerrman 2001 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:13.92
46  Emelie Hellgren 2001 FAGERSTA Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:13.95
  Klara Gårdman 2002 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:13.95
48  Ellen Torkelsson 2000 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:13.96
49  Tove Pettersson 2004 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.97
  Alva Nilsson 2000 SKELLEFTEÅ Vårsimiaden 2017 2017-05-07 Skellefteå 00:13.97
51  Linnea Högstedt 2004 GÖTEBORG Magplasket 2017 2017-05-21 Lysekil 00:14.02
  Nellie Myrlander 2003 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2017-06-19 Nässjö 00:14.02
53  Cajsa-Lisa Jansson 1999 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:14.06
  Nellie Luthman 2002 UMEÅ SS Vårsimiaden 2017 2017-05-07 Skellefteå 00:14.06
  Fanny Lindfors 2002 SÖSDALA SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:14.06
  Liv Bexell 2005 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:14.06
57  Clara Hedling 2001 ARVIKA SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:14.07
  Bea Sprung 2005 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:14.07
  Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:14.07
60  Julia Nilsson 2006 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:14.09
61  Emilia Boberg 2002 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:14.10
  Moa Holmström 2001 LUDVIKA SS Dalaserien 3 2017-05-24 2017-05-24 Ludvika 00:14.10
  Ida Borg 1997 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:14.10
64  Olivia Lindgren 1999 KOMETERNA UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:14.12
  Tilde Sandin 2002 UMEÅ SS Vårsimiaden 2017 2017-05-07 Skellefteå 00:14.12
66  Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:14.13
67  Tuva Edvinsson 2004 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:14.15
68  Thea Renud 2003 SÖSDALA SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:14.17
69  Nina Podric 2004 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:14.18
70  Lucrezia Vespertini 2002 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.19
71  Wilma Wenden 2002 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:14.20
  Felicia Karlsson 2003 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:14.20
73  Michelle Wissinger 2004 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.21
74  Matilda Hägesten 2000 ÄLVSJÖ SF Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.25
  Adelina Walldén 2002 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:14.25
76  Yasemin Uzum 2003 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.26
77  Isabel Persson 2004 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:14.27
  Victoria Vulic 2002 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:14.27
79  Josefine Härdelin 2001 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:14.28
80  Sara Randerstedt 2004 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:14.29
81  Louise Blomqvist 2004 DANDERYD Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.32
82  Agnes Olsson 2004 BUREÅ SS Vårsimiaden 2017 2017-05-06 Skellefteå 00:14.33
83  Sofia Westerberg 2002 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:14.35
84  Isa Forsberg 2002 SOLLEFTEÅ UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:14.37
85  Tyra Öhlin 2004 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:14.38
86  Filippa Karlsson 2004 KATRINEHOL 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:14.39
87  Lea Edvardsson 2003 UMEÅ SS Vårsimiaden 2017 2017-05-06 Skellefteå 00:14.43
  Malin Pålsson 2002 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:14.43
  Lisa Flaa 2002 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2017-06-19 Nässjö 00:14.43
90  Lovisa Königsson 2002 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:14.44
  Lovisa Grubb 2000 GRUMS SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:14.44
92  Cornelia Ericsson 2003 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.45
  Elsa Jansson 2002 HK SIM Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:14.45
94  Lo Lindeblad 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.46
  Filippa Philipsson Eriksson 2003 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:14.46
  Anna Nilsson 2003 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:14.46
97  Clara Wettergren 2002 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.48
98  Astrid Albertsson 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.49
99  Hedda Ferm 2002 UMEÅ SS Vårsimiaden 2017 2017-05-06 Skellefteå 00:14.50
100  Matilda Olausson 2004 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:14.52
 
  50m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=00:23.24
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN FINA/airweave Swimming World Cup 2017 2017-08-07 Berlin, GER 00:23.00 1031
Michelle Coleman 1993 SPÅRVÄGEN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:24.78 824
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:25.30 775
Nathalie Lindborg 1991 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:25.36 769
Sofia Henell 1997 LASS blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 00:25.76 734
Mathilda Johansson 1991 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:25.82 729
Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 00:25.97 716
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 00:26.29 690
Sara Junevik 2000 FALUN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 00:26.50 674
10  Tilde Morin 2002 SK LAXEN Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:26.53 672
11  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:26.55 670
12  Ronja Vikström 1996 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:26.56 669
13  Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:26.60 666
14  Malin Borensjö 1980 VÄSBY SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:26.65 663
15  Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:26.75 655
16  Hanna Bergman 2001 POSEIDON Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 00:26.80 652
17  Tova Olsson 2001 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:26.84 649
18  Sara Sharp 1992 UMEÅ SS Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:26.87 647
  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 00:26.87 647
20  My Rydgren 1999 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:26.90 644
21  Linnéa Bielicz 1994 SK LAXEN ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 00:26.91 644
22  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:26.92 643
  Natasha Sundin 1990 LIDINGÖ SK JS Masters / Öppna DM 2017 2017-03-04 Jakobsbergs simhall 00:26.92 643
24  Emma Magnusson 1998 LASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:26.93 642
25  Saga Sandström 2000 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-26 Umeå 00:26.97 639
26  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:26.98 639
27  Vilma Ekström 1994 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 00:27.02 636
28  Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:27.06 633
29  Christin Heina 1996 LASS blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 00:27.11 629
30  Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:27.15 627
31  Caroline Palm 1992 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 00:27.20 623
  Anette Philipsson 1965 LASS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:27.20 623
33  Alicia Lundblad 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.22 622
  Sara Wallberg 1999 NKK Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:27.22 622
  Sandra Lendt 2000 HS Dual Meet 170909 2017-09-09 Helsingborg 00:27.22 622
36  Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:27.23 621
  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.23 621
38  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:27.24 620
39  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:27.25 620
40  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:27.29 617
  Stina Lindberg 2000 SK RAN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:27.29 617
42  Alice Lindhé 1999 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:27.31 616
43  Smilla Lönnberg 2001 SKK Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:27.35 613
44  Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN Vårsimiaden distrikt 2017-05-06 Södertälje 00:27.36 612
45  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:27.37 612
46  Sara Olsson 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:27.40 610
  Elin Gunnarsson 2002 LASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:27.40 610
  Emilia Christiansen 1999 S 71 KM 2 2017 2017-05-21 Hässleholm 00:27.40 610
49  Alexandra Volkova 1996 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.42 608
  Susie Moonan 1987 SÖDERTÖRN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:27.42 608
51  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:27.44 607
  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA Seriesim_Div3_Omg2 2017-03-26 Täby 00:27.44 607
53  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:27.45 606
54  Elin Widén 1998 HÖGANÄS SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:27.47 605
55  Olivia Stille 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:27.48 604
56  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:27.49 604
57  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:27.53 601
58  Olivia Ülger 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.56 599
  Isabella Revstedt 2001 SK RAN Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.56 599
60  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:27.58 598
61  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.59 597
  Olivia Rudqvist 2000 TROLLHÄTTA ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 00:27.59 597
63  Katarina Tour 1987 SK NEPTUN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:27.62 595
64  Felicia Huynh 2000 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.63 595
65  Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:27.64 594
66  Sara Nobrell 2002 SK HAJEN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:27.66 593
67  Alice Almén 2001 LASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:27.67 592
68  Alexandra Kinell 2000 KARLSKO SF Skomakardoppet 2017-03-04 Hallsberg 00:27.71 589
  Victoria Åberg 2001 VÄSTERÅS Dual Meet 170909 2017-09-09 Helsingborg 00:27.71 589
  Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 00:27.71 589
71  Elin Swerlander 2001 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:27.72 589
  Rebecka Östh 1999 LUDVIKA SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 00:27.72 589
73  Josefin Palm 1991 VÄXJÖ SS Arena Glasriket Cup 2017-04-02 Växjö 00:27.76 586
74  Liesel Williamsson 2000 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:27.78 585
75  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING ARENA USO 2017 2017-09-08 UDDEVALLA 00:27.81 583
76  Angelina Agrell 2003 HS Seriesim Division 1 omg 4 2017-04-02 Lund 00:27.83 582
77  Ida Swegmark 2000 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:27.84 581
78  Alice Möller 2000 SS DELFIN Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.86 580
79  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.88 579
  Ida Sandwång 2001 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.88 579
  Nicola Lindell 2001 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:27.88 579
  Linnéa Lundborg 2000 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:27.88 579
83  Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:27.89 578
84  Ebba Nyberg 1982 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:27.90 577
  Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS Arena Glasriket Cup 2017-04-02 Växjö 00:27.90 577
86  Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS Äggadoppet 2.0 2017-04-17 Sjöbo 00:27.91 577
87  Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE Lödde Öppna 2017-01-29 Löddeköpinge 00:27.92 576
  Jenny Christensson 1996 YSTADS SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:27.92 576
89  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Svenska Ungdomssimspelen 2017 2017-01-30 Borlänge 00:27.94 575
90  Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 00:28.00 571
  Alva Back 2002 S 77 ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 00:28.00 571
92  Anna Åhlin 1991 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:28.01 571
  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:28.01 571
  Johanna Nilsson 1996 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:28.01 571
95  Frida Hedlund 1999 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 00:28.02 570
  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:28.02 570
  Linn Olsson 2002 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:28.02 570
  Anna Grahovac 1999 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:28.02 570
99  Nicola Parfitt 2000 TRELLEBORG YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:28.03 569
100  Felicia Claesén 2001 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:28.04 569
 
  100m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=00:50.91
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN FINA/airweave Swimming World Cup 2017 2017-08-11 Eindhoven, NED 00:50.58 1019
Michelle Coleman 1993 SPÅRVÄGEN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 00:53.51 861
Nathalie Lindborg 1991 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 00:55.35 778
Linnéa Bielicz 1994 SK LAXEN Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:56.27 740
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-25 Lund 00:56.61 727
Sophie Hansson 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:56.94 714
Tova Olsson 2001 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:56.96 714
Emma Magnusson 1998 LASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:57.46 695
Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:57.49 694
  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:57.49 694
11  Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 00:57.55 692
12  Hanna Bergman 2001 POSEIDON Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-25 Lund 00:57.75 685
13  Ronja Vikström 1996 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:57.84 681
14  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:57.87 680
15  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 00:57.91 679
16  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:57.97 677
17  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 00:57.99 676
18  Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 00:58.40 662
19  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 00:58.63 654
20  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:58.68 653
21  Emilia Christiansen 1999 S 71 S 71 Cup 2017-02-18 Hässleholm 00:58.73 651
22  Smilla Lönnberg 2001 SKK Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:58.75 650
23  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:58.82 648
24  Sandra Lendt 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:58.84 647
25  Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:58.85 647
26  Ida Swegmark 2000 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:58.88 646
27  Stina Lindberg 2000 SK RAN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 00:58.89 646
28  Tilde Morin 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:58.92 645
29  Sara Junevik 2000 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 00:58.97 643
30  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 00:59.15 637
31  Olivia Stille 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:59.16 637
  Tova Andersson 2001 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:59.16 637
33  Alice Lindhé 1999 MASS KM 2 170402 2017-04-02 Mölndal 00:59.18 636
34  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 00:59.21 635
35  Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA Sörmlands Sparbank Simcup 2017 2017-09-10 Katrineholm 00:59.25 634
36  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:59.26 634
37  Isabella Revstedt 2001 SK RAN Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:59.28 633
38  Rebecka Gustafsson 1998 SÖDERTÄLJE ENA Games 2017-01-22 Enköping 00:59.43 628
39  Liesel Williamsson 2000 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:59.47 627
40  Olivia Ülger 2000 HS Dual Meet 170909 2017-09-09 Helsingborg 00:59.52 625
41  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:59.54 625
  Alicia Lundblad 2001 HS Dual Meet 170909 2017-09-09 Helsingborg 00:59.54 625
43  Anna Grahovac 1999 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 00:59.55 624
44  Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:59.58 623
  Christin Heina 1996 LASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:59.58 623
46  Michelle Franzén 1993 NKK Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:59.62 622
47  Sara Olsson 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:59.65 621
48  Olivia Rudqvist 2000 TROLLHÄTTA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:59.67 621
49  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:59.68 620
50  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 00:59.76 618
51  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:59.86 615
52  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Ica Supermarket Cup - 2017 2017-02-26 Osby 00:59.88 614
53  Paola Kylberg 2002 SPIF SF UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 00:59.90 613
54  Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:59.91 613
55  Saga Sandström 2000 UMEÅ SS Vårsimiaden 2017 2017-05-06 Skellefteå 01:00.02 610
56  Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:00.03 609
57  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Lövets Minne 2 2017-05-27 Jakobsberg 01:00.04 609
58  Linnéa Persson 2002 KK KARPEN S 71 Cup 2017-02-18 Hässleholm 01:00.06 609
59  Felicia Huynh 2000 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.10 607
60  Elin Gunnarsson 2002 LASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 01:00.13 606
  Hanna Jörlund 1991 JÄRFÄLLA S Lövets Minne 2 2017-05-27 Jakobsberg 01:00.13 606
62  Alexandra Volkova 1996 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.14 606
63  Angelina Agrell 2003 HS Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-25 Lund 01:00.17 605
64  Tiffani Segerbrand 1999 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 01:00.21 604
65  Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA UGP 1 2017-01-28 Växjö 01:00.25 603
  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:00.25 603
67  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA Sparbanken i Karlshamn Cup 2017-03-05 Karlshamn 01:00.33 600
68  Johanna Åberg 1997 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 01:00.43 597
69  Wilma Roloff 2000 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:00.52 595
70  Kajsa Gustavsson 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.55 594
71  Sara Nobrell 2002 SK HAJEN Seriesim omgång 4 2017-04-02 Ystad 01:00.57 593
72  Emelie Melin 2000 ELFSBORG UGP 1 2017-01-28 Sandared 01:00.58 593
73  Sara Wallberg 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 01:00.62 592
  Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 01:00.62 592
75  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-25 Lund 01:00.69 590
76  Mary Lagoguez 2001 POSEIDON Poseidontävling 2 2017-04-02 Lund 01:00.72 589
77  Frida Hedlund 1999 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 01:00.74 588
78  Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN Vårsimiaden distrikt 2017-05-07 Södertälje 01:00.75 588
79  Johanna Ingner 2002 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 01:00.80 587
80  Nicola Parfitt 2000 TRELLEBORG UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 01:00.85 585
  Tova Magnusson 2002 SK ENA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:00.85 585
  Elin Peng 2003 VÄSBY SS Simkampen 2017 2017-09-10 Godby, Åland 01:00.85 585
83  Sandra Bergerstam 2001 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 01:00.86 585
84  Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 01:00.87 585
85  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 01:00.91 583
86  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS Fredagsrace 1 2017 2017-02-10 Västerås 01:00.92 583
  Johanna Nilsson 1996 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.92 583
88  Klara Hasslin 2001 TROLLHÄTTA ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 01:00.93 583
89  Johanna Söderberg 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.98 581
  Natalie Noreblad 2002 VÄXJÖ SS Arena Glasriket Cup 2017-04-01 Växjö 01:00.98 581
91  Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 01:00.99 581
  Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.99 581
  Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 01:00.99 581
94  Lisa Bengtsson 2002 HS Seriesim Division 1 omg 4 2017-04-02 Lund 01:01.00 581
95  Trine Forss 2003 SKÖVDE SS Skövdedoppet 2017 2017-02-19 Skövde 01:01.02 580
96  Susie Moonan 1987 SÖDERTÖRN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:01.03 580
97  Maja Jönsson 2001 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 01:01.04 580
  Alva Back 2002 S 77 ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 01:01.04 580
99  Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG ARENA USO 2017 2017-09-08 UDDEVALLA 01:01.05 579
100  Tina Huslid 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:01.08 579
 
  200m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=01:50.78
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN FINA/airweave Swimming World Cup 2017 2017-08-12 Eindhoven, NED 01:50.43 1009
Nathalie Lindborg 1991 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:02.42 741
Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 02:03.55 720
Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:04.33 707
Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:05.51 687
Anna Grahovac 1999 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:06.13 677
Linnéa Bielicz 1994 SK LAXEN ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 02:06.25 675
Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:06.28 675
Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:06.44 672
10  Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 02:06.68 668
11  Emilia Rönningdal 2002 S 71 UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:06.70 668
12  Emilia Christiansen 1999 S 71 UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:06.81 666
13  Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:07.52 655
14  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:07.97 648
15  Emma Magnusson 1998 LASS blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 02:08.15 645
16  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:08.22 644
17  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:08.45 641
18  Tova Andersson 2001 VÄSBY SS Simkampen 2017 2017-09-09 Godby, Åland 02:08.72 637
19  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:08.83 635
20  Smilla Lönnberg 2001 SKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:09.14 631
21  Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:09.15 631
22  Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:09.21 630
23  Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:09.39 627
24  Josephine Mikkelsen 2002 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:09.49 626
25  Frida Lannhard 2000 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 02:09.54 625
26  Tilde Anderberg-Richard 1999 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:09.58 624
27  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:09.87 620
28  Hanna Bergman 2001 POSEIDON Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 02:09.94 619
29  Simone Karlsson 2001 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-26 Esbjerg 02:10.05 618
30  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:10.18 616
31  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:10.26 615
32  Ebba Edbom 2002 JÄRFÄLLA S Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 02:10.42 612
33  Emma Roloff 2002 SÖDERTÖRN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 02:10.47 612
34  Annie Lätt 2001 TROLLHÄTTA UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:10.48 612
35  Tina Huslid 2000 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:10.62 610
36  Sabina Alman 2003 LULEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 02:10.63 609
  Klara Johansson 2001 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:10.63 609
  Ebba Olsson 2001 MARIESTAD DejeCupen 2017 2017-05-26 Deje 02:10.63 609
39  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:10.85 606
40  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:10.87 606
41  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:10.97 605
42  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 02:11.11 603
43  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 02:11.21 601
44  Sara Olsson 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:11.42 598
45  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS Scandic Swim 2017 2017-06-17 Visby 02:11.47 598
46  Erica Staflund 1999 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:11.49 598
47  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:11.59 596
48  Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:11.60 596
49  Alexandra Jensen 2001 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:11.64 595
50  Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 02:11.65 595
51  Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:11.76 594
52  Elin Peng 2003 VÄSBY SS Simkampen 2017 2017-09-09 Godby, Åland 02:11.83 593
53  Sara Wallberg 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 02:11.93 592
54  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA Simkampen 2017 2017-09-09 Godby, Åland 02:11.94 591
55  Caroline Wallenborg 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:11.99 591
56  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK KM2 2017-04-21 Västervik 02:12.02 590
57  Minna Larsson 2002 SJÖBO SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:12.13 589
58  Sara Junevik 2000 FALUN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 02:12.16 588
59  Linnea Gyllberg 2000 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:12.17 588
60  Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:12.22 588
61  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:12.33 586
62  Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS Arena Glasriket Cup 2017-04-02 Växjö 02:12.36 586
  Emilia Nordén 2003 HS Medaljjakt A, T 170429 2017-04-29 Helsingborg 02:12.36 586
64  Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:12.38 586
65  Matilda Åkesson 1999 YSTADS SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:12.45 585
66  Astrid Eriksson 2001 TUREBERG UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:12.52 584
67  Angelina Agrell 2003 HS Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 02:12.54 583
68  Olivia Stille 2000 TUREBERG UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:12.58 583
69  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:12.61 582
70  Elin Gunnarsson 2002 LASS UGP 2 2017-01-29 Motala 02:12.68 582
  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Masdoppet 2017 2017-09-10 Borlänge 02:12.68 582
72  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA UGP 2 2017-01-29 Växjö 02:12.76 581
  Nina Bring 1999 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:12.76 581
74  Emelie Melin 2000 ELFSBORG UGP 2 Kungsbacka 2017-03-11 2017-03-11 Kungsbacka 02:12.77 580
75  Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:12.86 579
76  Frida Hedlund 1999 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:12.97 578
77  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:13.14 576
78  Tyra Littorin 2004 HS Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 02:13.23 574
79  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 02:13.27 574
80  Natalie Noreblad 2002 VÄXJÖ SS Arena Glasriket Cup 2017-04-02 Växjö 02:13.30 573
81  Johanna Ingner 2002 MKK UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:13.32 573
82  Ellen Rosdahl 2002 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:13.33 573
83  Klara Eriksson 2000 NKK blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 02:13.34 573
84  Nora Jomaa 1999 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:13.39 572
85  Moa Karlsson 2002 S 71 YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:13.55 570
86  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:13.60 570
87  Augusta Andersson 1997 SJÖBO SS Äggadoppet 2.0 2017-04-17 Sjöbo 02:13.63 569
88  Elise Gidlöf 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:13.67 569
89  Ida Widén 2001 HÖGANÄS SS Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 02:13.75 568
90  Olivia Rudqvist 2000 TROLLHÄTTA ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 02:13.76 568
91  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:13.90 566
92  Katarina Lindoff 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:13.93 565
93  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:13.98 565
94  Isabelle Rydahl 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:14.12 563
95  Vickie Berg 2000 SK RAN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:14.14 563
96  Rebecka Ehn 2000 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:14.22 562
97  Lisa Bengtsson 2002 HS Medaljjakt A, T 170429 2017-04-29 Helsingborg 02:14.24 562
98  Ebba Jälminger 2002 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:14.28 561
99  Saga Bodsjö 2002 VÄXJÖ SS Arena Glasriket Cup 2017-04-02 Växjö 02:14.32 560
100  Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:14.37 560
 
  400m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=03:54.52
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 04:22.58 712
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:22.73 711
Emilia Rönningdal 2002 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:24.07 700
Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 04:26.02 685
Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 04:27.47 674
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 04:28.15 668
Frida Lannhard 2000 FALUN Morgondagarna, utmanarna yngre 2017-02-06 Falun 04:28.60 665
Tilde Anderberg-Richard 1999 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 04:28.75 664
Matilda Weiler 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:28.77 664
10  Anna Grahovac 1999 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 04:28.95 663
11  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 04:29.22 661
12  Sara Junevik 2000 FALUN Morgondagarna, utmanarna yngre 2017-02-06 Falun 04:29.43 659
13  Josephine Mikkelsen 2002 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 04:30.05 654
14  Olivia Ülger 2000 HS Dual Meet 170909 2017-09-09 Helsingborg 04:30.58 651
15  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:30.62 650
16  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-12 Stockholm 04:31.23 646
17  Esther Rydbeck Nordén 2001 TÄBY SIM Simkampen 2017 2017-09-09 Godby, Åland 04:31.53 644
18  Erica Staflund 1999 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:31.63 643
19  Ebba Olsson 2001 MARIESTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:31.94 641
20  Wilma Roloff 2000 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 04:31.98 641
21  Sofia Henell 1997 LASS KM 2 2017-04-01 Linköping 04:32.43 637
22  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 04:33.92 627
23  Moa Karlsson 2002 S 71 YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 04:34.43 624
24  Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 04:34.47 623
25  Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 04:34.53 623
26  Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 04:35.51 616
27  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:35.84 614
28  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-12 Stockholm 04:35.93 613
29  Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 04:36.35 611
30  Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:36.38 610
31  Elin Svärd 1998 FALUN Morgondagarna, utmanarna yngre 2017-02-06 Falun 04:36.40 610
32  Emilia Nordén 2003 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:36.56 609
33  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 04:36.71 608
34  Smilla Lönnberg 2001 SKK UGP 2 2017-03-12 Stockholm 04:36.72 608
35  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG UGP2 2017-03-12 Göteborg 04:36.74 608
36  Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:36.98 607
37  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 04:37.20 605
38  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 04:37.60 602
39  Matilda Åkesson 1999 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:37.88 601
40  Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 04:38.02 600
41  Emma Magnusson 1998 LASS KM 2 2017-04-01 Linköping 04:38.08 599
42  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 04:38.28 598
43  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 04:38.95 594
  Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:38.95 594
45  Annie Lätt 2001 TROLLHÄTTA UGP2 2017-03-12 Göteborg 04:39.10 593
  Astrid Eriksson 2001 TUREBERG UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 04:39.10 593
47  Ida Widén 2001 HÖGANÄS SS UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 04:39.52 590
48  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:39.60 590
49  Sara Nobrell 2002 SK HAJEN Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:39.68 589
50  Elin Peng 2003 VÄSBY SS Simkampen 2017 2017-09-09 Godby, Åland 04:39.71 589
51  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 04:40.84 582
52  Andrea Palm 2000 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:40.99 581
53  Angelica Stark 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:41.17 580
54  Alice Thörnros 2001 LASS KM 2 2017-04-01 Linköping 04:41.31 579
55  Ellen Rosdahl 2002 HS Medaljjakt A, T 170429 2017-04-29 Helsingborg 04:41.49 578
56  Victoria Åberg 2001 VÄSTERÅS Fredagsrace 1 2017 2017-02-10 Västerås 04:41.75 576
57  Nellie Myrlander 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170615-18 2017-06-15 Nässjö 04:41.98 575
58  Olivia Stille 2000 TUREBERG UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 04:42.17 574
59  Tyra Littorin 2004 HS Vårsimiaden Region/Sponsor Cup 2017-06-03 Kristianstad 04:42.28 573
60  Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 04:42.50 572
61  Emily Lamb 2000 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 04:42.56 571
62  Linnea Gipperth 2003 SALTSJÖB UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 04:42.78 570
63  Alice Möller 2000 SS DELFIN Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:43.02 568
64  Moa Olofsson 2002 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:43.06 568
65  Isabelle Rydahl 2003 KARLSTAD ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 04:43.10 568
66  Ronja Rantanen 1999 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 04:43.19 567
67  Alexandra Jensen 2001 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-12 Stockholm 04:43.21 567
68  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN Januarirace 2017-01-13 Halmstad 04:43.22 567
69  Micaela Jönsson 2001 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:43.36 566
70  Ella Simander 2002 KARLSKRONA UGP 2 2017-01-29 Växjö 04:43.37 566
71  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 04:43.43 566
72  Tilde Levander 2000 JÄRFÄLLA S Lövets Minne 2 2017-05-27 Jakobsberg 04:43.45 566
73  Linnéa Persson 2002 KK KARPEN KM 2017-04-24 Sösdala 04:43.89 563
74  Emmy Johnsson 2001 SJÖBO SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 04:43.97 563
75  Clara Aronsson 2002 KK KARPEN KM 2017-04-24 Sösdala 04:44.09 562
76  Kajsa Gustavsson 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:44.17 562
77  Isabel Teglöf 2003 SÖDERTÄLJE Simkampen 2017 2017-09-09 Godby, Åland 04:44.23 561
78  Linea Holström 2000 ELFSBORG ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 04:44.40 560
79  Mary Lagoguez 2001 POSEIDON UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 04:44.54 559
80  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:44.70 558
81  Miranda Ingvarsson 2001 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:44.77 558
82  Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-04 Borås 04:44.84 558
83  Amanda Lindqvist 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 04:45.31 555
84  Agnes Arberg 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:45.44 554
85  Nora Jomaa 1999 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-12 Stockholm 04:45.50 554
86  Molly Lund 2005 SKÖVDE SS NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-05 Borås 04:45.54 554
87  Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS Fredagsrace 1 2017 2017-02-10 Västerås 04:45.85 552
88  Thilde Lantz 2001 KSLS KSLS Arena Cup 2017-04-08 Kristianstad 04:45.86 552
89  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:45.89 552
90  Vickie Berg 2000 SK RAN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 04:45.93 551
91  Emilia Ström 2002 UDDEVALLA ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 04:46.09 550
92  Clara Florén 2002 GÄVLE SS Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 04:46.40 549
93  Matilda Eni 2002 MARIESTAD UGP2 2017-03-12 Göteborg 04:46.44 548
94  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 04:46.50 548
95  Ella Laurén 2001 SK HAJEN Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 04:46.51 548
96  Tina Huslid 2000 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:46.55 548
97  Emma Ragnarsson 2004 SS DELFIN Vårsimiaden Region/Sponsor Cup 2017-06-03 Kristianstad 04:46.71 547
98  Malin Eklund 2001 VÄSTERÅS Fredagsrace 1 2017 2017-02-10 Västerås 04:46.77 546
99  Sara Wilhelmsson 2001 ESLÖVS SS UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 04:46.98 545
100  Thilda Ström 2003 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 04:47.40 543
 
  800m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=07:59.34
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Josephine Mikkelsen 2002 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 09:04.83 681
Emilia Rönningdal 2002 S 71 UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:10.74 659
Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 09:14.55 645
Alba Forés 1998 MKK Distanscupen omg 2 2017-03-06 Malmö 09:14.74 645
Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:14.86 644
Erica Staflund 1999 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:16.45 639
Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:17.62 635
Matilda Åkesson 1999 YSTADS SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 09:18.06 633
Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 09:18.09 633
10  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:18.36 632
11  Tilde Anderberg-Richard 1999 SJÖBO SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 09:18.80 631
12  Ebba Hallbäck 2000 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:19.30 629
13  Alicia Lundblad 2001 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:20.66 624
14  Hanna Bergman 2001 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:21.37 622
15  Ebba Olsson 2001 MARIESTAD NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:21.77 621
16  Moa Karlsson 2002 S 71 YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 09:22.83 617
17  Augusta Andersson 1997 SJÖBO SS Distanscupen 2017-03-13 Ystad 09:24.42 612
18  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG UGP2 2017-03-11 Göteborg 09:24.48 612
19  Linnéa Bielicz 1994 SK LAXEN Distansrace 2017-05-07 Halmstad 09:24.65 611
20  Esther Rydbeck Nordén 2001 TÄBY SIM Simkampen 2017 2017-09-10 Godby, Åland 09:24.95 610
21  Sabina Alman 2003 LULEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 09:26.05 607
22  Andrea Palm 2000 LASS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:27.59 602
23  Frida Lannhard 2000 FALUN LSS Väsman Open 2017 2017-02-18 09:27.94 601
24  Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:28.42 599
25  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:28.47 599
26  Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 09:28.50 599
27  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN Distansrace 2017-05-07 Halmstad 09:29.63 595
28  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:30.18 594
29  Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:30.90 591
30  Agnes Arberg 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:31.74 589
31  Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 09:32.84 585
32  Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 09:32.91 585
33  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA UGP 2 2017-01-29 Växjö 09:34.54 580
34  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:34.63 580
35  Ella Simander 2002 KARLSKRONA UGP 2 2017-01-29 Växjö 09:34.73 580
36  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Masdoppet 2017 2017-09-10 Borlänge 09:35.30 578
37  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:36.92 573
38  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Ica Supermarket Cup - 2017 2017-02-25 Osby 09:38.09 570
39  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 09:38.11 570
40  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 09:38.26 569
41  Emilia Nordén 2003 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:38.48 568
42  Alice Thörnros 2001 LASS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:39.21 566
43  Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:39.26 566
44  Ellen Rosdahl 2002 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:40.68 562
45  Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 09:41.89 558
46  Sara Jendbro 2000 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:42.60 556
47  Smilla Lönnberg 2001 SKK Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:43.19 555
48  Isabel Teglöf 2003 SÖDERTÄLJE Simkampen 2017 2017-09-10 Godby, Åland 09:44.36 551
49  Johanna Andersson 2002 MKK Distanscupen omg 2 2017-03-06 Malmö 09:46.18 546
50  Micaela Jönsson 2001 S 71 UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:46.47 546
51  Thilda Ström 2003 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:46.67 545
52  Katarina Lindoff 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 09:47.07 544
53  Matilda Eni 2002 MARIESTAD UGP 2 2017-01-29 Motala 09:47.19 543
54  Annie Lätt 2001 TROLLHÄTTA UGP2 2017-03-11 Göteborg 09:47.38 543
55  Ida Widén 2001 HÖGANÄS SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:47.57 542
56  Linnéa Högberg 1999 KSLS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:47.88 542
57  Angelica Stark 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:48.42 540
58  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:49.77 536
59  Tova Andersson 2001 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 09:50.51 534
60  Minna Larsson 2002 SJÖBO SS Distanscupen 2017-03-13 Ystad 09:50.71 534
61  Moa Olofsson 2002 OSBY SS Ica Supermarket Cup - 2017 2017-02-25 Osby 09:51.45 532
62  Ella Laurén 2001 SK HAJEN Poängcupen final 2017-05-15 Lomma 09:52.73 528
63  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS WSS Lördag Morgon 2 2017-02-10 Visby 09:52.87 528
64  Felicia Östlund 2002 SKURU IK NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:53.14 527
65  Malin Cederberg 1995 MOTALA SS MSS Utmanaren 2017-04-01 Motala 09:53.29 527
66  Felicia Järvikari 2002 LASS UGP 2 2017-01-29 Motala 09:53.41 527
67  Sara Wilhelmsson 2001 ESLÖVS SS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:53.46 526
68  Eva Sigurdsson 2001 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:53.72 526
69  Emily Lamb 2000 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:53.82 525
70  Clara Thomasson 2001 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:53.91 525
71  Emmy Johnsson 2001 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:54.07 525
  Josefin Nilsson 1999 ESLÖVS SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:54.07 525
73  Lisa Bengtsson 2002 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:54.17 525
74  Matilda Brink 2001 JÖNKÖPING UGP 2 2017-01-29 Motala 09:54.27 524
75  Selma Avdic 2003 S02 UGP2 2017-03-11 Göteborg 09:54.74 523
76  Emelie Melin 2000 ELFSBORG UGP 2 Kungsbacka 2017-03-11 2017-03-12 Kungsbacka 09:54.84 523
77  Tilda Tellfjord 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:54.92 523
78  Carolina Åsberg 2002 SK LÖDDE UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:54.93 523
79  Astrid Eriksson 2001 TUREBERG UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 09:55.16 522
80  Ronja Rantanen 1999 FALUN LSS Väsman Open 2017 2017-02-18 09:55.84 520
81  Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 09:55.94 520
82  Ebba Jälminger 2002 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:56.17 519
83  Matilda Lantz 2002 UPSALA S NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:56.58 518
84  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 09:57.18 517
85  Emma Widen 1999 ÖSTERBY SS ENA Games 2017-01-21 Enköping 09:57.20 517
86  Tyra Littorin 2004 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:57.30 516
87  Alexandra Jensen 2001 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:57.33 516
88  Felicia Thonander 2001 KUNGÄLV UGP2 2017-03-11 Göteborg 09:57.66 515
89  Kajsa Gustavsson 2001 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:57.77 515
90  Thilde Lantz 2001 KSLS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:57.86 515
91  Malin Jonsson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:58.35 514
92  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 09:58.43 513
93  Lovisa Svensson 2002 VÄRNAMO SS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:58.52 513
94  Tina Huslid 2000 SÖDERTÄLJE UGP 2 2017-03-11 Stockholm 09:58.63 513
95  Nelly Rasmusson 2001 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:59.16 512
96  Linn Tufvesson 2001 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:59.37 511
97  Sara Nobrell 2002 SK HAJEN Poängcupen final 2017-05-15 Lomma 09:59.52 511
98  Sofie Tolf 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 09:59.57 510
99  Elin Lackegård 2000 SK HAJEN Poängcupen final 2017-05-15 Lomma 10:00.18 509
100  Klara Eklöf 2002 SKK NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 10:00.22 509
 
  1500m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=15:19.71
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 17:17.38 696
Josephine Mikkelsen 2002 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 17:25.70 680
Tiffani Segerbrand 1999 SK NEPTUN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 17:32.45 667
Emma Roloff 2002 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 17:40.90 651
Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 17:44.46 645
Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 17:52.93 629
Augusta Andersson 1997 SJÖBO SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 17:55.41 625
Alba Forés 1998 MKK Distanscupen omg 1 2017-02-01 Malmö 17:56.80 623
Matilda Åkesson 1999 YSTADS SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 17:58.74 619
10  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Distanscupen 2017-02-01 Hässleholm 18:00.32 617
11  Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 18:03.24 612
12  Andrea Palm 2000 LASS UGP 1 2017-01-28 Motala 18:08.32 603
13  Tilde Anderberg-Richard 1999 SJÖBO SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 18:11.27 598
14  Alice Thörnros 2001 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 18:13.30 595
15  Rebecka Ehn 2000 SK NEPTUN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 18:15.29 592
16  Emma Magnusson 1998 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 18:16.87 589
17  Sandra Bergerstam 2001 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 18:16.92 589
18  Esther Rydbeck Nordén 2001 TÄBY SIM UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 18:22.64 580
19  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 18:30.77 567
20  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 18:36.41 559
21  Katarina Lindoff 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 18:39.60 554
22  Alice Möller 2000 SS DELFIN UGP1 2017-01-28 Eslöv 18:40.18 553
23  Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG UGP 1 2017-01-29 Sandared 18:41.22 551
24  Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 18:41.83 551
25  Ella Simander 2002 KARLSKRONA UGP 1 2017-01-28 Växjö 18:43.18 549
26  Annie Lätt 2001 TROLLHÄTTA UGP 1 2017-01-29 Sandared 18:44.00 547
27  Lisa Bengtsson 2002 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 18:44.68 546
28  Mollie Morfelt 2003 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 18:45.48 545
29  Micaela Jönsson 2001 S 71 UGP1 2017-01-28 Eslöv 18:46.36 544
30  Telma Maltesjö 2002 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 18:46.69 543
31  Linnea Fundberg 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 18:47.52 542
32  Isabel Teglöf 2003 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 18:47.78 542
33  Moa Karlsson 2002 S 71 Distanscupen 2017-02-01 Hässleholm 18:49.39 540
34  Josefin Nilsson 1999 ESLÖVS SS UGP1 2017-01-28 Eslöv 18:50.09 539
35  Eva Sigurdsson 2001 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 18:52.60 535
36  Linn Tufvesson 2001 POSEIDON UGP 1 2017-01-29 Löddeköpinge 18:52.64 535
37  Linnéa Högberg 1999 KSLS UGP1 2017-01-28 Eslöv 18:54.07 533
38  Johanna Andersson 2002 MKK Distanscupen omg 1 2017-02-01 Malmö 18:54.20 533
39  Sara Wilhelmsson 2001 ESLÖVS SS UGP1 2017-01-28 Eslöv 18:54.81 532
40  Emma Hansson 2002 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 18:54.91 532
41  Clara Thomasson 2001 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 18:54.94 532
42  Clara Aronsson 2002 KK KARPEN UGP1 2017-01-28 Eslöv 18:55.80 530
43  Ellen Rosdahl 2002 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 18:57.45 528
44  Rebecka Gustafsson 1998 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 18:58.48 527
45  Thilda Ström 2003 TÄBY SIM UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 18:58.86 526
46  Ida Widén 2001 HÖGANÄS SS UGP1 2017-01-28 Eslöv 18:59.86 525
47  Carolina Åsberg 2002 SK LÖDDE UGP 1 2017-01-29 Löddeköpinge 19:01.33 523
48  Felicia Östlund 2002 SKURU IK UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 19:03.72 519
49  Thilde Lantz 2001 KSLS UGP1 2017-01-28 Eslöv 19:03.76 519
50  Klara Eklöf 2002 SKK Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 19:03.79 519
51  Josephine Junehed 2002 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 19:04.42 519
52  Tyra Littorin 2004 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 19:04.47 518
53  Klara Alte 2002 SKK UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 19:04.52 518
54  Linnéa Persson 2002 KK KARPEN KM 1 2017-01-31 Tyringe 19:05.69 517
55  Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK UGP1 2017-01-28 Eslöv 19:06.32 516
56  Felicia Järvikari 2002 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 19:06.55 516
57  Frida Nöu 2001 TÄBY SIM UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 19:06.99 515
58  Linnea Gipperth 2003 SALTSJÖB UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 19:08.02 514
59  Amanda Lindqvist 2002 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 19:08.55 513
60  Kajsa Gustavsson 2001 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 19:09.22 512
61  Emmy Johnsson 2001 SJÖBO SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 19:09.43 512
62  Alexandra Schyum 2002 KUNGSBACKA UGP1 2017-01-28 Varberg 19:12.36 508
63  Maja Jönsson 2001 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 19:12.73 507
64  Isabella Frykholm 2001 SK RAN UGP1 2017-01-28 Eslöv 19:13.99 506
65  Minna Larsson 2002 SJÖBO SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 19:14.12 506
66  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 19:16.84 502
67  Elise Gidlöf 1999 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 19:18.01 500
68  Fanny Odin 2000 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 19:19.80 498
69  Ebba Jälminger 2002 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 19:19.87 498
70  Selma Avdic 2003 S02 UGP 1 2017-01-29 Sandared 19:20.07 498
71  Felicia Thonander 2001 KUNGÄLV UGP 1 2017-01-29 Sandared 19:20.86 497
72  Tilda Ericsson 2002 S 71 Distanscupen 2017-02-01 Hässleholm 19:22.26 495
73  Alexandra Jensen 2001 TÄBY SIM UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 19:22.44 495
74  Erika Tudegård 2001 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 19:23.67 493
75  Lera Bikhnevich 1999 FALUN Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 19:24.02 493
76  Sofia Bjälevik 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 19:25.05 491
77  Vera Karlsson 2003 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 19:25.46 491
78  Vendela Hillström 2003 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 19:26.24 490
79  Alicia Johansson 2003 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 19:26.33 490
80  Thilde Smedbäck 2004 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 19:27.76 488
81  Emma Andersson 2002 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 19:28.13 488
82  Dimitra Tsirona 2002 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 19:28.47 487
83  Ebba Bladh Hazard 2004 NKK UGP 1 2017-01-28 Motala 19:29.58 486
84  Isabelle Rydahl 2003 KARLSTAD Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 19:32.56 482
85  Emilia Olsson 2002 KK KARPEN UGP1 2017-01-28 Eslöv 19:33.77 481
86  Lovisa Malm 2002 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 19:35.61 478
87  Saga Nyborg 2003 KSLS UGP1 2017-01-28 Eslöv 19:35.84 478
88  Elin Gunnarsson 2002 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 19:36.78 477
89  Michaela Mattsson 1999 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 19:39.26 474
90  Hilda Linné 2000 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 19:39.66 473
91  Matilda Brink 2001 JÖNKÖPING UGP 1 2017-01-28 Motala 19:41.06 472
92  Nina Podric 2004 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 19:42.62 470
93  Kajsa Berglind 2001 VELLINGE-N UGP 1 2017-01-29 Löddeköpinge 19:44.36 468
94  Clara Bergh 2004 SÖDERHAMN Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 19:44.83 467
95  Louise Ericsson 2001 SALTSJÖB UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 19:45.91 466
96  Frida Rödin 2000 VELLINGE-N Distanscupen omg 1 2017-02-01 Malmö 19:46.70 465
97  Olivia Jarl Halvarsson 2003 KSLS UGP1 2017-01-28 Eslöv 19:47.51 464
98  Tilda Wik 2001 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 19:48.83 463
99  Angelina Agrell 2003 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 19:51.46 459
100  Felicia Smedbäck 2000 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 19:51.60 459
 
  25m Bröstsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Moa Olofsson 2002 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:15.65 202959647
Antonia Sandblom 2003 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:15.92 192807327
Ellen Torkelsson 2000 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:16.00 189929654
Saga Sandström 2000 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.14 185029993
Siri Bokander 2003 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:16.20 182981710
Maja Fredriksson 1999 LUDVIKA SS Dalaserien 3 2017-05-24 2017-05-24 Ludvika 00:16.26 180963547
Nellie Myrlander 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:16.60 170070293
Emmy Sandberg 1999 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.79 164361704
Adelina Walldén 2002 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:16.92 160602258
10  Alma Torkelsson 2003 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:17.01 158066481
11  Moa Holmström 2001 LUDVIKA SS Dalaserien 3 2017-05-24 2017-05-24 Ludvika 00:17.08 156130994
  Sofia Frisk 2005 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:17.08 156130994
13  Matilda Olausson 2004 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.15 154226979
14  Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:17.31 149989729
15  Lovisa Hodell 2004 LINDESBERG Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.33 149471033
  Alva Landälv 2005 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:17.33 149471033
17  Clara Hedling 2001 ARVIKA SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.39 147929224
18  Emmy Gulliksson 1998 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.41 147420001
19  Pauline Grubb 2003 GRUMS SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.58 143184535
20  Lina Plantin 2005 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:17.70 140292006
21  Malin Pålsson 2002 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:17.81 137708569
22  Moa Martinson 2002 VARBERG 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:17.86 136555237
  Felicia Jartelius 2001 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:17.86 136555237
24  Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.87 136326118
25  Vega Vollmer 2005 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:17.90 135641827
26  Lovisa Grubb 2000 GRUMS SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.94 134736545
27  Alicia Kjerrman 2001 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.95 134511484
28  Hanna Degerlund 2004 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.03 132728915
29  Maja Olofsson 2004 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:18.05 132288199
30  Tova Magnusson 2002 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.16 129898816
31  Emilia Esborn 2003 MASS Älgadoppet 2017 2017-04-29 Vargön 00:18.25 127986487
32  Cornelia Forsgren 2000 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:18.30 126940281
  Svea Raihle 2004 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:18.30 126940281
34  Isabel Persson 2004 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:18.31 126732409
35  Alva Jonsson 2003 LIDKÖPING Älgadoppet 2017 2017-04-29 Vargön 00:18.39 125085663
36  Julia Stenström 2002 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:18.42 124475491
37  Linnea Kroon 2003 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.45 123869280
38  Elina Gullehag 2002 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:18.47 123467325
39  Olivia Lindgren 1999 KOMETERNA UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:18.49 123067107
40  Rebecka Östh 1999 LUDVIKA SS Dalaserien 3 2017-05-24 2017-05-24 Ludvika 00:18.50 122867646
41  Amanda Torén 2003 LIDKÖPING Älgadoppet 2017 2017-04-29 Vargön 00:18.51 122668617
42  Felicia Karlsson 2003 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:18.52 122470017
43  Josefine Stenman 2002 HK SIM Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.58 121287375
44  Jennie Lundgren 2001 HK SIM Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.64 120119910
45  Alice Johansson 2003 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.75 118018179
46  Elin Eriksson 2004 LINDESBERG Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.80 117079046
47  Selma Åström 2003 UPPLANDS-B Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.90 115230464
48  Filippa Strömberg 1999 GRUMS SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.91 115047752
49  Nike Bölja-Strandlund 2002 FAGERSTA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.96 114139962
  Ellen Eriksson 2001 HK SIM Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.96 114139962
51  Alva Tingstorp 2005 VARBERG 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:18.97 113959551
52  Sara Randerstedt 2004 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.00 113420595
53  Elsa Jansson 2002 HK SIM Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.02 113063177
54  Emma Sebelius 2002 HK SIM Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.04 112707260
  Lisa Flaa 2002 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2017-06-19 Nässjö 00:19.04 112707260
56  Ebba Bergqvist 2000 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.11 111473250
57  Amanda Pålsson 2005 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:19.13 111123987
58  Saga Hållander 2004 HÖGAKUSTEN UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.14 110949902
59  Malvina Walldén 2005 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.16 110602822
60  Ella Barnoin 2002 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.19 110084912
61  Petra Andersson 2001 BUREÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.26 108888966
62  Ebba Söderberg 2003 MASS Älgadoppet 2017 2017-04-29 Vargön 00:19.29 108381720
63  Linda Svensson 2000 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.31 108045306
64  Alicia Budden 2004 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.32 107877620
65  Sofi Holmberg 2003 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.35 107376641
66  Elin Bergman 2001 UPPLANDS-B Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.36 107210338
67  Amanda Jälminger 2005 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:19.37 107044378
68  Thea Renud 2003 SÖSDALA SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:19.38 106878760
69  Astrid Virén 2004 MASS Älgadoppet 2017 2017-04-29 Vargön 00:19.44 105892193
70  Astrid Engström 2004 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.48 105241218
  Amelie Muhr 2003 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.48 105241218
72  Thea Jansson 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:19.51 104756484
  Emma Lidell 2005 SKURU IK Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.51 104756484
74  Emilia Eliaesson 2000 VARABYGDEN Älgadoppet 2017 2017-04-29 Vargön 00:19.54 104274723
75  Tea Persson 2004 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.65 102533329
76  Wilma Wenden 2002 BUREÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.71 101599799
77  Lovisa Königsson 2002 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.75 100983734
  Cajsa-Lisa Jansson 1999 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.75 100983734
79  Ida Borg 1997 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:19.78 100524949
80  Lisa Bäcklund 2002 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:19.80 100220636
81  Julia Erkselius 2006 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:19.83 99766464
82  Astrid Onno 2000 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.85 99465207
83  Carla Rye 2004 HK SIM Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.86 99315033
84  Johanna Granhällen 2002 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.88 99015591
  Lilla Weninger 2001 ARVIKA SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.88 99015591
86  Alice Nordén 2003 LINDESBERG Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:19.89 98866321
87  Victoria Niska 2005 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:19.95 97976974
88  Linnea Larsson 2005 HK SIM Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:20.04 96662845
89  Ester Söderlind 2004 BJÖRNA IF UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:20.09 95942916
90  Annie Jansson 2001 VARABYGDEN Älgadoppet 2017 2017-04-29 Vargön 00:20.10 95799789
91  Doreen Walles 2003 SÖSDALA SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:20.12 95514387
92  Linnéa Fredriksson 2004 KATRINEHOL 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:20.17 94805827
93  Linn Svensson 1999 SÖSDALA SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:20.21 94244016
94  Emma Modig 2000 UPPLANDS-B Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:20.22 94104257
95  Alexandra Eriksson 2002 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:20.27 93409592
96  Filippa Karlsson 2004 KATRINEHOL 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 00:20.29 93133641
97  Agnes Olsson 2004 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:20.30 92996073
98  Lisa Andersson 2002 ARVIKA SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:20.33 92584991
99  Elina Martinell 2003 BJÖRNA IF UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:20.35 92312281
  Amanda Blom 2004 GRUMS SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:20.35 92312281
 
  50m Bröstsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=00:28.80
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sophie Hansson 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:30.87 812
Vilma Ekström 1994 LASS blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 00:31.02 800
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 00:31.51 763
Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:32.20 715
Sara Wallberg 1999 NKK Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:32.32 707
Julia Månsson 2002 ÖSA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:32.52 694
Victoria Jönsson 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:32.82 675
Linnéa Englund 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:32.96 667
Mari-Louise Tran 1997 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:33.00 664
  Edith Axelsson-Wiesel 2002 LJUNGBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:33.00 664
11  Daniella Horvath 2001 HS Dual Meet 170909 2017-09-09 Helsingborg 00:33.18 653
12  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:33.19 653
13  Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE Lödde Öppna 2017-01-29 Löddeköpinge 00:33.27 648
14  Jenny Christensson 1996 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:33.32 645
15  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:33.36 643
16  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:33.52 634
17  Julia Björkén 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:33.54 633
18  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:33.60 629
  Tova Olsson 2001 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:33.60 629
20  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:33.61 629
21  Lea Granert 2001 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:33.63 628
22  Lina Westerlund 1995 UPSALA S Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 00:33.84 616
23  Sara Junevik 2000 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 00:33.93 611
24  Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS Arena Glasriket Cup 2017-04-02 Växjö 00:33.96 609
25  Jessica Billquist 1996 ESKILSTUNA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:34.02 606
26  Cornelia Almqvist 2002 VARBERG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:34.06 604
27  Alicia Norberg Randowo 1999 YSTADS SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 00:34.10 602
  Ebba Nyberg 1982 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:34.10 602
29  Thea Ekström 2001 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 00:34.12 601
  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:34.12 601
31  Caroline Wallenborg 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:34.19 597
32  Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:34.21 596
  Ella Lindroth 2001 NKK Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:34.21 596
34  Tilde Morin 2002 SK LAXEN Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:34.22 596
35  Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:34.24 595
36  Sara Kjellnäs 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:34.33 590
37  Fanny Aronsson 2000 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:34.34 589
38  Maja Fredriksson 1999 LUDVIKA SS Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 00:34.35 589
39  Sandra Lendt 2000 HS Dual Meet 170909 2017-09-09 Helsingborg 00:34.36 588
40  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:34.38 587
41  Emma Hansson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:34.39 587
42  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:34.40 586
43  Malin Borensjö 1980 VÄSBY SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:34.42 585
44  Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:34.43 585
45  Adina Eriksson 1999 NKK Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:34.46 583
46  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:34.47 583
47  Tea Winblad 2004 KALMAR SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:34.49 582
48  Maja Johansson 1999 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:34.52 580
49  Emelie Gidlöf 1997 LASS blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 00:34.59 577
50  Thilde Lantz 2001 KSLS Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 00:34.63 575
51  Erika Tudegård 2001 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:34.66 573
52  Moa Olofsson 2002 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-26 Esbjerg 00:34.70 571
53  Nelly Rasmusson 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:34.71 571
54  Michelle Wissinger 2004 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:34.72 570
55  Disa Gladher 2002 KARLSKRONA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:34.74 569
56  Emma Wahlund 1998 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:34.75 569
57  Isabelle Asserståhl 2000 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:34.77 568
58  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:34.80 566
  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:34.80 566
60  Erica Christensen Weistrand 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:34.83 565
61  Vickie Berg 2000 SK RAN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 00:34.86 563
62  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 00:34.89 562
  Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-05 Borås 00:34.89 562
64  Sofia Bjälevik 1999 ESKILSTUNA Utmanarna omgång 1 2017-02-13 Eskilstuna 00:34.92 560
  Linea Holström 2000 ELFSBORG ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 00:34.92 560
66  Elsa Bitzén 2003 SK HAJEN Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:34.97 558
  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:34.97 558
68  Felicia Andersson 1997 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:34.99 557
69  Frida Lannhard 2000 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 00:35.05 554
70  Hanna Jörlund 1991 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:35.06 554
71  Gabriella Sanftleben 1999 UDDEVALLA US-Cupen 2017 2017-03-04 UDDEVALLA 00:35.07 553
  Olga Schubert 2000 SJÖBO SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 00:35.07 553
73  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA Medley Cup 2017-04-30 Åkersberga 00:35.11 551
74  Elise Gidlöf 1999 LASS blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 00:35.14 550
75  Felicia Huynh 2000 S 71 Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:35.16 549
76  Saga Sandström 2000 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-26 Umeå 00:35.17 549
77  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:35.18 548
78  Ellen Torkelsson 2000 OSBY SS Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 00:35.19 548
  Daniella Alström 2003 TROLLHÄTTA ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 00:35.19 548
80  Linnea Dunberg 2000 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:35.24 545
81  Malin Vestman 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:35.25 545
82  Micaela Jönsson 2001 S 71 YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 00:35.27 544
83  Agnes Humling 2000 SANDVIKEN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 00:35.32 542
84  Helmi Swanson 2004 GÄVLE SS Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 00:35.36 540
  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:35.36 540
86  Olivia Barrios 2004 SÖDERTÖRN NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-04 Borås 00:35.37 539
87  Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:35.39 538
88  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:35.40 538
89  Alva Ericsson 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:35.41 538
90  Nathalie Barrington 2002 SK LAXEN ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 00:35.42 537
91  Elin Widén 1998 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:35.43 537
92  Felicia Claesén 2001 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 00:35.44 536
93  Lisa Palmqvist 2000 OSKARSHAMN Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 00:35.47 535
94  Embla Börjesson 2002 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:35.49 534
95  Tilde Malm 1999 NKK Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:35.50 533
96  Smilla Lönnberg 2001 SKK Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:35.52 533
97  Malin Eklund 2001 VÄSTERÅS Fredagsrace 2 2017 2017-03-10 Västerås 00:35.53 532
98  Lovisa Alsop 2001 UDDEVALLA ARENA USO 2017 2017-09-08 UDDEVALLA 00:35.54 532
99  Lovisa Liljeblad 2002 ÅKERSBERGA Medley Cup 2017-04-30 Åkersberga 00:35.57 530
  Sara Westholm 2001 VARBERG ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 00:35.57 530
 
  100m Bröstsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=01:02.36
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sophie Hansson 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:07.93 773
Vilma Ekström 1994 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 01:09.64 718
Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN Simkampen 2017 2017-09-09 Godby, Åland 01:09.82 712
Sara Wallberg 1999 NKK Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:10.18 701
Linnéa Englund 2003 KARLSTAD ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 01:10.65 687
Julia Månsson 2002 ÖSA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:10.80 683
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-27 Lund 01:10.85 681
Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:10.87 681
Mari-Louise Tran 1997 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:11.35 667
  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:11.35 667
11  Tova Olsson 2001 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:11.62 660
12  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:11.68 658
13  Jenny Christensson 1996 YSTADS SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 01:12.03 648
14  Victoria Jönsson 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:12.33 640
15  Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:12.64 632
16  Caroline Wallenborg 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:12.79 628
17  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:12.88 626
18  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS Scandic Swim 2017 2017-06-18 Visby 01:12.89 626
19  Julia Björkén 2001 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 01:13.04 622
20  Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:13.08 621
21  Julia Augustsson 2000 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:13.42 612
22  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:13.44 612
23  Sophia Norén 1998 SS04 BÅLSTA SWIM OPEN 2017 2017-02-05 Bålsta 01:13.45 611
24  Thilde Lantz 2001 KSLS KSLS Arena Cup 2017-04-08 Kristianstad 01:13.60 608
25  Ella Lindroth 2001 NKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:13.61 608
26  Lea Granert 2001 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:13.66 606
27  Moa Olofsson 2002 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 01:13.74 604
28  Elin Svärd 1998 FALUN Morgondagarna, utmanarna yngre 2017-02-06 Falun 01:13.83 602
29  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN Simkampen 2017 2017-09-09 Godby, Åland 01:13.87 601
30  Lisa Bengtsson 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:13.89 601
31  Daniella Horvath 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 01:13.99 598
32  Matilda Weiler 1998 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 01:14.06 596
33  Emma Wahlund 1998 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:14.09 596
34  Cornelia Almqvist 2002 VARBERG ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 01:14.11 595
35  Thea Ekström 2001 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:14.12 595
36  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA Öppna Roslagsmästerskapen 2017 2017-02-05 Norrtälje 01:14.18 594
37  Sara Junevik 2000 FALUN Morgondagarna, utmanarna yngre 2017-02-06 Falun 01:14.25 592
38  Hanna Bergman 2001 POSEIDON Poseidontävling 2 2017-04-02 Lund 01:14.43 588
39  Fanny Aronsson 2000 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:14.44 587
40  Sara Jendbro 2000 POSEIDON Poseidontävling 2 2017-04-02 Lund 01:14.45 587
41  Adina Eriksson 1999 NKK Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:14.53 585
42  Alicia Norberg Randowo 1999 YSTADS SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 01:14.55 585
43  Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-05 Borås 01:14.61 583
44  Tilde Morin 2002 SK LAXEN Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:14.68 582
45  Agnes Fährlin 1998 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:14.73 581
46  Emma Hansson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:14.74 580
47  Amanda Eriksson 2001 SKK Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:14.80 579
48  Lina Westerlund 1995 UPSALA S Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 01:14.90 577
49  Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:14.98 575
50  Sara Kjellnäs 2002 HS Medaljjakt A, T 170429 2017-04-29 Helsingborg 01:15.02 574
51  Vickie Berg 2000 SK RAN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 01:15.13 571
52  Hanna Jörlund 1991 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:15.15 571
53  Tea Winblad 2004 KALMAR SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:15.17 570
54  Miranda Ingvarsson 2001 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:15.18 570
55  Vilma Lindberg 2004 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:15.20 570
56  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:15.24 569
57  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:15.27 568
58  Maja Johansson 1999 HÖGANÄS SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:15.32 567
59  Frida Lannhard 2000 FALUN LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 01:15.34 567
60  Johanna Andersson 2002 MKK Seriesim Division 1 omg 4 2017-04-02 Lund 01:15.35 566
61  Micaela Jönsson 2001 S 71 YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 01:15.38 566
  Linnéa Bielicz 1994 SK LAXEN Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:15.38 566
63  Alicia Lundblad 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 01:15.41 565
64  Nelly Rasmusson 2001 HS Dual Meet 170909 2017-09-09 Helsingborg 01:15.49 563
65  Ida Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:15.62 560
66  Lovisa Alsop 2001 UDDEVALLA ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 01:15.64 560
67  Olivia Bäckström 2005 SÖDERTÖRN Scandic Swim 2017 2017-06-18 Visby 01:15.74 558
68  Elsa Bitzén 2003 SK HAJEN Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:15.84 555
69  Olga Schubert 2000 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 01:15.85 555
70  Embla Börjesson 2002 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-12 Stockholm 01:15.91 554
71  Maja Fredriksson 1999 LUDVIKA SS Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 01:15.93 553
72  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG UGP2 2017-03-12 Göteborg 01:16.04 551
  Saga Boråker 2004 SANDVIKEN Vårsimiaden Försök 2017 2017-05-06 Uppsala 01:16.04 551
74  Smilla Malm 2003 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-12 Stockholm 01:16.05 551
  Michelle Wissinger 2004 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:16.05 551
76  Sandra Lendt 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:16.14 549
77  Sarah Wallin 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:16.15 549
78  Victoria Flyman 2003 SÖDERHAMN Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:16.16 548
79  Tuva Björkén 2003 VÄSBY SS Simkampen 2017 2017-09-09 Godby, Åland 01:16.20 548
80  Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS Fredagsrace 3 2017 2017-09-08 Västerås 01:16.25 547
81  Malin Borensjö 1980 VÄSBY SS JS Masters / Öppna DM 2017 2017-03-04 Jakobsbergs simhall 01:16.32 545
82  Gabriella Sanftleben 1999 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:16.35 544
  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:16.35 544
84  Adelina Walldén 2002 SK ENA Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 01:16.39 544
85  Edith Axelsson-Wiesel 2002 LJUNGBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:16.41 543
86  Elise Gidlöf 1999 LASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:16.42 543
87  Ellen Torkelsson 2000 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:16.44 542
88  Sara Westholm 2001 VARBERG ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 01:16.45 542
89  Saga Sandström 2000 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 01:16.46 542
90  Isabella Lagnerup 2000 SK SYDSIM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:16.48 542
91  Nora Jomaa 1999 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-12 Stockholm 01:16.49 541
92  Ebba Nyberg 1982 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:16.56 540
93  Alexandra Nilsson 1998 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 01:16.71 537
94  Sofia Henell 1997 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 01:16.72 537
95  Malin Vestman 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:16.79 535
96  Jennifer Nyblom 2003 VÄSBY SS Seriesim_Div2_Omg2 2017-03-24 Upplandsa Väsby 01:16.86 534
97  Linnéa Persson 2002 KK KARPEN KM 1 2017-01-31 Tyringe 01:16.89 533
98  Thindra Hackwitz 2003 MASS Skomakardoppet 2017-03-04 Hallsberg 01:16.90 533
99  Alva Ericsson 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:16.95 532
100  Erika Tudegård 2001 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:17.06 529
 
  200m Bröstsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=02:14.57
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Vilma Ekström 1994 LASS blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 02:29.17 734
Julia Månsson 2002 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:32.43 688
Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:33.37 675
Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 02:35.71 645
Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:37.43 624
Mikaela Bergh 1999 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:37.61 622
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON Tritonspelen 2017-02-13 Staffanstorp 02:38.35 613
Moa Olofsson 2002 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 02:38.75 609
Julia Augustsson 2000 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:39.89 596
10  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 02:39.95 595
11  Sara Jendbro 2000 POSEIDON Poseidontävling 3 2017-04-29 Lund 02:39.97 595
12  Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:40.13 593
13  Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS Arena Glasriket Cup 2017-04-01 Växjö 02:40.82 585
14  Fanny Aronsson 2000 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:40.91 584
15  Ella Lindroth 2001 NKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:41.14 582
16  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN Simkampen 2017 2017-09-10 Godby, Åland 02:41.39 579
17  Cornelia Almqvist 2002 VARBERG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:41.77 575
18  Julia Björkén 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:42.12 571
19  Alexandra Nilsson 1998 SK NEPTUN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:42.22 570
20  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:42.88 563
21  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 02:43.38 558
22  Stina Lindberg 2000 SK RAN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 02:43.41 558
23  Linea Holström 2000 ELFSBORG ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 02:43.45 558
24  Lea Granert 2001 SPIF SF UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 02:43.66 555
25  Malin Vestman 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:43.78 554
26  Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE UGP 1 2017-01-29 Löddeköpinge 02:43.80 554
27  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:43.99 552
28  Fanny Andersson 1997 SK TRITON Tritonspelen 2017-02-13 Staffanstorp 02:44.00 552
29  Agnes Humling 2000 SANDVIKEN Gästrikeserien 2 2017-04-02 Sandviken 02:44.36 548
30  Embla Börjesson 2002 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:44.47 547
31  Ida Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:44.59 546
32  Vilma Lindberg 2004 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:44.61 546
33  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:44.78 544
34  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 02:44.98 542
35  Emelie Gidlöf 1997 LASS blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 02:45.10 541
36  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 02:45.12 541
37  Lina Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:45.17 540
38  Sara Junevik 2000 FALUN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 02:45.24 540
39  Solène Arnou 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:45.48 537
40  Maja Fredriksson 1999 LUDVIKA SS Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 02:45.49 537
41  Alicia Norberg Randowo 1999 YSTADS SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 02:45.64 536
42  Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 02:45.68 535
43  Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS Fredagsrace 1 2017 2017-02-10 Västerås 02:45.79 534
44  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:45.80 534
45  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:45.97 533
  Tuva Björkén 2003 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:45.97 533
47  Wilma Holmertz 2003 LASS blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 02:46.05 532
48  Nelly Rasmusson 2001 HS Dual Meet 170909 2017-09-09 Helsingborg 02:46.12 531
49  Emma Hansson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:46.16 531
50  Smilla Malm 2003 TÄBY SIM Seriesim_Div1_Omg2 2017-03-25 Sundbyberg 02:46.43 528
51  Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA Sörmlands Sparbank Simcup 2017 2017-09-10 Katrineholm 02:46.61 526
52  Michaela Thyberg 2000 KARLSTAD Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 02:46.85 524
53  Nora Jomaa 1999 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 02:47.33 520
54  Lovisa Alsop 2001 UDDEVALLA ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 02:47.38 519
55  Elin Peng 2003 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:47.40 519
56  Nicola Parfitt 2000 TRELLEBORG YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 02:47.54 518
57  Nora Laine 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 02:47.56 518
58  Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:47.67 516
59  Sofia Bjälevik 1999 ESKILSTUNA Sörmlands Sparbank Simcup 2017 2017-09-10 Katrineholm 02:48.04 513
60  Nathalie Barrington 2002 SK LAXEN ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 02:48.11 512
61  Helmi Swanson 2004 GÄVLE SS Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 02:48.19 512
62  Micaela Jönsson 2001 S 71 UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:48.26 511
63  Jennifer Nyblom 2003 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 02:48.28 511
64  Sofie Tolf 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:48.36 510
65  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:48.47 509
66  Elise Gidlöf 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:48.48 509
67  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:48.54 509
68  Tea Winblad 2004 KALMAR SS UGP 1 2017-01-28 Växjö 02:48.78 506
69  Linnéa Bielicz 1994 SK LAXEN ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 02:48.88 505
70  Lovisa Öhrn 2002 NKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:49.25 502
  Gabriella Sanftleben 1999 UDDEVALLA ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 02:49.25 502
72  Elsa Bitzén 2003 SK HAJEN Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 02:49.28 502
73  Elly Palm 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:49.60 499
74  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:49.63 499
75  Johanna Andersson 2002 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 02:49.67 498
76  Alva Hagström 2003 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 02:49.69 498
77  Thea Ekström 2001 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:49.88 497
78  Smilla Lönnberg 2001 SKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:50.00 496
79  Nelly Antlöv 2002 FALUN Morgondagarna, utmanare 2 2017-05-15 Falun 02:50.13 494
80  Jenny Virtanen 2002 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:50.22 494
81  Vickie Berg 2000 SK RAN UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:50.25 493
  Elma Starrost 2002 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 02:50.25 493
83  Tilde Wolfgang 2001 KALMAR SS UGP 1 2017-01-28 Växjö 02:50.37 492
84  Thea Dahlqvist 2003 SK HAJEN Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 02:50.40 492
85  Sara Westholm 2001 VARBERG ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 02:50.50 491
86  Julia Brinkhagen 1999 LANDSKRONA UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:50.56 491
87  Nellie Myrlander 2003 NÄSSJÖ NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:50.59 490
88  Saga Boråker 2004 SANDVIKEN Masdoppet 2017 2017-09-10 Borlänge 02:50.63 490
89  Victoria Flyman 2003 SÖDERHAMN Masdoppet 2017 2017-09-10 Borlänge 02:50.64 490
90  Rebecka Gustafsson 1998 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:50.71 489
91  Emilia Olsson 2002 KK KARPEN Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 02:50.75 489
92  Isabella Lagnerup 2000 SK SYDSIM Lödde Meet 2017 2017-05-07 Löddeköpinge 02:50.78 489
93  Matilda Torén 2001 LIDKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:50.84 488
94  Liesel Williamsson 2000 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:51.03 487
95  Adelina Walldén 2002 SK ENA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:51.13 486
96  Miranda Ingvarsson 2001 ÄNGELHOLM UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:51.26 485
97  Nora Segerström 2002 SKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:51.62 482
98  Katarina Lindoff 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 02:51.64 481
99  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:51.80 480
100  Smilla Hedlund 2001 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:51.81 480
 
  25m Ryggsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Simone Karlsson 2001 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:14.90 736691
Rebecka Östh 1999 LUDVIKA SS Dalaserien 3 2017-05-24 2017-05-24 Ludvika 00:15.07 712040
Agnes Cato 2001 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.32 677748
Ida Borg 1997 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.42 664647
Alma Torkelsson 2003 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.49 655677
Karin Björkman 2001 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.74 624928
Emilia Boberg 2002 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.77 621369
Cornelia Forsgren 2000 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:16.09 585027
Antonia Sandblom 2003 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:16.13 580686
10  Mica Nolén 2004 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:16.15 578531
11  Elsa Jansson 2002 HK SIM Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:16.21 572131
  Frida Lannhard 2000 FALUN Dalaserien 3 2017-05-24 2017-05-24 Ludvika 00:16.21 572131
13  Maja Blomliden 2004 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:16.37 555518
14  Hanna Degerlund 2004 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:16.46 546456
15  Lovisa Königsson 2002 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:16.52 540523
16  Hildur Andersson 2005 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:16.55 537589
17  Victoria Vulic 2002 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:16.57 535645
18  Amalia Degler 2001 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:16.59 533710
19  Tova Magnusson 2002 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:16.64 528913
  Bea Sprung 2005 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:16.64 528913
21  Cajsa-Lisa Jansson 1999 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:16.78 515785
22  Lovisa Grubb 2000 GRUMS SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:16.79 514864
23  Adelina Walldén 2002 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:16.85 509383
24  Tyra Öhlin 2004 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:16.88 506672
25  Isabel Åhrström 2002 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.90 504875
26  Alice Nordén 2003 LINDESBERG Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:16.92 503087
  Thea Lindström 2000 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:16.92 503087
28  Isa Forsberg 2002 SOLLEFTEÅ UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.05 491667
29  Ebba Bergqvist 2000 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.13 484811
30  Filippa Strömberg 1999 GRUMS SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.15 483117
31  Amalia Mowafy 2005 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.18 480590
  Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.18 480590
33  Lisa Flaa 2002 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2017-06-19 Nässjö 00:17.27 473116
34  Matilda Olausson 2004 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.34 467409
35  Tara Klarbo Egan 2005 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.35 466601
36  Mikaela Jogell 2003 UPPLANDS-B Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.36 465795
37  Karoline Lundgren 2001 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.39 463389
  Nellie Myrlander 2003 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2017-06-19 Nässjö 00:17.39 463389
39  Ellen Eriksson 2001 HK SIM Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.43 460206
40  Felicia Karlsson 2003 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:17.45 458625
41  Maja Olofsson 2004 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:17.47 457052
42  Petra Andersson 2001 BUREÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.56 450060
43  Thea Jansson 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:17.59 447762
44  Emma Sebelius 2002 HK SIM Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.60 446999
45  Celina Åström 2000 UPPLANDS-B Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.61 446238
46  Wilma Nääf 2002 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.63 444721
47  Astrid Engström 2004 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.65 443211
  Moa Holmström 2001 LUDVIKA SS Dalaserien 3 2017-05-24 2017-05-24 Ludvika 00:17.65 443211
  Maja Fredriksson 1999 LUDVIKA SS Dalaserien 3 2017-05-24 2017-05-24 Ludvika 00:17.65 443211
  Isabel Persson 2004 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:17.65 443211
  Annika Lindberg 2005 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:17.65 443211
  Lina Plantin 2005 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:17.65 443211
53  Filippa Karlsson 2004 KATRINEHOL 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:17.68 440958
54  Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:17.73 437238
55  Jennie Lundgren 2001 HK SIM Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.74 436499
56  Agnes Olsson 2004 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:17.84 429200
57  Linnéa Fredriksson 2004 KATRINEHOL 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:17.93 422769
58  Linnea Kroon 2003 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:17.94 422063
59  Ingrid Norstedt 2002 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:17.99 418553
60  Alexandra Petersen 2003 SS DELFIN Sparbanken Skåne Cup 2017-04-08 Tyringe 00:18.02 416466
61  Emilia Esborn 2003 MASS Älgadoppet 2017 2017-04-29 Vargön 00:18.05 414393
62  Sandra Nilsson 2003 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:18.07 413019
63  Ebba Ringström 2004 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:18.20 404231
64  Nina Nolén 2002 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:18.22 402902
65  Thea Renud 2003 SÖSDALA SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:18.29 398293
66  Alva Jonsson 2003 LIDKÖPING Älgadoppet 2017 2017-04-29 Vargön 00:18.30 397641
67  Miranda Kristiansson 2001 ARVIKA SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.34 395045
68  Pauline Grubb 2003 GRUMS SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.38 392471
69  Isabella Viklund 2006 LINDESBERG Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:18.39 391831
  Amelie Muhr 2003 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.39 391831
71  Mathilda Almgren 2005 SKURU IK Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.40 391193
  Malin Pålsson 2002 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:18.40 391193
73  Alicia Budden 2004 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.41 390556
74  Camilla Renström 2002 UPPLANDS-B Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.43 389285
75  Susanna Nivenius 2002 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.47 386762
  Ebba Jönsson 2005 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:18.47 386762
77  Astrid Gustafsson 2003 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:18.53 383017
78  Lisa Bäcklund 2002 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:18.55 381779
79  Sanna Hedebäck 2001 BUREÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:18.56 381163
  Stella Fochsen Karlsson 2003 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.56 381163
81  Elina Pålsson 2002 HÖRBY SK Sparbanken Skåne Cup 2017-04-08 Tyringe 00:18.62 377490
82  Malin Flaa 2004 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2017-06-19 Nässjö 00:18.64 376276
83  Elvira Flores 2006 SKK Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:18.67 374465
  Emilia Eliaesson 2000 VARABYGDEN Älgadoppet 2017 2017-04-29 Vargön 00:18.67 374465
85  Wilma Wenden 2002 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:18.70 372666
86  Malvina Walldén 2005 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.73 370878
87  Tea Persson 2004 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.74 370284
88  Alice Johansson 2003 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.76 369101
89  Kajsa Söderlind 2003 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:18.77 368512
90  Linnea Sjöström 2001 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:18.80 366750
91  Disa Sixtensson 2003 LIDKÖPING Älgadoppet 2017 2017-04-29 Vargön 00:18.81 366166
92  Kolbrún Jónsdóttir 2003 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.85 363840
  Dione Bölja-Strandlund 2004 FAGERSTA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.85 363840
94  Julia Nilsson 2006 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:18.89 361533
95  Meja Morota 2003 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.90 360960
96  Lowa Appelberg 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:18.94 358678
  Matilda Bergström 2005 SKURU IK Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.94 358678
98  Wilma Åhlen 2005 SKURU IK Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.95 358110
  Lovisa Hodell 2004 LINDESBERG Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.95 358110
100  Thilde Brandt 2003 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:18.97 356979
 
  50m Ryggsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=00:25.67
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Michelle Coleman 1993 SPÅRVÄGEN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:27.46 816
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:27.52 811
Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:28.52 729
Natasha Sundin 1990 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:29.01 692
Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.07 688
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Februariracet 2017-02-27 Ängelholm 00:29.17 681
Julia Stenhård 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:29.34 669
Linnéa Bielicz 1994 SK LAXEN ARENA USO 2017 2017-09-08 UDDEVALLA 00:29.54 656
Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:29.74 643
  Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN Vårsimiaden distrikt 2017-05-06 Södertälje 00:29.74 643
11  Vera Karlsson 2003 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.80 639
12  Isabella Revstedt 2001 SK RAN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:29.82 637
13  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:29.90 632
14  Sara Thunholm 1999 NKK blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 00:30.02 625
15  Clara Momats 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.09 620
16  Victoria Åberg 2001 VÄSTERÅS Dual Meet 170909 2017-09-09 Helsingborg 00:30.15 617
17  Sara Junevik 2000 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 00:30.24 611
18  Amanda Granborg 1999 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.28 609
19  Mollie Morfelt 2003 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:30.38 603
20  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.39 602
21  Minna Larsson 2002 SJÖBO SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.42 600
22  Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.49 596
23  Ida Sandwång 2001 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.54 593
24  Nathalie Lindborg 1991 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:30.55 593
25  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:30.57 592
26  Ronja Vikström 1996 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.61 589
27  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:30.63 588
28  Emilia Christiansen 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.64 588
29  Elin Widén 1998 HÖGANÄS SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:30.66 586
30  Sofie Karlsson 2000 KARLSKRONA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:30.70 584
31  Emma Vileus 2001 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:30.74 582
32  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:30.75 581
33  Rebecka Östh 1999 LUDVIKA SS Svenska Ungdomssimspelen 2017 2017-01-30 Borlänge 00:30.78 580
  Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:30.78 580
35  Saga Sandström 2000 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-26 Umeå 00:30.80 578
36  Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.83 577
  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:30.83 577
38  Anna Åhlin 1991 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:30.87 574
39  Hanna Bergman 2001 POSEIDON Poseidontävling 2 2017-04-02 Lund 00:30.88 574
40  Tilde Morin 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.98 568
41  Hilda Linné 2000 LASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:31.00 567
42  Amanda Dittlau 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.04 565
43  Natalie Noreblad 2002 VÄXJÖ SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:31.07 563
44  Elin Rundblad 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.08 563
45  Klara Eriksson 2000 NKK blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 00:31.11 561
46  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:31.15 559
  Malin Andersson 1999 KUNGSBACKA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:31.15 559
48  Sasa Podric 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.19 557
49  Emma Cullberg 2002 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:31.22 555
  Alwa Widmark 2002 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:31.22 555
  Josefin Alm 2001 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:31.22 555
  Tilda Öman 2000 ELFSBORG ARENA USO 2017 2017-09-08 UDDEVALLA 00:31.22 555
53  Sofia Bjälevik 1999 ESKILSTUNA Sörmlands Sparbank Simcup 2017 2017-09-10 Katrineholm 00:31.27 553
54  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:31.29 552
  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA Medley Cup 2017-04-30 Åkersberga 00:31.29 552
56  Susie Moonan 1987 SÖDERTÖRN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:31.30 551
57  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:31.36 548
  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:31.36 548
59  Tova Andersson 2001 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:31.37 547
60  Thilde Smedbäck 2004 LASS NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-05 Borås 00:31.39 546
  Nea Hjortsberg 2004 SÖDERTÖRN UMESTÄNKET 2017 2017-02-26 Umeå 00:31.39 546
  Stina Lindberg 2000 SK RAN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:31.39 546
63  Katarina Tour 1987 SK NEPTUN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:31.40 546
64  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:31.41 545
  Nellie Andersson 2000 SK 1970 Sandaredssimmet 2017 2017-03-04 Sandared 00:31.41 545
66  Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:31.42 545
67  Sara Sharp 1992 UMEÅ SS Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:31.46 543
68  Kamelia Gradinarska 2001 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:31.48 542
69  Camilla Johansson-Sponseller 1974 UMEÅ SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:31.49 541
70  Felicia Huynh 2000 S 71 Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 00:31.56 538
71  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:31.57 537
72  Emma Persson 1999 SK LÖDDE Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.58 537
73  Emilia Boberg 2002 SK ENA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:31.59 536
74  Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS Fredagsrace 2 2017 2017-03-10 Västerås 00:31.60 536
75  Tova Olsson 2001 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:31.66 533
76  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:31.71 530
77  Paola Kylberg 2002 SPIF SF Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 00:31.72 530
78  Tilde Larsson 2001 YSTADS SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:31.76 528
79  Clara Thomasson 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.78 527
80  Johanna Söderberg 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.81 525
  Sara Wallberg 1999 NKK blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 00:31.81 525
82  Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:31.83 524
83  Mathilda Eriksson 2001 SS04 BÅLSTA SWIM OPEN 2017 2017-02-05 Bålsta 00:31.84 524
84  Olivia Stille 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:31.85 523
  Julia Nordlund 1998 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 00:31.85 523
  Hanna Gebart 2000 S02 Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:31.85 523
87  Matilda Weiler 1998 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:31.86 523
88  Gina Hvarfvenius 1997 KUNGSBACKA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:31.92 520
  Sandra Rääf 2000 ÖSA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 00:31.92 520
90  Alicia Johansson 2003 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.97 517
91  Cornelia Johansson 2003 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:31.99 516
  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.99 516
93  Elin Lackegård 2000 SK HAJEN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 00:32.00 516
94  Miranda Ingvarsson 2001 ÄNGELHOLM ebocup 2017-01-29 Eslöv 00:32.02 515
  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:32.02 515
96  Jenny Christensson 1996 YSTADS SS Lödde Öppna 2017-01-29 Löddeköpinge 00:32.04 514
  Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN Vårsimiaden Regionsfinal 2017-05-20 Upplands Väsby 00:32.04 514
98  Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:32.12 510
99  Klara Hasslin 2001 TROLLHÄTTA ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 00:32.13 509
100  Stina Pernius 2002 OSKARSHAMN Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:32.14 509
 
  100m Ryggsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=00:55.03
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:59.43 793
Michelle Coleman 1993 SPÅRVÄGEN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 01:00.47 753
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-27 Lund 01:01.78 706
Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:02.52 681
Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:02.60 679
Anna Miram 1999 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 01:03.16 661
Natasha Sundin 1990 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 01:03.51 650
Julia Stenhård 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:03.69 645
Isabella Revstedt 2001 SK RAN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 01:04.15 631
10  Linnéa Bielicz 1994 SK LAXEN ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 01:04.23 628
11  Vilma Ekström 1994 LASS KM 2 2017-04-01 Linköping 01:04.59 618
12  Marlene Pavlu Lewin 1997 SK NEPTUN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:04.73 614
13  Vera Karlsson 2003 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:04.82 611
14  Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN Vårsimiaden distrikt 2017-05-06 Södertälje 01:05.15 602
15  Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:05.19 601
16  Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:05.37 596
17  Amanda Granborg 1999 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:05.52 592
18  Trine Forss 2003 SKÖVDE SS Skövdedoppet 2017 2017-02-19 Skövde 01:05.66 588
19  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:05.67 588
20  Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:05.69 587
21  Emilia Christiansen 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:05.75 586
22  Emma Vileus 2001 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 01:05.79 585
23  Simone Karlsson 2001 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-27 Esbjerg 01:05.86 583
24  Clara Momats 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:05.98 580
25  Tova Andersson 2001 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 01:06.02 579
26  Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:06.05 578
27  Paola Kylberg 2002 SPIF SF UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 01:06.08 577
  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:06.08 577
29  Ida Widén 2001 HÖGANÄS SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 01:06.42 568
30  Minna Larsson 2002 SJÖBO SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 01:06.45 567
  Natalie Noreblad 2002 VÄXJÖ SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 01:06.45 567
32  Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 01:06.62 563
33  Linnea Gipperth 2003 SALTSJÖB Simkampen 2017 2017-09-10 Godby, Åland 01:06.74 560
34  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:06.99 554
35  Sara Thunholm 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 01:07.01 553
36  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:07.02 553
37  Josefin Lewton 1997 KALMAR SS KM 3 Kalmar 2017-06-13 Kalmar 01:07.06 552
38  Johanna Söderberg 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.10 551
39  Malin Andersson 1999 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:07.15 550
40  Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 01:07.17 549
41  Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:07.18 549
  Emma Persson 1999 SK LÖDDE Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.18 549
43  Klara Eriksson 2000 NKK Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 01:07.22 548
44  Olivia Stille 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:07.26 547
45  Gina Hvarfvenius 1997 KUNGSBACKA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 01:07.27 547
46  Viktoria Dellhede 2003 LANDSKRONA Seriesim omgång 4 2017-04-02 Ystad 01:07.38 544
47  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 01:07.41 544
48  Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA Utmanarna omgång 1 2017-02-13 Eskilstuna 01:07.45 543
49  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 01:07.50 541
50  Nellie Andersson 2000 SK 1970 NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:07.59 539
51  Ronja Vikström 1996 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.66 538
  Elin Widén 1998 HÖGANÄS SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 01:07.66 538
53  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA Sparbanken i Karlshamn Cup 2017-03-05 Karlshamn 01:07.68 537
54  Tilda Öman 2000 ELFSBORG ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 01:07.73 536
55  Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN Vårsimiaden Regionsfinal 2017-05-20 Upplands Väsby 01:07.76 535
56  Amanda Dittlau 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.77 535
57  Olivia Ülger 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.78 535
58  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 01:07.79 534
59  Alwa Widmark 2002 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:07.80 534
60  Sasa Podric 2000 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 01:07.86 533
  Hanna Gebart 2000 S02 Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 01:07.86 533
62  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 01:07.88 532
  Leia Karlsson 2002 KALMAR SS KM 3 Kalmar 2017-06-13 Kalmar 01:07.88 532
64  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 01:07.89 532
65  Hanna Jörlund 1991 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:07.97 530
66  Rebecka Östh 1999 LUDVIKA SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-18 01:08.00 529
67  Alicia Johansson 2003 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.07 528
68  Maja Byström 2003 Ö-VIKS ASS UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 01:08.09 527
69  Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:08.11 527
70  Liesel Williamsson 2000 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:08.12 527
71  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN Tensta cup 3 2017-05-11 Tensta 01:08.13 526
72  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 01:08.14 526
73  Sandra Rääf 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:08.17 526
74  Thilde Smedbäck 2004 LASS Länstrofén 2017-03-04 Linköping 01:08.18 525
75  Ida Sandwång 2001 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.21 525
76  Amanda Björkman 2001 POSEIDON UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 01:08.22 524
77  Julia Nordlund 1998 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 01:08.26 523
78  Camilla Johansson-Sponseller 1974 UMEÅ SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 01:08.31 522
79  Thea Boij Du Rietz 2002 SALTSJÖB Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:08.34 522
80  Elin Rundblad 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.36 521
81  Josefin Alm 2001 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:08.37 521
82  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:08.40 520
  Emma Cullberg 2002 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:08.40 520
  Nea Hjortsberg 2004 SÖDERTÖRN UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 01:08.40 520
85  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:08.41 520
86  Rebecca Hesslevik 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.42 520
87  Miranda Ingvarsson 2001 ÄNGELHOLM UGP1 2017-01-29 Eslöv 01:08.50 518
88  Alice Persson 2003 HS Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-27 Lund 01:08.55 517
89  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 01:08.64 515
90  Kamelia Gradinarska 2001 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 01:08.68 514
91  Cornelia Johansson 2003 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:08.71 513
92  Clara Thomasson 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 01:08.73 513
93  Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-27 Lund 01:08.75 512
94  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:08.77 512
95  Hilda Linné 2000 LASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 01:08.82 511
96  Sofie Karlsson 2000 KARLSKRONA Arena Glasriket Cup 2017-04-02 Växjö 01:08.84 510
97  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 01:08.86 510
98  Kristina Isacson 2001 TÄBY SIM UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 01:08.87 510
99  Rebecka Gustafsson 1998 SÖDERTÄLJE ENA Games 2017-01-21 Enköping 01:08.93 508
100  Sara Wallberg 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 01:08.94 508
 
  200m Ryggsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=01:59.23
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:18.52 637
Caroline Palm 1992 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:18.55 637
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON Tritonspelen 2017-02-13 Staffanstorp 02:19.57 623
Vera Karlsson 2003 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:20.27 614
Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:20.60 609
Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:21.01 604
Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:21.25 601
Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Simkampen 2017 2017-09-09 Godby, Åland 02:21.27 601
Linnea Gipperth 2003 SALTSJÖB UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:21.34 600
10  Amanda Granborg 1999 SK TRITON Tritonspelen 2017-02-13 Staffanstorp 02:21.88 593
11  Julia Stenhård 2000 HS Dual Meet 170909 2017-09-09 Helsingborg 02:21.92 592
12  Wilma Roloff 2000 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:21.95 592
13  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:22.43 586
14  Isabella Revstedt 2001 SK RAN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:22.56 585
15  Emilia Christiansen 1999 S 71 UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:22.76 582
16  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:22.77 582
17  Sofia Henell 1997 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:23.29 576
18  Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:23.43 574
19  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:24.05 567
  Olivia Stille 2000 TUREBERG UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:24.05 567
21  Ida Widén 2001 HÖGANÄS SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:24.53 561
22  Sofie Karlsson 2000 KARLSKRONA Arena Glasriket Cup 2017-04-01 Växjö 02:24.55 561
23  Natalie Noreblad 2002 VÄXJÖ SS Arena Glasriket Cup 2017-04-01 Växjö 02:24.65 560
24  Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:24.92 556
25  Gina Hvarfvenius 1997 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:24.98 556
26  Simone Karlsson 2001 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 02:25.02 555
27  Vilma Ekström 1994 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:25.19 553
28  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:25.29 552
  Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:25.29 552
30  Malin Andersson 1999 KUNGSBACKA ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 02:25.46 550
31  Emma Persson 1999 SK LÖDDE Lödde Meet 2017 2017-05-07 Löddeköpinge 02:25.78 547
32  Julia Nordlund 1998 FALUN Morgondagarna, utmanare 2 2017-05-15 Falun 02:25.98 544
33  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:26.00 544
34  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:26.06 543
35  Paola Kylberg 2002 SPIF SF Simkampen 2017 2017-09-09 Godby, Åland 02:26.43 539
36  Josephine Junehed 2002 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:26.48 539
37  Mollie Morfelt 2003 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:26.66 537
38  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:26.71 536
39  Liesel Williamsson 2000 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:26.73 536
40  Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:26.82 535
41  Klara Eriksson 2000 NKK blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 02:26.88 534
42  Viktoria Dellhede 2003 LANDSKRONA UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:26.93 534
43  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:27.19 531
44  Josefin Alm 2001 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:27.22 531
45  Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-25 Lund 02:27.28 530
46  Solène Arnou 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:28.07 522
47  Clara Momats 2000 ÖSA Utmanaren 1 2017-02-18 Örebro 02:28.10 521
48  Tilda Öman 2000 ELFSBORG ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 02:28.18 520
49  Thea Boij Du Rietz 2002 SALTSJÖB UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:28.24 520
50  Nellie Andersson 2000 SK 1970 NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:28.29 519
51  Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:28.36 519
52  Johanna Persson 2001 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:28.38 518
53  Cornelia Johansson 2003 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:28.43 518
54  Emma Vileus 2001 MKK Dual Meet 170909 2017-09-09 Helsingborg 02:28.50 517
55  Isabella Lagnerup 2000 SK SYDSIM UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:28.66 515
56  Kristina Isacson 2001 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:28.98 512
57  Clara Thomasson 2001 HS Medaljjakt A, T 170429 2017-04-29 Helsingborg 02:29.01 512
58  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:29.03 512
59  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:29.10 511
60  Ebba Olsson 2001 MARIESTAD NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:29.24 509
61  Emilia Rönningdal 2002 S 71 UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:29.38 508
62  Amanda Björkman 2001 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:29.71 505
63  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:29.76 504
64  Kajsa Gustavsson 2001 HS Medaljjakt A, T 170429 2017-04-29 Helsingborg 02:29.82 504
65  Roya Tittelbach 2003 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:29.83 503
66  Ida Borg 1997 SK TRITON Tritonspelen 2017-02-13 Staffanstorp 02:29.86 503
67  Salma Gabot 2001 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:29.99 502
  Wilma Svensson 2002 HS ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 02:29.99 502
69  Sara Junevik 2000 FALUN Morgondagarna, utmanare 2 2017-05-15 Falun 02:30.09 501
70  Nikita Kapron 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:30.16 500
71  Ida Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:30.39 498
72  Elvira Montes 2004 SS04 UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:30.46 497
73  Louise Peacock 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:30.50 497
74  Zafira Vaamonde 2001 SPÅRVÄGEN Tensta cup 1 2017-02-09 Tensta simhall 02:30.52 497
75  Lisa Bergman 2002 S 77 UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:30.58 496
76  Isabel Teglöf 2003 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:30.67 495
77  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 02:30.77 494
78  Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:30.81 494
  Rebecca Gustafsson 2003 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:30.81 494
80  Alice Thörnros 2001 LASS blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 02:30.82 494
81  Johanna Andersson 2002 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:30.84 493
82  Amanda Strömdahl 2000 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:30.86 493
83  Ellen Lindeby 1999 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:30.90 493
84  Magdalena Hagsten Skarda 2003 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:30.97 492
85  Ester Eilertsson 2003 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:30.98 492
86  Elin Gustafson 1999 UDDEVALLA ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 02:31.02 492
87  Felicia Järvikari 2002 LASS UGP 2 2017-01-29 Motala 02:31.03 492
88  Ronja Rantanen 1999 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 02:31.31 489
89  Alice Götestam 2001 KUNGÄLV UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:31.41 488
90  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:31.49 487
  Anna Frisk Garcia 2002 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:31.49 487
92  Rebecka Östh 1999 LUDVIKA SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 02:31.56 486
93  Thilde Smedbäck 2004 LASS blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 02:31.63 486
94  Emily Lamb 2000 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:31.74 485
95  Sophie Bladin 2002 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:31.87 483
96  Tea Winblad 2004 KALMAR SS Arena Glasriket Cup 2017-04-01 Växjö 02:31.91 483
97  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:31.92 483
98  Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN Simkampen 2017 2017-09-09 Godby, Åland 02:32.00 482
99  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:32.08 481
100  Maja Byström 2003 Ö-VIKS ASS UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:32.11 481
 
  25m Fjärilsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Hanna Bergman 2001 POSEIDON Poseidontävling 2 2017-04-02 Lund 00:12.94 782264
Mary Lagoguez 2001 POSEIDON Poseidontävling 2 2017-04-02 Lund 00:13.39 706016
Saga Sandström 2000 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:13.74 653426
Alma Torkelsson 2003 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:14.13 600800
Nellie Myrlander 2003 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2017-06-19 Nässjö 00:14.19 593211
Cornelia Forsgren 2000 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:14.20 591958
Tova Magnusson 2002 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:14.27 583290
Agnes Cato 2001 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:14.28 582065
Rebecka Östh 1999 LUDVIKA SS Dalaserien 3 2017-05-24 2017-05-24 Ludvika 00:14.33 575994
  Simone Karlsson 2001 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:14.33 575994
11  Jenny Le 2000 POSEIDON Poseidontävling 2 2017-04-02 Lund 00:14.36 572391
  Elsa Andersson 2004 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:14.36 572391
13  Antonia Sandblom 2003 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:14.38 570006
14  Siri Bokander 2003 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:14.41 566454
15  Moa Olofsson 2002 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:14.50 555971
16  Hildur Andersson 2005 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:14.51 554822
17  Ellen Torkelsson 2000 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:14.59 545746
18  Moa Holmström 2001 LUDVIKA SS Dalaserien 3 2017-05-24 2017-05-24 Ludvika 00:14.60 544625
19  Ellinor Stenhård 2002 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:14.61 543508
20  Maja Fredriksson 1999 LUDVIKA SS Dalaserien 3 2017-05-24 2017-05-24 Ludvika 00:14.65 539068
21  Malin Pålsson 2002 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:14.67 536866
22  Josefine Stenman 2002 HK SIM Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:14.71 532498
23  Karoline Lundgren 2001 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:14.74 529254
24  Elsa Jansson 2002 HK SIM Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:14.75 528178
25  Victoria Vulic 2002 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:14.76 527105
26  Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:14.82 520729
  Frida Jansson 2006 YSTADS SS Seriesim omgång 4 2017-04-02 Ystad 00:14.82 520729
28  Sofia Tossavainen 2005 SÖDERTÄLJE Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 00:14.88 514455
29  Hanna Degerlund 2004 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:14.89 513419
30  Emmy Gulliksson 1998 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:14.92 510328
31  Wilma Wenden 2002 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:14.99 503212
32  Liv Bexell 2005 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.04 498210
33  Ida Borg 1997 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.06 496228
34  Alicia Kjerrman 2001 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.13 489372
35  Adelina Walldén 2002 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.15 487437
36  Astrid Onno 2000 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.19 483596
37  Nina Podric 2004 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.21 481691
38  Elida Hansson 2002 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:15.24 478852
  Annamaria Bontidean 2000 POSEIDON Poseidontävling 2 2017-04-02 Lund 00:15.24 478852
40  Felicia Jartelius 2001 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.26 476972
  Cecilia Pettersson 2003 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.26 476972
42  Ebba Bergqvist 2000 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.27 476035
43  Filippa Philipsson Eriksson 2003 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.33 470468
44  Isa Forsberg 2002 SOLLEFTEÅ UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:15.35 468631
45  Jennie Lundgren 2001 HK SIM Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.36 467716
  Isabel Persson 2004 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.36 467716
47  Lowa Appelberg 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:15.42 462278
  Petra Andersson 2001 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:15.42 462278
  Fanny Lindfors 2002 SÖSDALA SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.42 462278
50  Vanessa Johansson 2006 POSEIDON Seriesim Div.1 omg. 3 2017x 2017-01-21 Vellinge 00:15.44 460484
51  Olivia Sandberg 2003 MASS Älgadoppet 2017 2017-04-29 Vargön 00:15.51 454277
52  Alva Landälv 2005 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.55 450780
53  Alexandra Eriksson 2002 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.59 447319
  Clara Hedling 2001 ARVIKA SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.59 447319
55  Filippa Strömberg 1999 GRUMS SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.61 445602
  Lisa Flaa 2002 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2017-06-19 Nässjö 00:15.61 445602
57  Johanna Torell 2005 LIDINGÖ SK Seriesim deltvl1_Div4 2017-01-21 Stockholm 00:15.63 443894
58  Nina Nolén 2002 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.64 443043
  Felicia Karlsson 2003 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.64 443043
60  Ronja Theorin 2005 S02 David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:15.69 438821
61  Selma Åström 2003 UPPLANDS-B Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.75 433825
62  Maria Flink 2005 SÖDERTÖRN Seriesim deltvl1_Div3 2017-01-28 Haninge 00:15.76 433000
  Maja Blomliden 2004 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.76 433000
64  Cajsa-Lisa Jansson 1999 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.77 432176
65  Linnea Kroon 2003 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.79 430536
66  Linn Solehav 2005 SPIF SF Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 00:15.81 428904
67  Mikaela Jogell 2003 UPPLANDS-B Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.82 428092
68  Nike Bölja-Strandlund 2002 FAGERSTA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.83 427281
  Alice Gulin 2006 KSLS Serie-Sim kval till division 2 2017-05-01 Kristianstad 00:15.83 427281
  Filippa Bremer 2005 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.83 427281
71  Kajsa Söderlind 2003 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:15.84 426472
  Tyra Öhlin 2004 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:15.84 426472
73  Emilia Esborn 2003 MASS Älgadoppet 2017 2017-04-29 Vargön 00:15.85 425665
74  Astrid Engström 2004 VÄSTERÅS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.86 424861
75  Alice Bitzén 2006 SK HAJEN Seriesim omgång 4 2017-04-02 Ystad 00:15.90 421662
76  Amanda Persson 2005 VELLINGE-N Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-05 Lomma 00:15.91 420868
77  Celina Åström 2000 UPPLANDS-B Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.92 420075
  Astrid Virén 2004 MASS Älgadoppet 2017 2017-04-29 Vargön 00:15.92 420075
79  Linda Svensson 2000 SPÅRVÄGEN Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.95 417709
80  Matilda Olausson 2004 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:15.98 415361
81  Amanda Jälminger 2005 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:16.01 413030
82  Amanda Pålsson 2005 SK TRITON 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:16.02 412258
83  Miranda Kristiansson 2001 ARVIKA SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:16.04 410717
  Elsa Sjöström 2006 ELFSBORG Sjörövarsimmet 2017-04-08 Göteborg 00:16.04 410717
85  Linn Svensson 1999 SÖSDALA SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:16.06 409185
86  Pauline Grubb 2003 GRUMS SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:16.08 407660
87  Thea Renud 2003 SÖSDALA SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:16.10 406143
88  Maja Olofsson 2004 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:16.11 405387
89  Filippa Sjögren 2006 VARBERG Sjörövarsimmet 2017-04-08 Göteborg 00:16.15 402382
90  Thea Jansson 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:16.18 400148
  Lovisa Grubb 2000 GRUMS SS Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:16.18 400148
92  Isabel Åhrström 2002 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.20 398668
93  Alva Jonsson 2003 LIDKÖPING Älgadoppet 2017 2017-04-29 Vargön 00:16.21 397930
94  Wilma Åhlen 2005 SKURU IK Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:16.22 397195
95  Alicia Budden 2004 SK ENA Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:16.23 396461
  Nikki Berggren 2005 VARBERG 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:16.23 396461
97  Ellen Eriksson 2001 HK SIM Arena Cup 2017-04-01 Enköping 00:16.27 393544
98  Elsa Svahn 2007 VÄSBY SS Nya Arena Vilunda Knatte 2017 2017-03-12 Upplands Väsby 00:16.28 392819
99  Veronika Ruzic 2006 S 71 Seriesimskval 2017-05-01 Hässleholm 00:16.29 392096
  Kornelia Pavlovic 2004 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 00:16.29 392096
 
  50m Fjärilsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=00:24.38
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN FINA/airweave Swimming World Cup 2017 2017-08-06 Berlin, GER 00:24.52 982
Sara Junevik 2000 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 00:26.79 753
Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:27.26 715
Sophie Hansson 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:27.69 682
Mathilda Johansson 1991 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:27.81 673
Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:27.90 667
Nathalie Lindborg 1991 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 00:27.93 665
Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:28.00 660
Ronja Vikström 1996 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:28.01 659
10  Linnéa Lundborg 2000 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:28.16 648
11  Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:28.24 643
12  Natasha Sundin 1990 LIDINGÖ SK JS Masters / Öppna DM 2017 2017-03-04 Jakobsbergs simhall 00:28.29 640
13  Vilma Ekström 1994 LASS KM 2 2017-04-01 Linköping 00:28.52 624
14  Linnéa Bielicz 1994 SK LAXEN Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:28.54 623
15  Klara Hasslin 2001 TROLLHÄTTA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:28.61 618
16  Emilia Christiansen 1999 S 71 YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 00:28.66 615
17  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 00:28.68 614
  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:28.68 614
19  Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:28.71 612
20  Sara Sharp 1992 UMEÅ SS Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:28.74 610
21  Rebecka Gustafsson 1998 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:28.80 606
22  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:28.91 599
23  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:28.95 597
24  Ida Swegmark 2000 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:28.96 596
  Christin Heina 1996 LASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:28.96 596
26  Ida Sandwång 2001 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:28.97 596
  Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 00:28.97 596
  Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS Fredagsrace 3 2017 2017-09-08 Västerås 00:28.97 596
29  Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 00:28.98 595
30  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:29.00 594
31  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.06 590
  Felicia Huynh 2000 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:29.06 590
33  Alexandra Volkova 1996 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:29.10 588
  My Rydgren 1999 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 00:29.10 588
35  Elin Widén 1998 HÖGANÄS SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:29.11 587
36  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.13 586
37  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:29.17 583
38  Alice Lindhé 1999 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:29.22 580
39  Amanda Strömberg 1998 YSTADS SS Distanscupen 2017-03-13 Ystad 00:29.24 579
40  Caroline Wallenborg 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:29.34 573
41  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 00:29.35 573
  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Svenska Ungdomssimspelen 2017 2017-01-30 Borlänge 00:29.35 573
43  Tilde Morin 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.37 571
44  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:29.38 571
45  Malin Borensjö 1980 VÄSBY SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:29.43 568
46  Victoria Jönsson 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:29.57 560
  Sara Thunholm 1999 NKK blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 00:29.57 560
48  Sofie Karlsson 2000 KARLSKRONA Arena Glasriket Cup 2017-04-01 Växjö 00:29.58 559
49  Emma Cullberg 2002 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.59 559
50  Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:29.60 558
  Linnéa Persson 2002 KK KARPEN Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:29.60 558
52  Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.68 554
53  Filippa Malmström 2003 SÖDERTÄLJE Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 00:29.70 553
54  Anna Sjölund 2000 KALMAR SS KM 3 Kalmar 2017-06-13 Kalmar 00:29.73 551
55  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.74 550
  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.74 550
  Sandra Rääf 2000 ÖSA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:29.74 550
  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING ARENA USO 2017 2017-09-08 UDDEVALLA 00:29.74 550
59  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.76 549
60  Tova Magnusson 2002 SK ENA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.77 549
61  Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 00:29.78 548
62  Linnéa Fahlberg 1998 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.79 548
63  Michelle Franzén 1993 NKK Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:29.81 547
64  Elin Ljunggren 2000 HVETLANDA Arena Glasriket Cup 2017-04-01 Växjö 00:29.86 544
65  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:29.87 543
66  Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:29.93 540
  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:29.93 540
  Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:29.93 540
69  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:29.96 538
70  Klara Gårdman 2002 NKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.98 537
71  Alicia Lundblad 2001 HS Dual Meet 170909 2017-09-09 Helsingborg 00:30.01 536
  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Masdoppet 2017 2017-09-09 Borlänge 00:30.01 536
73  Felicia Andersson 1997 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.04 534
  Anette Philipsson 1965 LASS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:30.04 534
75  Klara Johansson 2001 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 00:30.05 534
  Smilla Lönnberg 2001 SKK Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:30.05 534
77  Felicia Claesén 2001 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.06 533
78  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:30.07 532
  Angelina Agrell 2003 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:30.07 532
80  Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:30.10 531
  Boiana Gradinarska 2004 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:30.10 531
82  Vera Karlsson 2003 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.14 529
  Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:30.14 529
84  Nelly Rasmusson 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:30.17 527
85  Edith Axelsson-Wiesel 2002 LJUNGBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:30.22 525
  Ellen Lindeby 1999 KALMAR SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:30.22 525
87  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:30.23 524
88  Agnes Fährlin 1998 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:30.25 523
89  Paola Kylberg 2002 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:30.28 521
  Anna Lohmann 1975 KALMAR SS Öppna Skånska Masters 2017-02-18 Lund 00:30.28 521
91  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-05-01 Göteborg 00:30.30 520
92  Jessica Berg 1998 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:30.31 520
  Fanny Andersson 1997 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:30.31 520
  Matilda Savén 2000 LASS blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 00:30.31 520
95  Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.32 519
  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.32 519
97  Frida Gustafsson 2001 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:30.37 517
  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA Medley Cup 2017-04-30 Åkersberga 00:30.37 517
99  Tilda Nilsson 2001 UDDEVALLA ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 00:30.38 516
100  Sandra Lange 1999 ALVESTA SS Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:30.39 516
 
  100m Fjärilsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=00:54.61
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN FINA/airweave Swimming World Cup 2017 2017-08-03 Moscow, RUS 00:55.70 942
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:01.04 716
Sara Junevik 2000 FALUN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 01:01.11 713
Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:01.55 698
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 01:01.90 686
Ronja Vikström 1996 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:01.95 685
Emilia Christiansen 1999 S 71 YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 01:02.21 676
Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 01:02.22 676
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Februariracet 2017-02-27 Ängelholm 01:02.63 662
10  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:03.35 640
11  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:03.48 636
12  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:03.89 624
13  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:03.96 622
14  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:04.02 620
15  Alicia Lundblad 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:04.04 620
16  Linnéa Persson 2002 KK KARPEN Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:04.20 615
17  Rebecka Gustafsson 1998 SÖDERTÄLJE ENA Games 2017-01-21 Enköping 01:04.22 614
18  Ida Swegmark 2000 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:04.23 614
19  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS KM 2017-03-24 2017-03-24 Kalmar 01:04.26 613
20  Clara Thomasson 2001 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 01:04.44 608
21  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:04.46 608
22  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 01:04.49 607
23  Hanna Bergman 2001 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 01:04.52 606
24  Linnéa Lundborg 2000 MASS KM 2 170402 2017-04-02 Mölndal 01:04.63 603
25  Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 01:04.78 599
26  Julia Stenhård 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:04.80 598
27  Felicia Huynh 2000 S 71 Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:04.94 594
28  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:05.00 593
29  Klara Hasslin 2001 TROLLHÄTTA ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 01:05.01 592
30  Hanna Jörlund 1991 JÄRFÄLLA S Lövets Minne 2 2017-05-27 Jakobsberg 01:05.11 590
31  Christin Heina 1996 LASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:05.12 589
32  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:05.34 583
33  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:05.39 582
34  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 01:05.40 582
35  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:05.48 580
36  Matilda Weiler 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:05.52 579
37  Matilda Flood 1999 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 01:05.62 576
38  Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:05.63 576
39  Anna Sjölund 2000 KALMAR SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:05.69 574
40  Linnéa Bielicz 1994 SK LAXEN ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 01:05.70 574
41  Elin Peng 2003 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:05.81 571
42  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:05.92 568
43  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:05.96 567
44  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:05.97 567
45  Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 01:06.14 562
46  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 01:06.15 562
47  Michelle Franzén 1993 NKK Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:06.22 560
48  Vera Karlsson 2003 LASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:06.26 559
49  Cornelia Johansson 2003 ÖSA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:06.40 556
50  Klara Johansson 2001 MKK Dual Meet 170909 2017-09-09 Helsingborg 01:06.59 551
51  Elsa Nordström 2001 SKK UGP 2 2017-03-11 Stockholm 01:06.69 549
52  Mary Lagoguez 2001 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 01:06.70 548
  Elin Gunnarsson 2002 LASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:06.70 548
54  Rebecca Hesslevik 2000 HS Dual Meet 170909 2017-09-09 Helsingborg 01:06.71 548
55  Amanda Strömberg 1998 YSTADS SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 01:06.82 545
56  Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 01:07.00 541
  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN Tensta cup 3 2017-05-11 Tensta 01:07.00 541
58  Sandra Lange 1999 ALVESTA SS UGP 2 2017-01-29 Växjö 01:07.05 540
59  Augusta Andersson 1997 SJÖBO SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 01:07.06 540
60  Annie Lätt 2001 TROLLHÄTTA UGP2 2017-03-11 Göteborg 01:07.11 538
61  Olivia Bäckström 2005 SÖDERTÖRN Scandic Swim 2017 2017-06-17 Visby 01:07.15 537
62  Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN Vårsimiaden distrikt 2017-05-07 Södertälje 01:07.20 536
63  Saga Nyborg 2003 KSLS KSLS Arena Cup 2017-04-08 Kristianstad 01:07.22 536
64  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:07.24 535
65  Klara Possman 2003 SÖDERTÖRN Simkampen 2017 2017-09-09 Godby, Åland 01:07.28 534
66  Elin Thörner 1998 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:07.29 534
67  Ellen Lindeby 1999 KALMAR SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:07.32 533
68  Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:07.35 533
69  Caroline Wallenborg 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:07.39 532
70  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:07.43 531
71  Linnéa Fahlberg 1998 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:07.45 530
72  Ebba Löfgren 2001 VELLINGE-N Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:07.49 529
73  Thilde Smedbäck 2004 LASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:07.54 528
74  Smilla Lönnberg 2001 SKK UGP 2 2017-03-11 Stockholm 01:07.56 528
75  Kamelia Gradinarska 2001 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:07.65 526
76  Tova Magnusson 2002 SK ENA ENA Games 2017-01-21 Enköping 01:07.67 525
77  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:07.68 525
78  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA Öppna Roslagsmästerskapen 2017 2017-02-05 Norrtälje 01:07.72 524
79  Jessica Berg 1998 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:07.78 523
80  Alice Lindhé 1999 MASS UGP 2 Kungsbacka 2017-03-11 2017-03-12 Kungsbacka 01:07.86 521
81  Amanda Eriksson 2001 SKK UGP 2 2017-03-11 Stockholm 01:07.88 520
82  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS Fredagsrace 1 2017 2017-02-10 Västerås 01:08.03 517
83  Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:08.07 516
84  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:08.18 513
85  Alma Torkelsson 2003 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-26 Esbjerg 01:08.19 513
86  Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN Vårsimiaden Regionsfinal 2017-05-21 Upplands Väsby 01:08.20 513
87  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:08.24 512
88  Tea Winblad 2004 KALMAR SS KM 3 Kalmar 2017-06-13 Kalmar 01:08.28 511
89  Liv Elgaard Fonnesbech 2004 VÄXJÖ SS Vårsimiaden Regionsfinal 2017 2017-05-27 Nässjö 01:08.35 510
90  Fanny Andersson 1997 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:08.43 508
91  Boiana Gradinarska 2004 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:08.45 507
92  Sarah Wallin 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:08.46 507
93  Saga Bodsjö 2002 VÄXJÖ SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:08.47 507
94  Siri Selander 1999 SKK UGP 2 2017-03-11 Stockholm 01:08.51 506
95  Anna Lohmann 1975 KALMAR SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:08.52 506
96  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:08.57 505
97  Johanna Andersson 2002 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 01:08.60 504
98  Sofia Walsh 2002 SPIF SF UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 01:08.80 500
99  Elise Gidlöf 1999 LASS blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 01:08.82 499
100  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:08.90 497
 
  200m Fjärilsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=01:59.61
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-18 02:17.54 657
Sara Junevik 2000 FALUN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 02:17.94 651
Emilia Christiansen 1999 S 71 KM 2 2017 2017-05-21 Hässleholm 02:19.23 634
Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:20.72 614
Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 02:20.79 613
Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:20.82 612
Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:21.22 607
Augusta Andersson 1997 SJÖBO SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 02:21.29 606
Alicia Lundblad 2001 HS Medaljjakt A, T 170429 2017-04-29 Helsingborg 02:22.63 589
10  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:23.16 583
11  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:23.63 577
12  Linnéa Persson 2002 KK KARPEN UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:23.92 574
13  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Lövets Minne 2 2017-05-27 Jakobsberg 02:24.12 571
14  Annie Lätt 2001 TROLLHÄTTA ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 02:24.98 561
15  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:24.99 561
16  Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA Sörmlands Sparbank Simcup 2017 2017-09-10 Katrineholm 02:25.66 553
17  Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA Sörmlands Sparbank Simcup 2017 2017-09-10 Katrineholm 02:25.71 553
18  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA ARENA USO 2017 2017-09-10 UDDEVALLA 02:25.97 550
19  Fanny Andersson 1997 SK TRITON Tritonspelen 20 mars 2017-03-20 Staffanstorp 02:26.18 547
20  Cornelia Johansson 2003 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:26.65 542
21  Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:27.06 538
22  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:27.11 537
23  Clara Thomasson 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:27.69 531
24  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:28.89 518
25  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:28.93 518
26  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:29.42 512
27  Matilda Flood 1999 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:29.47 512
28  Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:29.90 508
29  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:30.19 505
30  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:30.47 502
31  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:30.58 501
32  Dimitra Tsirona 2002 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:30.59 501
  Emilia Rönningdal 2002 S 71 KM 2 2017 2017-05-21 Hässleholm 02:30.59 501
34  Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:30.60 500
35  Selma Avdic 2003 S02 NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:30.72 499
36  Sandra Lange 1999 ALVESTA SS UGP 1 2017-01-28 Växjö 02:31.19 495
37  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:31.72 489
38  Smilla Lönnberg 2001 SKK Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:32.07 486
39  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA Simkampen 2017 2017-09-10 Godby, Åland 02:32.17 485
40  Nina Bring 1999 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:32.30 484
41  Elin Gunnarsson 2002 LASS UGP 1 2017-01-28 Motala 02:32.62 481
42  Julia Brinkhagen 1999 LANDSKRONA UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:33.10 476
43  Hanne Melin Romstad 1999 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:33.33 474
44  Sofia Bjälevik 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:33.53 472
45  Elise Gidlöf 1999 LASS UGP 1 2017-01-28 Motala 02:33.76 470
46  Johanna Andersson 2002 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 02:33.79 470
47  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:34.19 466
48  Matilda Åkesson 1999 YSTADS SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 02:34.38 465
49  Emma Roloff 2002 SÖDERTÖRN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 02:34.42 464
50  Elsa Nordström 2001 SKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:34.55 463
51  Elin Peng 2003 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:34.71 462
52  Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 02:35.14 458
53  Ellen Torkelsson 2000 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 02:35.85 452
54  Sara Wilhelmsson 2001 ESLÖVS SS Späckhuggarsim 2017-03-25 Eslöv 02:36.16 449
55  Rebecca Hesslevik 2000 HS Dual Meet 170909 2017-09-09 Helsingborg 02:36.26 448
56  Saga Nyborg 2003 KSLS UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:36.30 448
57  Sofia Walsh 2002 SPIF SF Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 02:36.32 447
58  Mary Lagoguez 2001 POSEIDON UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 02:36.38 447
59  Ellie Geigel 2003 VARBERG UGP1 2017-01-28 Varberg 02:36.70 444
60  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:37.09 441
61  Amanda Bekkewold 2001 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:37.19 440
62  Nadia Welin-Berger 2002 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:37.40 438
63  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:37.57 437
64  Nora Laine 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:37.58 437
65  Saga Bodsjö 2002 VÄXJÖ SS Arena Glasriket Cup 2017-04-01 Växjö 02:38.08 433
66  Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:38.32 431
67  Felicia Järvikari 2002 LASS UGP 1 2017-01-28 Motala 02:38.37 430
68  Vera Karlsson 2003 LASS KM 2 2017-04-01 Linköping 02:38.55 429
69  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK KM 1 Vår 2017-02-19 Västervik 02:38.80 427
70  Siri Selander 1999 SKK UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:38.86 426
71  Isabella Frykholm 2001 SK RAN UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:38.93 426
72  Klara Possman 2003 SÖDERTÖRN Simkampen 2017 2017-09-10 Godby, Åland 02:39.00 425
73  Alma Torkelsson 2003 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-28 Esbjerg 02:39.39 422
74  Tea Winblad 2004 KALMAR SS UGP 1 2017-01-28 Växjö 02:39.41 422
  Amanda Jobs 2003 FALUN Masdoppet 2017 2017-09-09 Borlänge 02:39.41 422
76  Anna-Luisa Permarker 2002 S 71 KM 2 2017 2017-05-21 Hässleholm 02:39.52 421
77  Anna Lohmann 1975 KALMAR SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 02:39.70 420
78  Amanda Lindqvist 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:39.92 418
79  Ditte Oredsson 2003 POSEIDON Poseidontävling 3 2017-04-29 Lund 02:39.94 418
80  Isabelle Rydahl 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:40.06 417
81  Louise Johansson 1999 ELFSBORG UGP 1 2017-01-28 Sandared 02:40.28 415
82  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:40.35 415
83  Nikita Kapron 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:40.61 413
84  Saga Bäckström 2002 STRÄNGNÄS Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 02:40.62 412
85  Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS Fredagsrace 2 2017 2017-03-10 Västerås 02:40.64 412
86  Anna Westborg 2002 SKURU IK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:40.88 410
87  Tyra Littorin 2004 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 02:40.89 410
88  Sara Nyqvist 2003 MASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:41.05 409
89  Lina Rehnman 2002 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:41.14 408
90  Agnes Arberg 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:41.16 408
91  Astrid Lilja 2002 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:41.29 407
92  Alicia Johansson 2003 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 02:41.77 404
93  Fanny Odin 2000 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:41.79 404
94  Thilde Lantz 2001 KSLS UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:41.87 403
95  Josefin Nilsson 1999 ESLÖVS SS UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:42.27 400
96  Petronella Johansson 2000 SK LAXEN Januarirace 2017-01-13 Halmstad 02:42.32 400
97  Vickie Berg 2000 SK RAN UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:42.36 399
98  My Rundberg 1999 BOTK-RÖNN Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:42.66 397
99  Jennifer Nyblom 2003 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:42.86 396
100  Lovisa Malm 2002 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:43.14 394
 
  100m Medley [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=00:56.67
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN FINA/airweave Swimming World Cup 2017 2017-08-02 Moscow, RUS 00:57.10 977
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 01:01.34 788
Linnéa Bielicz 1994 SK LAXEN Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:04.47 679
Sara Wallberg 1999 NKK Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:04.84 667
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:04.92 665
Emilia Christiansen 1999 S 71 YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 01:04.99 663
Matilda Weiler 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:05.09 659
Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:05.12 659
Emilia Rönningdal 2002 S 71 Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:05.16 657
10  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:05.35 652
11  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:05.50 647
12  Natasha Sundin 1990 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:05.59 644
13  Tova Olsson 2001 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:05.77 639
14  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:05.88 636
  Jenny Christensson 1996 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:05.88 636
16  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:06.21 627
17  Tilde Morin 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:06.31 624
18  Sara Junevik 2000 FALUN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 01:06.40 621
19  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:06.48 619
20  Stina Lindberg 2000 SK RAN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 01:06.56 617
21  Alicia Lundblad 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:06.66 614
22  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:06.68 613
23  Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:06.76 611
24  Caroline Wallenborg 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:06.81 610
25  Felicia Claesén 2001 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:06.91 607
26  Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:07.02 604
27  Sara Thunholm 1999 NKK blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 01:07.08 602
28  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 01:07.10 602
29  Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 01:07.30 597
30  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA Seriesim deltvl1_Div3 2017-01-28 Haninge 01:07.32 596
31  Hanna Jörlund 1991 JÄRFÄLLA S Lövets Minne 2 2017-05-27 Jakobsberg 01:07.35 595
32  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:07.44 593
33  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:07.46 592
34  Johanna Söderberg 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.53 590
35  Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:07.64 588
36  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:07.67 587
37  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Lövets Minne 2 2017-05-27 Jakobsberg 01:07.69 586
38  Ronja Vikström 1996 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.77 584
39  Frida Lannhard 2000 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 01:07.84 582
40  Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA Sörmlands Sparbank Simcup 2017 2017-09-10 Katrineholm 01:07.88 581
41  Simone Karlsson 2001 OSBY SS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-26 Esbjerg 01:07.91 581
42  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 01:07.95 580
43  Ida Swegmark 2000 MASS Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:08.07 577
44  Elin Peng 2003 VÄSBY SS Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 01:08.15 574
45  Christin Heina 1996 LASS blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 01:08.25 572
46  Moa Olofsson 2002 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.35 569
47  Katarina Tour 1987 SK NEPTUN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:08.40 568
48  Paola Kylberg 2002 SPIF SF Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 01:08.42 568
  Mari-Louise Tran 1997 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.42 568
50  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.43 567
51  Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 01:08.44 567
52  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:08.59 563
53  Ella Lindroth 2001 NKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:08.60 563
54  Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 01:08.62 563
55  Julia Stenhård 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.72 560
56  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:08.86 557
57  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.89 556
58  Vera Karlsson 2003 LASS blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 01:08.90 556
59  Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS Skövdedoppet 2017 2017-02-19 Skövde 01:08.92 555
60  Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:09.01 553
  Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN Tensta cup 1 2017-02-09 Tensta simhall 01:09.01 553
62  Nicola Parfitt 2000 TRELLEBORG YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 01:09.05 552
63  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 01:09.06 552
  Felicia Andersson 1997 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:09.06 552
65  Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA Ullbergstrofén 2017 finaler 25 2017-04-30 Göteborg 01:09.12 551
66  Sarah Wallin 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:09.17 549
67  Saliha Colic 2003 SÖDERTÖRN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 01:09.29 547
  Ida Pettersson 1999 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:09.29 547
69  Anette Philipsson 1965 LASS Mallorca Open Masters 2017 2017-04-22 Palma 01:09.34 545
70  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:09.36 545
71  Ebba Nyberg 1982 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:09.45 543
72  Filippa Malmström 2003 SÖDERTÄLJE Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 01:09.49 542
73  Sara Sharp 1992 UMEÅ SS Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:09.50 542
74  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA US-Cupen 2017 2017-03-04 UDDEVALLA 01:09.59 540
75  Adina Eriksson 1999 NKK blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 01:09.66 538
76  Daniella Horvath 2001 HS Medaljjakt A, T 170429 2017-04-29 Helsingborg 01:09.73 536
77  Linnéa Hekne 1981 SÖDERTÄLJE Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:09.81 534
78  Rebecca Hesslevik 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:09.98 531
79  Jessica Billquist 1996 ESKILSTUNA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:10.13 527
80  Julia Brinkhagen 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.14 527
81  Agnes Fährlin 1998 SPÅRVÄGEN Tensta cup 1 2017-02-09 Tensta simhall 01:10.17 526
82  Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:10.19 526
83  Nina Podric 2004 HS 20th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP - MASTER DB 2017-05-26 Esbjerg 01:10.21 525
84  Elin Widén 1998 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.22 525
85  Edith Axelsson-Wiesel 2002 LJUNGBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.29 524
86  Linnea Dunberg 2000 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:10.32 523
87  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA US-Cupen 2017 2017-03-04 UDDEVALLA 01:10.33 523
88  Alva Ericsson 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.36 522
89  Cornelia Almqvist 2002 VARBERG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:10.49 519
  Alicia Norberg Randowo 1999 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.49 519
91  Nicola Lindell 2001 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 01:10.51 519
92  Isabella Lagnerup 2000 SK SYDSIM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.53 518
93  Sofie Karlsson 2000 KARLSKRONA Arena Glasriket Cup 2017-04-01 Växjö 01:10.59 517
94  Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.61 516
95  My Rydgren 1999 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 01:10.68 515
96  Johanna Nilsson 1996 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.73 514
97  Alexandra Kinell 2000 KARLSKO SF Skomakardoppet 2017-03-05 Hallsberg 01:10.74 514
  Cornelia Norén-Vosfeldt 2001 HÄRNÖSAND Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:10.74 514
99  Elise Gidlöf 1999 LASS blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 01:10.75 513
100  Anna Grahovac 1999 MKK YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 01:10.77 513
 
  200m Medley [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=02:01.86
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sophie Hansson 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:15.98 719
Vilma Ekström 1994 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:17.77 692
Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:22.14 630
Emilia Rönningdal 2002 S 71 Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 02:22.30 628
Hanna Jörlund 1991 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:22.35 627
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 02:22.37 627
Sofia Henell 1997 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:22.73 622
Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:23.09 617
Emilia Christiansen 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:23.10 617
10  Caroline Wallenborg 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:23.16 616
11  Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-18 02:23.28 615
12  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:23.33 614
13  Alicia Lundblad 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:23.36 614
14  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Simkampen 2017 2017-09-09 Godby, Åland 02:23.98 606
15  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:24.00 606
16  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:24.20 603
17  Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:24.23 603
18  Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:24.45 600
19  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 02:24.89 594
  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:24.89 594
21  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 02:24.93 594
22  Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Februariracet 2017-02-27 Ängelholm 02:25.31 589
23  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:25.36 589
24  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 02:25.48 587
25  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:25.55 586
26  Linnéa Persson 2002 KK KARPEN UGP1 2017-01-29 Eslöv 02:25.84 583
27  Frida Lannhard 2000 FALUN LSS Väsman Open 2017 2017-02-18 02:25.90 582
28  Moa Olofsson 2002 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:26.31 577
29  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:26.33 577
  Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:26.33 577
31  Isabella Revstedt 2001 SK RAN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:26.56 574
32  Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:26.63 574
33  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:26.83 571
34  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:26.86 571
35  Rebecka Gustafsson 1998 SÖDERTÄLJE ENA Games 2017-01-22 Enköping 02:26.89 570
36  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 02:27.01 569
37  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:27.05 569
38  Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 02:27.13 568
39  Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 02:27.19 567
40  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:27.35 565
41  Caroline Palm 1992 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:27.41 564
42  Tilda Öman 2000 ELFSBORG ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 02:27.61 562
43  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:27.75 561
44  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS Scandic Swim 2017 2017-06-18 Visby 02:27.87 559
45  Saliha Colic 2003 SÖDERTÖRN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:27.93 559
46  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA ARENA USO 2017 2017-09-09 UDDEVALLA 02:27.96 558
47  Hanna Bergman 2001 POSEIDON Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 02:28.33 554
48  Stina Lindberg 2000 SK RAN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:28.43 553
49  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:28.44 553
50  Micaela Jönsson 2001 S 71 YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:28.54 552
51  Liesel Williamsson 2000 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:28.55 552
52  Vera Karlsson 2003 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:28.67 550
53  Tea Winblad 2004 KALMAR SS KM 2017-03-24 2017-03-24 Kalmar 02:28.73 550
54  Lina Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:28.77 549
55  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:28.82 549
56  Sara Junevik 2000 FALUN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 02:28.85 548
57  Anna Grahovac 1999 MKK Dual Meet 170909 2017-09-09 Helsingborg 02:28.91 548
58  Emmy Johnsson 2001 SJÖBO SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:28.98 547
59  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:29.05 546
60  Emelie Melin 2000 ELFSBORG UGP 1 2017-01-28 Sandared 02:29.09 546
  Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN Simkampen 2017 2017-09-09 Godby, Åland 02:29.09 546
62  Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-05 Borås 02:29.13 545
63  Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:29.22 544
64  Jenny Christensson 1996 YSTADS SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-29 Ystad 02:29.24 544
65  Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS Arena Glasriket Cup 2017-04-01 Växjö 02:29.25 544
66  Nicola Parfitt 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:29.29 543
67  Sara Jendbro 2000 POSEIDON Poseidontävling 2 2017-04-02 Lund 02:29.32 543
68  Filippa Sundström 2001 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:29.40 542
69  Tiffani Segerbrand 1999 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 02:29.46 542
70  Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:29.48 541
71  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:29.50 541
72  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 02:30.06 535
73  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:30.12 534
74  Felicia Järvikari 2002 LASS UGP 1 2017-01-28 Motala 02:30.30 532
  Smilla Lönnberg 2001 SKK Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:30.30 532
76  Julia Brinkhagen 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:30.35 532
77  Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:30.42 531
78  Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:30.46 531
79  Solène Arnou 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:30.48 531
80  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 02:30.49 530
81  Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:30.53 530
82  Sofia Bjälevik 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:30.67 529
83  Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:30.69 528
84  Astrid Eriksson 2001 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:30.74 528
85  Ella Laurén 2001 SK HAJEN Arena & Poseidon Team Cup 2017 2017-08-26 Lund 02:31.23 523
86  Nellie Myrlander 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170615-18 2017-06-15 Nässjö 02:31.24 523
87  Thilde Lantz 2001 KSLS Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 02:31.53 520
88  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:31.54 519
  Emma Hansson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:31.54 519
90  Nadija Sabic 2002 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:31.55 519
91  Alva Ericsson 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:31.66 518
92  Olivia Bäckström 2005 SÖDERTÖRN Scandic Swim 2017 2017-06-17 Visby 02:31.69 518
93  Emilia Nordén 2003 HS Medaljjakt A, T 170429 2017-04-29 Helsingborg 02:31.74 517
94  Elise Gidlöf 1999 LASS blueseventy SimCup 2017-04-02 Motala 02:31.77 517
95  Tyra Littorin 2004 HS Vårsimiaden Region/Sponsor Cup 2017-06-03 Kristianstad 02:31.99 515
96  Elin Peng 2003 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:32.08 514
97  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:32.12 514
98  Amanda Eriksson 2001 SKK UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:32.14 513
99  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:32.22 513
100  Lisa Bengtsson 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:32.31 512
 
  400m Medley [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-09-12 1000=04:19.46
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 04:56.36 671
Hanna Bergman 2001 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 05:01.37 638
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 05:01.50 637
Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 05:02.52 630
Frida Lannhard 2000 FALUN LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 05:02.53 630
Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 05:03.24 626
Emilia Rönningdal 2002 S 71 VårSimiaden Distrikt 2017-05-07 Hässleholm 05:04.44 619
Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 05:05.37 613
Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 05:05.41 613
10  Alicia Lundblad 2001 HS Distanscupen 3 2017 2017-05-01 Helsingborg 05:05.77 610
11  Emma Roloff 2002 SÖDERTÖRN Seriesim_Div1_Omg2 2017-03-25 Sundbyberg 05:07.36 601
12  Moa Olofsson 2002 OSBY SS Ica Supermarket Cup - 2017 2017-02-25 Osby 05:07.40 601
13  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Seriesim_Div1_Omg2 2017-03-25 Sundbyberg 05:07.52 600
14  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA UGP2 2017-03-11 Göteborg 05:07.58 600
15  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 05:07.79 599
16  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Simkampen 2017 2017-09-10 Godby, Åland 05:08.01 597
17  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 05:08.60 594
18  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 05:09.08 591
19  Sara Junevik 2000 FALUN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 05:09.24 590
20  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 05:09.45 589
21  Stina Lindberg 2000 SK RAN YGP 1 Korsvirkessim 2017-04-30 Ystad 05:10.07 585
22  Felicia Järvikari 2002 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 05:10.11 585
23  Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 05:10.37 584
24  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA UGP2 2017-03-11 Göteborg 05:11.82 576
25  Josephine Mikkelsen 2002 MKK Distanscupen 3 2017 2017-04-17 Vellinge 05:12.06 574
26  Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 05:12.49 572
27